Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.

  Nauczanie języka obcego to już standard na każdym etapie kształcenia. Nawet w okresie przedszkolnym wdrażane są zajęcia z języka obcego i przynoszą one zadziwiająco dobre efekty. Dużo jednak mówi się o rozróżnieniu konkretnych grup wiekowych i nierównomiernej skuteczności nauczania między nimi. Jak to w końcu jest? Postaramy się klarownie wytłumaczyć to zagadnienie na przykładzie efektów, jakie daje szkoła językowa.

  Naturalne predyspozycje i zalety wieku

  Jak doskonale wiemy, dzieci bardzo łatwo uczą się nowych rzeczy, ponieważ wszystko jest dla nich nowe i wciągające. Naturalna ciekawość sprawia, że dziecko przyswaja ogromne ilości informacji, dzięki czemu sam proces nauczania przebiega o wiele szybciej. Dzięki zapoznaniu dziecka z innym językiem ułatwiamy mu tak naprawdę start, ponieważ i tak spotka się z językiem obcym na późniejszych etapach edukacji. Następnym krokiem jest nauka w szkole, gdzie w zależności od umiejętności dziecka radzi sobie lepiej lub gorzej. Zarówno na etapie szkoły podstawowej, gimnazjum, jak i liceum uczniom może pomóc szkoła językowa. Jest to skuteczne rozwiązanie w przypadku trudności w zrozumieniu materiału lub w kontakcie z problematycznym nauczycielem. Jeżeli chodzi o osoby starsze, mówi się, że nie są w stanie tak skutecznie przyswajać nowych rzeczy, jednak jak wykazały amerykańskie badania, nie ma specjalnej dysproporcji w wynikach osiąganych przez uczestników kursów językowych.

  Skuteczne nauczanie to podstawa sukcesu, a jego dopełnieniem jest własna praca, która zawsze daje wymierne efekty. Szkoła językowa Effectiva Katowice oferuje indywidualne kursy językowe, które z pewnością pomogą każdemu w zdobyciu profesjonalnych umiejętności posługiwania się wybranym językiem obcym.