Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.

  Koniec z nudną nauką języka! Podcasty do nauki angielskiego nie tylko uczą, ale i pozwalają poznawać świat. Technologia poszła tak do przodu, że teraz, kiedy chcesz opanować język, masz do tego mnóstwo materiałów. Jednym z nich są właśnie podcasty. Dlaczego warto ich słuchać?  Pierwsza darmowa lekcja angielskiego przez Skype – do odebrania w zaledwie kilku krokach!

  Zapraszamy do przetestowania naszej wysokiej jakości nauczania języka angielskiego przez Skype za pomocą darmowej lekcji. Aby z niej skorzystać wystarczy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się powyżej lub zadzwonić pod numer +48 606 426 870. Zdajemy sobie sprawę, że z pewnością masz sporo zajęć i jak wszystkim brakuje Ci czasu. Dla Twojej wygody przy telefonie dyżurujemy całą dobę we wszystkie dni tygodnia, możesz zatem zadzwonić o dowolnie wybranej przez siebie godzinie w dowolny dzień (również podczas weekendu)!

  Sprawdź również naszą stronę z nauką języka angielskiego przez skype  Języka angielskiego ucz się z podcastów!

  Są różne sposoby nauki angielskiego, w tym korzystanie z klasycznego podręcznika. My jednak przekonujemy, że warto słuchać podcastów. Podcast jest bardzo podobny do audycji radiowej, dlatego, jeśli lubisz słuchać radia, spodobają Ci się także podcasty. Przeważnie mają one formę wypowiedzi na określony temat, ale mogą być też przeznaczone właśnie dla osób, które uczą się języka angielskiego.

  Z łatwością znajdziesz podcasty do nauki angielskiego dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych.

  Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego z podcastów?

  Sposób nauki języka zależy tylko od Ciebie, jednak słuchanie podcastów to przyjemna forma przyswajania zwrotów i słówek. Badacze już dawno udowodnili, że najskuteczniej uczymy się języka, kiedy „całkowicie się w nim zanurzymy”, co jest nazywane immersją. Ta forma nauki jest także najszybsza. Słuchaj zatem podcastów kilka razy w tygodniu. Zobaczysz, jak poprawią się Twoje umiejętności językowe. Zatem:

  • Słuchanie podcastów to jeden z lepszych sposobów nauki języka, ponieważ pozwala rozumieć mowę. Zwykle, kiedy uczysz się z podręcznika w szkole, niewiele czasu poświęcasz na słuchanie i mówienie. A to właśnie to ostatnie jest kluczowe, by dobrze poznać angielski. Najlepszą metodą rozwijania umiejętności rozumienia języka angielskiego jest między innymi słuchanie podcastów.
  • Podcasty zawsze są o czymś, więc słuchając ich, nabywasz wiedzę. Poznajesz także kulturę krajów anglojęzycznych, co może stanowić dodatkową motywację do nauki. Możesz wybierać tematykę, jaka Cię najbardziej interesuje.
  • Wreszcie korzystając z podcastów, zaczynasz uczyć się słownictwa z kontekstu, a to najbardziej efektywna metoda. Nie musisz od razu szukać znaczenia danego wyraz w słowniku, ponieważ szybko zorientujesz się, czego ono dotyczy. To pozwoli całkowicie wyeliminować „polskie myślenie” i przestawić się na angielskie tory.
  • Słuchanie podcastów w języku angielskim ma jeszcze tę zaletę, że możesz to robić w dowolnym czasie. Nie poświęcasz zatem na naukę wielu godzin. Słuchasz podcastu wtedy, gdy masz ochotę – w domu podczas wykonywania codziennych obowiązków, na spacerze z psem, przed snem.
  • Jeśli chodzi o osoby początkujące, to dobra wiadomość jest taka, że mogą one słuchać podcastów i jednocześnie śledzić ich transkrypcję. Jednak nie warto tego robić za każdym razem. Niech mózg od czasu do czasu też trochę bardziej poćwiczy!

  Wiele podcastów do nauki angielskiego jest za darmo. Znajdziesz je między innymi na niektórych anglojęzycznych stacjach radiowych.

  Jaki podcast do nauki angielskiego wybrać?

  To zależy od Twojego poziomu zaawansowania. Jeśli jesteś początkujący, wybierz podcast łatwy, aby mieć pewność, że zrozumiesz z niego przynajmniej 50%. Same odcinki powinny być nie dłuższe niż 15 minut. Pamiętaj, aby podcastu posłuchać przynajmniej 3 razy – najpierw wsłuchuj się i wyławiaj słowa, które rozumiesz, potem spisz to, co zrozumiałeś, a za 3 razem skup się na tym, co jest dla Ciebie niezrozumiałe.

  Osoby średniozaawansowane mogą wybrać metodę osób początkujących, natomiast zaawansowanym nie sprawi problemu codzienne słuchanie nowych podcastów.

  Podcasty dla początkujących

  Learn English Speaking Podcast – znajdziesz tu mnóstwo porad jak szybciej i efektywniej uczyć się języka angielskiego. Lektorka ma świetny, brytyjski akcent.

  Adept English – dzięki temu podcastowi nauczysz się słuchać, lektorzy wyjaśnią też gramatykę i słownictwo. Powoli i dokładnie.

  Podcasty dla średniozaawansowanych

  A cup of English – jeżeli lubisz ciekawe historie podane w zgrabnej formie, te podcasty na pewno przypadną ci do gustu. Dodatkowo dowiesz się wielu interesujących rzeczy.

  Espresso English – to jeden z lepszych podcastów, który uczy, jak używać języka angielskiego. Dowiesz się też, jakie błędy językowe na pewno popełniasz. Gwarantujemy Ci, że słuchając Espresso English, więcej tego nie zrobisz!

  Podcasty dla zaawansowanych

  Luke’s English Podcast – podoba Ci się brytyjska kultura? Czeka Cię zatem 400 odcinków, które Ci ją przybliżą. Będzie zabawnie, ale też nieraz wzruszająco.

  Radiolab – te podcasty będą idealne, jeśli kochasz naukowe nowinki. Są podane w zrozumiałej formie, tak, że nawet nie będąc badaczem, chemikiem czy fizykiem, wiele z nich wyniesiesz. A najważniejsze jest to, że poćwiczysz angielski i to jego wersję naukową!

  Jak widzisz, materiałów do nauki angielskiego nie brakuje. Znajdziesz podcasty proste i te całkiem trudne, więc z łatwością dobierzesz je do swojego poziomu zaawansowania.