Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
(pełna treść klauzuli dostępna tutaj).


Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
Polityka prywatność.

Kursy konwersacyjne


Kursy konwersacyjne

Nasze kursy konwersacyjne organizujemy na dwóch poziomach zaawansowania – intermidiate (średnio zaawansowany) i advanced (zaawansowany). Lektorzy, którzy uczą w naszej szkole, są doskonale przygotowani językowo i metodycznie. Zajęcia konwersacyjne uzupełniają kursy ogólnojęzykowe i egzaminacyjne. Dzięki nim można poznać „żywy język” w jego różnych odmianach.

Kładziemy nacisk na przełamywanie bariery językowej i komunikacyjnej, na poszerzenie zasobu słownictwa (głównie o zwroty i wyrażenia z życia codziennego) oraz na dostosowywanie formy wypowiedzi do różnych sytuacji.

Uczymy za pomocą nowoczesnych metod, wykorzystując prezentacje multimedialne, fragmenty filmów, programów TV, reklam, a także gry i zabawy komunikacyjne, co zapewnia szybkie postępy w nauce.

Organizujemy pracę indywidualną, w grupach i w parach. Stawiamy na debaty, projekty, prezentacje, symulacje.

Jakie cele realizujemy?

Stawiamy na:

 • przełamywanie bariery językowej
 • stosowanie języków obcych w życiu codziennym, w tym w debatach i dyskusjach
 • poszerzenie zakresu słownictwa
 • dostosowanie formy wypowiedzi do sytuacji

 

Czego uczy nasz kurs konwersacyjny?

Nasz kurs konwersacyjny uczy:

 • jak omawiać różne zagadnienia językowe w parach i grupach
 • jak poprawić wymowę
 • jak rozwinąć umiejętność rozumienia ze słuchu
 • nowego słownictwa
 • jak osiągnąć większą pewność siebie podczas mówienia

 

Jak wyglądają nasze kursy konwersacyjne?

Poziom na naszym kursie jest dostosowany do umiejętności słuchacza. Jak już wspomnieliśmy, zajęcia konwersacyjne organizujemy dla osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Kurs konwersacyjny opiera się tylko na materiałach autentycznych – artykułach z internetu, nagraniach, zabawach komunikacyjnych, ulotkach, reklamach, fragmentach filmów. Nie realizujemy schematu, który zwykle wdrażają szkoły językowe (czytanka plus zestaw pytań). Nasze sale wyposażyliśmy w pomoce dydaktyczne i multimedialne.

Dlaczego warto skorzystać z naszych zajęć konwersacyjnych?

Niewiele osób potrafi przełamać barierę językową. Głównie ona decyduje o tym, że porzucają naukę wybranego języka obcego. Czasami mamy w głowie tyle różnych słów, które chcielibyśmy wypowiedzieć i ułożyć w sensowne zdanie. Tylko otwieramy usta i … no właśnie, nic z nich nie wychodzi. Winne temu jest nauczanie w szkole. Zwykle najpierw konstruujemy zdanie w języku polskim i staramy się przełożyć na dany język. Tymczasem proces mówienia w języku obcym trzeba zacząć „od początku”. Co to oznacza? Przypomnijmy sobie, jak uczyliśmy się rodzimego języka. Najpierw poznawaliśmy słownictwo, a dopiero potem kształtował się proces mówienia.

Nasz kurs uczy używać wybranego języka obcego (czy to języka angielskiego, czy innego) w praktyce. Im częściej będziemy używać języka obcego, tym bardziej nasze wypowiedzi staną się naturalne.

Metody nauczania, jakie wykorzystujemy, zapewniają optymalne warunki i przypominają autentyczną rozmowę. Oczywiście jest ona osadzona w prawdziwym kontekście komunikacyjnym i wynika z realnych potrzeb informacyjnych. W ten sposób bowiem porozumiewają się ludzi na całym świecie – w określonym kontekście.

Zwykle na co dzień nie mamy możliwości posługiwania się językiem obcym. Dobrze to rozumiemy, dlatego proponujemy zajęcia z naszymi lektorami. Opowiadając na pytanie, dlaczego warto wybrać nasz kurs, wymienimy:

 • – możliwość zastosowania języka obcego w praktyce
 • – naukę słówek używanych w języku potocznym, zawodowym, jak i biznesowym
 • – poziomy kursu dostosowane do konkretnych umiejętności
 • – możliwość interakcji z innymi słuchaczami (jak wiadomo człowiek najlepiej uczy się dzięki innym ludziom)
 • – możliwość pracy z wykorzystaniem nowoczesnych metod, w tym multimediów, filmów, prasy, ulotek, reklam, gier, scenek
 • – różne formy pracy – od indywidualnej po grupową, w parach po wspólne debaty.

 

Każdy, kto skorzysta z naszego kursu, podszkoli nie tylko sposób mówienia w wybranym języku, ale także przełamie swoje wewnętrzne opory. Jak pisał wielki twórca angielski „słowa, słowa, słowa…”. Tak, zdecydowanie mają one moc.

 

Kursy konwersacyjne organizowane są na dwóch poziomach zaawansowania:

 • intermediate – średnio – zaawansowany,
 • advanced – zaawansowany.

Kursy konwersacyjne prowadzone są przez doświadczonych lektorów posiadających przygotowanie metodyczne.

Zajęcia te stanowią doskonałe uzupełnienie zarówno kursów ogólnojęzykowych, jak i egzaminacyjnych. Umożliwiają też poznanie żywego języka w jego różnych odmianach.

Nacisk kładziony jest nie tylko na przełamanie bariery komunikacyjnej, ale także poszerzenie zakresu słownictwa o zwroty i wyrażenia z życia codziennego oraz rozróżnienie stopnia formalności i formy wypowiedzi w zależności od sytuacji.

W trakcie zajęć wykorzystywane są materiały autentyczne: artykuły z prasy, Internetu, także prezentacje multimedialne, fragmenty filmów, programów TV, reklam, a także gry i zabawy komunikacyjne zapewniające szybkie postępy w nauce.

Praca w czasie zajęć organizowana jest na wiele sposobów: praca indywidualna, w parach, w grupach, debaty, projekty, prezentacje, symulacje.

Celem kursów konwersacyjnych jest:

 • wyćwiczenie umiejętności płynnego komunikowania się w życiu codziennym oraz zawodowym, wygłaszania opinii, argumentowania, dyskusji,
 • przełamanie bariery komunikacyjnej,
 • poszerzenia zakresu  słownictwa o zwroty i wyrażenia z życia codziennego,
 • rozróżnienie stopnia formalności i formy wypowiedzi w zależności od sytuacji.