Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.

  W naszej szkole językowej uczą doskonale przygotowani zawodowo lektorzy języków obcych. Mają oni pełne kwalifikacje zarówno pedagogiczne, jak i metodyczne. Zatrudniamy głównie absolwentów filologii angielskiej, germanistyki, amerykanistyki, iberystyki, romanistyki, arabistyki, lingwistyki stosowanej, doskonale władających językami obcymi.

  Jeśli chodzi o prowadzenie kursów specjalistycznych, nasi nauczyciele mają ukończone studia podyplomowe z zakresu zarządzania, prawa, ekonomii, finansów, tłumaczeń specjalistycznych oraz spore doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z angielskiego dla firm online, tłumaczeń i kursów autorskich.

  Dbamy o naszą załogę i jej wykształcenie – nasi nauczyciele stale uzupełniają swoją wiedzę. Szkolimy ich, wysyłamy na konferencje oraz warsztaty metodyczne.

  Chcemy, abyś dowidział się jak zostać uznanym lektorem języka obcego. Są pewne cechy, które trzeba posiadać, gdyż bez nich nawet najlepsze przygotowanie nie pomoże w dobrym nauczaniu. Praca lektora języka obcego nie jest łatwa, jednak satysfakcja z wykonywanego zawodu wiele wynagradza.

  Jak zostać lektorem języka obcego w szkole językowej?

  Lektor ze szkoły językowej naucza wybranego języka obcego. Może prowadzić grupę lub uczyć indywidualnie. Zajęcia najczęściej odbywają się tam, gdzie siedzibę ma szkoła językowa, w domu klienta lub online.

  Lektor języka obcego musi ukończyć studia kierunkowe z zakresu danego języka oraz udokumentować umiejętności pedagogiczne. Kwalifikacje językowe nauczyciel może też zdobyć w ramach egzaminów organizowanych przez specjalistyczne ośrodki czy centra egzaminacyjne. Warto wspomnieć, że różnią się one w zależności od wybranego języka obcego.

  Lektor języka obcego musi wiedzieć jak nauczać, dlatego dobrze, aby miał ukończone studia pedagogiczne w kolegiach nauczycielskich lub w ramach dodatkowych kursów specjalistycznych.

  Jak już wspomnieliśmy, lektor, który chce uczyć efektywnie, musi mieć określone cechy. Co do nich zaliczymy?

  Kompetencje

  Niby coś oczywistego, a jednak nie wszyscy lektorzy świetnie nauczają. Dlaczego? Ponieważ brak im właśnie kompetencji. Dobry nauczyciel jest dla ucznia punktem odniesienia – wytłumaczy zawiłe kwestie językowe i poda przykłady, dzięki którym wszystko od razu wyda się prostsze. Jednak do tego, aby móc przytaczać przykłady trzeba być bardzo mocno osadzonym w języku, czyli doskonale znać gramatykę oraz słownictwo. Jeśli nauczyciel nie zna odpowiedzi na większość zadawanych przez ucznia pytań, już chyba wiadomo co o nim sądzić…

  Od razu zaznaczamy -nasze kursy językowe są profesjonalne, a nauczyciele doskonale przygotowani.

  Doświadczenie

  Stawiamy na doświadczenie. Wiemy bowiem, jak ważne jest ono w nauczaniu. Zostać lektorem w naszej placówce może tylko osoba z bogatym doświadczeniem i kompetencjami. Oprócz tego kładziemy nacisk także na elastyczność w podejściu do ucznia, czyli otwartość na niestandardowe metody nauczania. Dobry lektor zaproponuje takie ćwiczenia i materiały, że nie będzie mowy o nudzie.

  Profesjonalne podejście

  To podstawa. Nasza szkoła językowa online zatrudnia tylko i wyłącznie profesjonalistów. Czym jest dla nas ów profesjonalizm? Przede wszystkim uważamy, że dobry nauczyciel sprawnie prowadzi kursy językowe. Jest zatem opanowany i nie w chodzi w konflikty ze swoimi słuchaczami. Ważną rolę odgrywa też jego przygotowanie merytoryczne – bez trudu wskazuje uczniowi cele jego nauki i pomaga mu je realizować.

  Pasja

  Zdajemy sobie sprawę z tego, że pasja jest motorem napędowym prawie każdego działania. Nie wystarczy być profesjonalistą w tym, co się robi. Potrzeba jeszcze entuzjazmu i dobrej woli. Według nas native speaker online języka angielskiego czy innego języka obcego, musi zarażać innych swoją wiedzą i znajomością kultury oraz obyczajów danego kraju. Dzięki temu uczeń ma większą motywację i chęć do nauki, a to przekłada się na jej efekty.

  Zatrudniamy ludzi z pasją i dużym zaangażowaniem. Nie wyobrażamy sobie, aby uczeń nudził się na zajęciach. Dobrane przez naszych nauczycieli metody i sposoby nauki są na tyle efektywne, że słuchacze mogą po ukończeniu naszego kursu językowego przygotować się do zdania egzaminu językowego czy pójść na studia na wybraną filologię obcą.

  Lektorzy Effectiva posiadają pełne kwalifikacje językowe oraz pedagogiczne i metodyczne. Są to absolwenci: filologii angielskiej, amerykanistyki, germanistyki, iberystyki, romanistyki, arabistyki oraz lingwistyki stosowanej.

  W przypadku kursów specjalistycznych, oprócz kwalifikacji kierunkowych nauczycielskich, lektorzy dodatkowo posiadają potwierdzenie ukończenia studiów podyplomowych z zakresu np.: zarządzania, ekonomii, prawa, tłumaczeń specjalistycznych oraz duże doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń z angielskiego biznesowego online, tłumaczeń i kursów języka angielskiego online z certyfikatem.

  Kwalifikacje lektorów są na bieżąco sprawdzane i oceniane przez naszych metodyków, a także podnoszone poprzez udział w licznych szkoleniach, konferencjach i warsztatach metodycznych.