Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.

  Na pewno łatwiej Ci znaleźć porady odnośnie do tego, jak uczyć się języka angielskiego. Mało osób jednak mówi o tym, jak tego nie robić. Wystarczy, że unikniesz kilku błędów, a nauka pójdzie jak z płatka. 

  Pierwsza darmowa lekcja angielskiego przez Skype – do odebrania w zaledwie kilku krokach!

  Zapraszamy do przetestowania naszej wysokiej jakości nauczania języka angielskiego przez Skype za pomocą darmowej lekcji. Aby z niej skorzystać wystarczy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się powyżej lub zadzwonić pod numer +48 606 426 870. Zdajemy sobie sprawę, że z pewnością masz sporo zajęć i jak wszystkim brakuje Ci czasu. Dla Twojej wygody przy telefonie dyżurujemy całą dobę we wszystkie dni tygodnia, możesz zatem zadzwonić o dowolnie wybranej przez siebie godzinie w dowolny dzień (również podczas weekendu)!

  Sprawdź również naszą stronę z nauką języka angielskiego przez skype

  Lista słówek w jedną noc 

  Szkolne nauczanie języka znacznie różni się od samodzielnej nauki. Jednak możesz mieć z nią problem, ponieważ znasz tylko wybrane metody. Nauczyciel w szkole chciał, aby uczyć się listy zupełnie nieprzydatnych słówek. Czasem było ich 20, a czasem całe 100. Musiałeś nieraz opanować materiał w jedną noc. 

  W efekcie uczyłeś się według zasady, aby zdać i zapomnieć. 

  Teraz masz szansę to zmienić. Przyswajaj słówka w konkretnym kontekście. Im przykłady bardziej przemawiają do wyobraźni, tym lepiej. W ten sposób łatwiej je zapamiętasz i z pamięci krótkotrwałej przeniesiesz je do długotrwałej. 

  O wiele lepiej też jest uczyć się przydatnych słówek z danych kategorii tematycznych. Wybieraj słownictwo, które masz szansę zastosować w języku codziennym. 

  Zbyt częste sięganie do słownika

  Oczywiście sprawdzanie słówek w słowniku jest jak najlepszą praktyką podczas nauki angielskiego. Jednak nie chodzi o to, abyś oglądając film, za każdym razem do niego sięgał. Czy to nie odbiera Ci przyjemności przebywania z bohaterami serialu? 

  Najlepiej, abyś w słowniku szukał tylko tych słów, które uniemożliwiają Ci zrozumienie sensu wypowiedzi. Gwarantujemy, że w większości przypadków wywnioskujesz z kontekstu, o czym dyskutują postaci. 

  Jeśli dostosujesz materiały do nauki angielskiego do swojego poziomu, nie będziesz mieć problemu ze zrozumieniem, o co chodzi w filmie czy książce. 

  Jedno źródło do nauki angielskiego

  Cóż z tego, że kupiłeś jeden z lepszych podręczników do nauki angielskiego? Jeśli będziesz korzystać tylko z niego, szybko się zniechęcisz.

  Kiedy uczysz się angielskiego słuchaj, mów i pisz w tym języku. Jeśli zaczniesz rozwijać kompetencje we wszystkich tych kierunkach, prędko zobaczysz rezultaty swoich ćwiczeń. 

  Korzystaj z różnych materiałów i sposobów nauki. Dzięki temu unikniesz monotonii. 

  Złe podejście do gramatyki

  Wiele słyszy się teraz o tym, że języka angielskiego można uczyć się intuicyjnie. To wszystko prawda. Niektóre osoby jednak opacznie rozumieją tę poradę lingwistów i całkowicie pomijają gramatykę. 

  Nie można jednak dobrze opanować angielskiego bez znajomości zasad budowy zdań. Jeśli nie zaczniesz ich stosować na nic Twój czas poświęcony słówkom i idiomom. Twój rozmówca nie będzie Cię rozumiał i zamiast po angielsku zaczniesz dogadywać się na migi. A tego przecież nie chcesz, prawda?  

  Brak systematyczności

  To także częsty błąd, który popełniają osoby uczące się angielskiego. Jeśli zrobisz sobie dłuższą przerwę, szybko zauważysz, że wypadłeś z rytmu. Coś, co kiedyś wydawało Ci się banalnie proste, zacznie przysparzać Ci problemów. 

  Tylko systematyczna nauka słówek, powtórki i kontakt z lektorem pozwolą Ci robić postępy. 

  Oczywiście dwutygodniowa przerwa to jeszcze nie koniec świata. Każdemu z nas należy się odpoczynek – urlop, wakacje. Jednak i w tym czasie staraj się mieć minimalny kontakt z językiem. 

  To, że popełniasz błędy podczas nauki angielskiego wcale nie jest złe. Sprawiają, że możesz więcej zapamiętać, ponieważ to właśnie na nich się uczysz. Naturalnie, jest jeden warunek. Ktoś musi Ci je wskazać. W przeciwnym razie będziesz utrwalał złe wzorce, a to tylko Cię zniechęci. Jeśli unikniesz opisanych przez nas błędów, zobaczysz, że nauka idzie Ci szybciej i jest bardziej efektywna.