Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.

  Kursy konwersacyjne


  Kursy konwersacyjne

  Nasze kursy konwersacyjne organizujemy na dwóch poziomach zaawansowania – intermidiate (średnio zaawansowany) i advanced (zaawansowany). Lektorzy, którzy uczą w naszej szkole językowej online, są doskonale przygotowani językowo i metodycznie. Zajęcia konwersacyjne uzupełniają kursy ogólnojęzykowe i egzaminacyjne. Dzięki nim można poznać „żywy język” w jego różnych odmianach.

  Kładziemy nacisk na przełamywanie bariery językowej i komunikacyjnej, na poszerzenie zasobu słownictwa (głównie o zwroty i wyrażenia z życia codziennego) oraz na dostosowywanie formy wypowiedzi do różnych sytuacji.

  Uczymy za pomocą nowoczesnych metod, wykorzystując prezentacje multimedialne, fragmenty filmów, programów TV, reklam, a także gry i zabawy komunikacyjne, co zapewnia szybkie postępy w nauce.

  Organizujemy pracę indywidualną, w grupach i w parach. Stawiamy na debaty, projekty, prezentacje, symulacje.

  Jakie cele realizujemy?

  Stawiamy na:

  • przełamywanie bariery językowej
  • stosowanie języków obcych w życiu codziennym, w tym w debatach i dyskusjach
  • poszerzenie zakresu słownictwa
  • dostosowanie formy wypowiedzi do sytuacji

   

  Czego uczy nasz kurs konwersacyjny?

  Nasz kurs konwersacyjny uczy:

  • jak omawiać różne zagadnienia językowe w parach i grupach
  • jak poprawić wymowę
  • jak rozwinąć umiejętność rozumienia ze słuchu
  • nowego słownictwa
  • jak osiągnąć większą pewność siebie podczas mówienia

   

  Jak wyglądają nasze kursy konwersacyjne?

  Poziom na naszym kursie z języka angielskiego online jest dostosowany do umiejętności słuchacza. Jak już wspomnieliśmy, zajęcia konwersacyjne organizujemy dla osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Kurs konwersacyjny opiera się tylko na materiałach autentycznych – artykułach z internetu, nagraniach, zabawach komunikacyjnych, ulotkach, reklamach, fragmentach filmów. Nie realizujemy schematu, który zwykle wdrażają szkoły językowe (czytanka plus zestaw pytań). Nasze sale wyposażyliśmy w pomoce dydaktyczne i multimedialne.

  Dlaczego warto skorzystać z naszych zajęć konwersacyjnych?

  Niewiele osób potrafi przełamać barierę językową. Głównie ona decyduje o tym, że porzucają naukę wybranego języka obcego. Czasami mamy w głowie tyle różnych słów, które chcielibyśmy wypowiedzieć i ułożyć w sensowne zdanie. Tylko otwieramy usta i … no właśnie, nic z nich nie wychodzi. Winne temu jest nauczanie w szkole. Zwykle najpierw konstruujemy zdanie w języku polskim i staramy się przełożyć na dany język. Tymczasem proces mówienia w języku obcym trzeba zacząć „od początku”. Co to oznacza? Przypomnijmy sobie, jak uczyliśmy się rodzimego języka. Najpierw poznawaliśmy słownictwo, a dopiero potem kształtował się proces mówienia.

  Nasz kurs z angielskiego online uczy używać tego obcego języka w praktyce. Im częściej będziemy używać języka obcego, tym bardziej nasze wypowiedzi staną się naturalne.

  Metody nauczania, jakie wykorzystujemy, zapewniają optymalne warunki i przypominają autentyczną rozmowę. Oczywiście jest ona osadzona w prawdziwym kontekście komunikacyjnym i wynika z realnych potrzeb informacyjnych. W ten sposób bowiem porozumiewają się ludzi na całym świecie – w określonym kontekście.

  Zwykle na co dzień nie mamy możliwości posługiwania się językiem obcym. Dobrze to rozumiemy, dlatego proponujemy zajęcia z naszymi lektorami. Opowiadając na pytanie, dlaczego warto wybrać nasz kurs, wymienimy:

  • – możliwość zastosowania języka obcego w praktyce
  • – naukę słówek używanych w języku potocznym, zawodowym, jak i biznesowym
  • – poziomy kursu dostosowane do konkretnych umiejętności
  • – możliwość interakcji z innymi słuchaczami (jak wiadomo człowiek najlepiej uczy się dzięki innym ludziom)
  • – możliwość pracy z wykorzystaniem nowoczesnych metod, w tym multimediów, filmów, prasy, ulotek, reklam, gier, scenek
  • – różne formy pracy – od indywidualnej po grupową, w parach po wspólne debaty.

   

  Każdy, kto skorzysta z naszego kursu, podszkoli nie tylko sposób mówienia w wybranym języku, ale także przełamie swoje wewnętrzne opory. Jak pisał wielki twórca angielski „słowa, słowa, słowa…”. Tak, zdecydowanie mają one moc.

   

  Kursy konwersacyjne organizowane są na dwóch poziomach zaawansowania:

  • intermediate – średnio – zaawansowany,
  • advanced – zaawansowany.

  Kursy konwersacyjne prowadzone są przez doświadczonych lektorów posiadających przygotowanie metodyczne.

  Zajęcia te stanowią doskonałe uzupełnienie zarówno kursów ogólnojęzykowych, jak i egzaminacyjnych. Umożliwiają też poznanie żywego języka w jego różnych odmianach.

  Nacisk kładziony jest nie tylko na przełamanie bariery komunikacyjnej, ale także poszerzenie zakresu słownictwa o zwroty i wyrażenia z życia codziennego oraz rozróżnienie stopnia formalności i formy wypowiedzi w zależności od sytuacji.

  W trakcie zajęć wykorzystywane są materiały autentyczne: artykuły z prasy, Internetu, także prezentacje multimedialne, fragmenty filmów, programów TV, reklam, a także gry i zabawy komunikacyjne zapewniające szybkie postępy w nauce.

  Praca w czasie zajęć organizowana jest na wiele sposobów: praca indywidualna, w parach, w grupach, debaty, projekty, prezentacje, symulacje.

  Celem kursów konwersacyjnych jest:

  • wyćwiczenie umiejętności płynnego komunikowania się w życiu codziennym oraz zawodowym, wygłaszania opinii, argumentowania, dyskusji,
  • przełamanie bariery komunikacyjnej,
  • poszerzenia zakresu  słownictwa o zwroty i wyrażenia z życia codziennego,
  • rozróżnienie stopnia formalności i formy wypowiedzi w zależności od sytuacji.