Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.

  Od 2006 roku uczymy języków obcych, mamy więc bogate doświadczenie na rynku. Nasze kursy językowe kształtują wszystkie sprawności językowe, a więc mówienie, pisanie, czytanie i słuchanie.

  Nasze założenia programowe oparte są o główne zasady metod komunikacyjnych. Oczywiście największy nacisk stawiamy na mówienie, gdyż uważamy, że na nim właśnie należy oprzeć naukę języka obcego. Wiemy też, że sprawia ono najwięcej trudności, ponieważ bardzo często uczniowie nie potrafią pokonać bariery językowej. Sposoby nauki języków obcych w szkołach językowych bardzo się od siebie różnią. My uczymy, wykorzystując nowe technologie i skuteczne metody. Chcemy, aby na naszych zajęciach słuchacze czuli się bezpiecznie i swobonie – strach przed mówieniem w języku obcym nie może ich paraliżować. Nasi lektorzy są przyjaźni, cierpliwi i co najważniejsze, kompetentni. Potrafią świetnie pracować z uczniami.

  W trakcie zajęć wykorzystujemy multimedia – filmy, nagrania, programy telewizyjne, reklamy. Na naszych zajęciach nie wieje nudą – pokazujemy autentyczne artykuły z prasy lub internetu, ale także gramy w gry i bawimy się scenkami.

  Stosujemy różnorodne formy nauki – pracę w grupach, indywidualną, w parach, debaty, projekty, prezentacje, symulacje.

  Wykorzystujemy podręczniki renomowanych wydawnictw takich jak: Express Publishing, Oxford, Longman, Cambridge, McMillan oraz liczne pomoce dydaktyczne i multimedialne.

  Co nas wyróżnia?

  Bariera językowa potrafi zdemobilizować nawet ambitnego słuchacza. Wiemy o tym, dlatego do każdego rodzaju kursu oferujemy bezpłatne zajęcia konwersacyjne. Usprawniają one:

  • umiejętność płynnego komunikowania się w języku obcym w sytuacjach z życia codziennego, jak i na poziomie zawodowym
  • wygłaszanie opinii
  • argumentowanie dyskusji

  Co więcej, nasze metody nauki kładą nacisk na:

  • poszerzanie zasobu słów o zwroty i wyrażenia z życia codziennego
  • znajomość różnych form gramatycznych
  • dostosowanie form wypowiedzi do określonej sytuacji

  Nasze zajęcia uzupełniają kursy ogólnojęzykowe i egzaminacyjne.

  Dlaczego polskie szkolnictwo ma złe podejście do nauki języka obcego?

  Języka polskiego zwykle uczymy się intuicyjnie, zaczynając od konwersacji. Ten sposób nauki języka sprawia, że jako kilkuletnie dzieci umiemy konstruować proste zadnia. Na gramatykę przychodzi czas później. Czytać i pisać uczyliśmy się wtedy, kiedy umieliśmy już biegle mówić. Powiedzieć, że metody nauki języka obcego w polskiej szkole są sztampowe to za mało. One nie wykorzystują w 100% możliwości naszego mózgu. Musimy przecież wziąć pod uwagę, że istnieją różne typy osobowości i różne typy inteligencji. Tymczasem typowy program nauczania to czytanka, pytania do tekstu i cała lista słówek do zapamiętania.

  Udowadniamy, że nauka języka obcego może być fascynująca. Staramy się, aby w naszej szkole językowej online uczeń pobudzał wszystkie umiejętności, nie tylko mówienia. Dzięki temu szybciej przyswoi słówka i gramatykę, którą podajemy w formie ćwiczeń praktycznych.

  Metody nauczania są ważne, dlatego warto wybrać właśnie nas!

  Jak już wspomnieliśmy, stawiamy na nowoczesne metody nauczania języków obcych. Nasi lektorzy są profesjonalistami w każdym calu. Ponadto sale, jakimi dysponujemy, wyposażone są we wszelkie pomoce, takie jak: tablice interaktywne, gry i multimedia. Oprócz tego prowadzimy lekcje angielskiego online.

  Jak uczymy słówek?

  Słówek uczymy zawsze na podstawie zajęć praktycznych – proponujemy słuchaczom, aby tworzyli zdania z ich wykorzystaniem. Stawiamy jednak na to, aby zdania nie były najpierw układane w języku polskim tylko od razu w danym języku. Po jakimś czasie powtarzamy wszystkie nowe słowa z tygodnia i wykorzystując je, układamy zabawne historyjki lub opowiadania.

  Jak uczymy rozumieć ze słuchu?

  Wiemy, że doskonałe wyniki daje słuchanie piosenek w oryginalnej wersji językowej z podglądem tekstu i śpiewaniem razem z wykonawcą. Ta metoda nauki sprzyja zapamiętywaniu całych zwrotów – frazy i składni.

  Zakładamy, że chcąc dobrze opanować język obcy, trzeba zacząć myśleć w tym języku. Dlatego nie rekomendujemy układania zdań w języku polskim i tłumaczenia ich na inny język.

  Kursy językowe organizowane przez Effectiva nastawione są na wszechstronny rozwój wszystkich sprawności językowych tj.: pisania, mówienia, słuchania, czytania, ze szczególnym naciskiem na ćwiczenie umiejętności do komunikowania się w języku obcym w różnorodnych sytuacjach codziennych i zawodowych.

  Założenia programowe szkoły oparte są o główne zasady metody komunikacyjnej:

  • największy nacisk kładziony jest na mówienie, ponieważ w ten właśnie sposób posługujemy się językiem obcym najczęściej i ten aspekt języka sprawia wielu osobom największe trudności. Często bariera w mówieniu spowodowana jest strachem przed popełnieniem błędu,
  • metody i techniki nauczania dostosowane do tego, aby jak najwięcej mówić na zajęciach aby poczuć się z tym pewnie i bezpiecznie,
  • zasadą wprowadzania nowego materiału jest przedstawienie go w kontekście, a następnie przyswojenie poprzez  aktywne uczestniczenie w różnorodnych ćwiczeniach bazujących na sytuacjach, które są maksymalnie zbliżone do życia codziennego,
  • w trakcie zajęć wykorzystywane są materiały autentyczne: artykuły z prasy, Internetu, także prezentacje multimedialne, fragmenty filmów, programów TV, reklam, a także gry i zabawy komunikacyjne zapewniające szybkie postępy w nauce,
  • praca w czasie zajęć organizowana jest na wiele sposobów: praca indywidualna, w parach, w grupach, debaty, projekty, prezentacje, symulacje.

  W trakcie kursów wykorzystywane są podręczniki renomowanych wydawnictw: Express Publishing ,Oxford, Longman, Cambridge, Mcmillan oraz różnorodne pomoce dydaktyczne i materiały multimedialne.

  Aby zintensyfikować kontakt z żywym językiem, a także pomóc naszym słuchaczom pokonać barierę językową, oferujemy dodatkowo do każdego rodzaju kursu bezpłatne zajęcia konwersacyjne usprawniające: umiejętność płynnego komunikowania się w życiu codziennym oraz zawodowym, wygłaszania opinii, argumentowania, dyskusji.

  Zajęcia te cieszą się ogromną popularnością, ponieważ stanowią doskonałe uzupełnienie zarówno kursów ogólnojęzykowych jak i egzaminacyjnych, umożliwiają zapoznanie z żywym językiem w jego różnych odmianach.

  Nacisk kładziony jest nie tylko na przełamanie bariery komunikacyjnej, ale także poszerzenie zakresu słownictwa o zwroty i wyrażenia z życia codziennego oraz na rozróżnienie stopnia formalności i formy wypowiedzi w zależności od sytuacji.

  Konwersacje są przygotowane na bazie materiałów autentycznych: artykułów prasowych, wydruków z Internetu, fragmentów nagrań, filmów, reklam itp.