Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.

  Kiedy zaczynasz uczyć się języka angielskiego, odkrywasz przed sobą wiele możliwości. Przyswajasz słówka i poznajesz nowe konstrukcje gramatyczne. Tak jest mniej więcej do momentu, kiedy osiągniesz poziom B2. Potem, zamiast żeby było łatwiej, jest coraz trudniej. Jak zatem opanować angielski na poziomie C1 i dalej? Zachęcamy do lektury. 

  Pierwsza darmowa lekcja angielskiego przez Skype – do odebrania w zaledwie kilku krokach!

  Zapraszamy do przetestowania naszej wysokiej jakości nauczania języka angielskiego przez Skype za pomocą darmowej lekcji. Aby z niej skorzystać wystarczy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się powyżej lub zadzwonić pod numer +48 606 426 870. Zdajemy sobie sprawę, że z pewnością masz sporo zajęć i jak wszystkim brakuje Ci czasu. Dla Twojej wygody przy telefonie dyżurujemy całą dobę we wszystkie dni tygodnia, możesz zatem zadzwonić o dowolnie wybranej przez siebie godzinie w dowolny dzień (również podczas weekendu)!

  Sprawdź również naszą stronę z nauką języka angielskiego przez skype

  Dlaczego nauka angielskiego nie idzie Ci już tak dobrze, jak kiedyś? 

  Oczywiście to, że nauka angielskiego nie idzie Ci tak dobrze, jak kiedyś jest tylko Twoim złudzeniem. Po prostu w pierwszych jej etapach łatwiej było Ci zauważyć postępy. 

  Kiedy osiągnąłeś poziom środniozaawansowany, masz wrażenie, że trudno Ci przejść do kolejnego. Faktycznie, poziom B2 to już nie błahostka. Staraj się jednak docenić wiedzę, jaką do tej pory zdobyłeś. 

  Nikt nie mówił, że będzie łatwo, dlatego się nie zrażaj. Najgorsze, co możesz zrobić to popaść w rozpacz z powodu tego, że nie widzisz efektów. Nie porównuj też nauki z pierwszych etapów do obecnej. Po prostu pielęgnuj swoje umiejętności i szlifuj angielski, biorąc przykład z native speakerów. Co zatem możesz zrobić?

  Zapisz się na lekcje z native speakerem

  Nie ma nic złego w tym, że do tej pory chodziłeś na lekcje do Polaka. Jednak native speaker ma wrodzoną naturalność językową. Ucząc się od niego, poznajesz nie tylko piękny język podręcznikowy (czytaj wyuczony), ale także mnóstwo kolokwialnych zwrotów i skrótów myślowych. Po prostu zaczynasz mówić jak rodowity Anglik czy Amerykanin. I o to chodzi. 

  Nie ćwicz do upadłego!

  Co za dużo to niezdrowo. Nie upieraj się przy zajęciach 7 razy w tygodniu. Dlaczego? Bo to i tak nie wystarczy. Liczy się nie tylko czas spędzony na lekcji z native speakerem, ale także to, ile sam poświęcasz na naukę. Regularne zajęcia (choć są ważne) to nie wszystko. 

  I jeszcze jedno. Nie przedkładaj ilości nad jakość. Dwie godziny intensywnych konwersacji mogą być szalenie wyczerpujące i… demotywujące. Nawet jeśli Ty wciąż nie masz dość, Twój umysł powie: STOP. Daj sobie czas na odpoczynek. Zobaczysz, że jeśli na trochę odstawisz naukę, na następnej lekcji będziesz mieć „świeższe spojrzenie”. Aby przeskoczyć z B2 do C1 i dalej (na poziom native speakera) trzeba mieć otwarty umysł na nowe wyrażenia i słownictwo. Kiedy jesteś zmęczony, nie może być o tym nawet mowy. 

  Nie cofaj się w nauce, tylko dryfuj do przodu

  O co chodzi? To proste. Kiedy już jesteś na poziomie B2, nie wykonuj takich ćwiczeń, jakie robiłeś podczas A2. Wstawianie czasownika w odpowiedniej formie do nawiasu, dopisywanie brakującego słowa to już przeszłość. Ty już to umiesz, więc dryfuj dalej. Rozmawiaj po angielsku ze swoim native speakerem i wyłapuj nowe konstrukcje gramatyczne i wyrażenia. Na tej podstawie staraj się uzupełnić swoją wiedzę. 

  Słuchaj i czytaj w języku angielskim

  Nawet kiedy opanowałeś już poziom B2 z trudem przychodzi Ci czytanie i słuchanie po angielsku? Aby posługiwać się angielskim tak jak native speaker, musisz zmienić swoje dotychczasowe nawyki związane z nauką. Kiedy oglądasz angielskie filmy i słuchasz podcastów, masz styczność z naturalnym językiem.  Co za tym idzie, „wyrabiasz sobie ucho”. Masz szansę poznać wyrażenia i zwroty, których nie znajdziesz w podręcznikach. Angielski pełen jest nietypowych sformułowań, skrótów i przekręceń. Warto je poznać i … zacząć stosować. 

  Znasz zjawisko immersji językowej? To całkowite zanurzenie się w danym w języku. I tak właśnie polecamy Ci „zanurzyć się w angielskim”. Czytaj tylko anglojęzyczną prasę i książki, oglądaj ulubione seriale po angielsku, odwiedzaj anglojęzyczne blogi, surfuj po angielskich stronach internetowych. 

  Wybrałeś sobie trudny cel do zrealizowania, ale nie niemożliwy. A kiedy będziesz na poziomie native speakera? Wtedy, gdy nauczysz się formułować myśli po angielsku co najmniej tak dobrze, jak po polsku. Powodzenia!