Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
    (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

    Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
    Polityka prywatność.

    Wiele osób, które opanowały język angielski, twierdzi, że dokonały tego jakimś sposobem. Szukasz zatem i testujesz. Co jednak robić w przypadku, kiedy na Ciebie nic nie działa? Różnimy się i każdy z nas wymaga innego podejścia. Pora poznać metody nauki angielskiego dla opornych. Spokojnie, to tylko sprawdzone triki, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać możliwości Twojego umysłu. Zaczynajmy. 

    Pierwsza darmowa lekcja angielskiego przez Skype – do odebrania w zaledwie kilku krokach!

    Zapraszamy do przetestowania naszej wysokiej jakości nauczania języka angielskiego przez Skype za pomocą darmowej lekcji. Aby z niej skorzystać wystarczy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się powyżej lub zadzwonić pod numer +48 606 426 870. Zdajemy sobie sprawę, że z pewnością masz sporo zajęć i jak wszystkim brakuje Ci czasu. Dla Twojej wygody przy telefonie dyżurujemy całą dobę we wszystkie dni tygodnia, możesz zatem zadzwonić o dowolnie wybranej przez siebie godzinie w dowolny dzień (również podczas weekendu)!

    Sprawdź również naszą stronę z nauką języka angielskiego przez skype


    Całkowite zanurzenie w języku – dlaczego działa?

    Immersja językowa. Słowa te oznaczają całkowite zanurzenie języku. Na czym polega ta metoda? Jeśli do swojego codziennego życia włączysz angielskie słówka, podcasty i filmy, zobaczysz, że nauka idzie Ci o wiele lepiej. Po prostu będziesz mieć ciągły kontakt z językiem. I wcale nie musisz wyjeżdżać do Anglii czy Stanów Zjednoczonych, aby wreszcie zacząć mówić po angielsku. 

    W immersji językowej dużą rolę odgrywa intuicja. To głównie ona i zmysły pomogą Ci zanurzyć się w języku. Ta forma nauki nie polega na przyswajaniu słówek i reguł gramatycznych tylko na słuchaniu podcastów, oglądaniu filmów i czytaniu prostych tekstów. Wiedza językowa przychodzi tu niejako „od niechcenia”. Czy to zatem oznacza, że nie musisz nic robić? Twoim zadaniem jest otaczanie się angielskim. Idziesz do sklepu? Pomyśl, jak powiedzieć to po angielsku. Przypomnij sobie także angielskie odpowiedniki nazw produktów, które chcesz kupić i zapisz je w formie listy zakupowej. Jeśli włączysz angielski do swojego życia, szybko zauważysz efekty nauki. 

    Najpotrzebniejsze angielskie zwroty i słownictwo

    Czy ucząc się angielskiego, jest sens rzucać się na głęboką wodę? Nie zaczynaj od czytania New York Timesa i Forbesa. Na to przyjdzie czas, kiedy już podszkolisz język. Naucz się najpotrzebniejszych angielskich zwrotów i słówek i to takich, które przydadzą Ci się w pracy lub na studiach. Nie ucz się pojedynczych wyrazów, tylko całych konstrukcji. Zaoszczędzisz czas i szybciej zaczniesz komunikować się po angielsku. 

    Czy wiesz, że aby porozumiewać się w danym języku wystarczy znać 1% słówek? To bardzo pocieszające, ponieważ nie musisz przyswajać całego słownika. Oczywiście, kiedy znasz już podstawy, przychodzi kiedyś pora, aby je uzupełnić. 

    Akcent i wymowa

    Kiedy znajdziesz się za granicą, Twój angielski może brzmieć „egzotycznie”. Nie jest to wadą, dopóki Twój rozmówca jest w stanie Cię zrozumieć. Akcent akcentem, ale jak wymawiać poprawnie w języku angielskim? Wprowadź życie poniższe zasady:

    1. Słuchaj, słuchaj i jeszcze raz słuchaj. Najlepiej, aby były to angielskie stacje radiowe.  Staraj się zapamiętać wymowę – możesz to robić świadomie lub nie. Co to znaczy zapamiętywać nieświadomie? Po prostu możesz wykonywać codzienne czynności, słuchając audycji. Nie przejmuj się zbytnio tematyką. Akcent i wymowa i tak zostaną w Twojej głowie. 
    2. Powtarzaj za nagraniem. Jak już wcześniej pisaliśmy, niekoniecznie musisz skupiać się na temacie, po prostu wymawiaj, naśladując intonację. 
    3. Czytaj na głos. Aby wychwycić błędy, które popełniasz, musisz się słyszeć. Dobrym sposobem jest nagranie własnego głosu. Czytając w myślach, nie osiągniesz takiego efektu. 

    Notatki

    Notatki z języka angielskiego to połowa sukcesu. To, że zaczniesz otaczać się językiem angielskim na co dzień, nie zwalnia Cię z robienia solidnych notatek. Być możesz uznasz tę metodę za szkolną (dlatego też poligloci rzadko ją polecają), jednak warto docenić jej skuteczność. Po części wszyscy uczymy się ze słuchu, ale także zapamiętujemy wzrokowo. Dlatego właśnie rola notatek jest nie do przecenienia. Co zatem dobrze jest notować? Nowe wyrażenia z programu telewizyjnego, filmu czy książki. Oczywiście oglądając anglojęzyczny kanał telewizyjny, nie wszystkie „wyłapiesz”, ale na pewno parę nowych stwierdzeń wpadnie Ci w ucho. Zatem bierz długopis w dłoń i zapisuj. Potem przyjdzie czas na weryfikację i sprawdzanie. Od razu też, spisując nowe zdania, uczysz się ich znaczenia z kontekstu. Widzisz zatem, że wszystkie przedstawione metody idealnie się ze sobą łączą i dopełniają.

    Angielskie grupy zainteresowań

    Już chyba nie myślisz, że angielski nie jest dla Ciebie? Jeśli dalej nie jesteś przekonany, przedstawię Ci jeszcze jeden sposób nauki. Dołącz do grupy zainteresowań na Facebooku. Lubisz majsterkować? Pasjonują Cię konie? Znajdź osoby o podobnym hobby. Miło jest porozmawiać na interesujące Cię tematy z ludźmi, którzy mają o nich pojęcie. Dlaczego masz tego nie robić po angielsku? A jeśli same grupy to dla Ciebie za mało, ucz się z anglojęzycznych kanałów na YouTube, kolekcjonuj tablice na Pintereście (opisane po angielsku), korzystaj z zagranicznych blogów tematycznych i czytaj anglojęzyczne książki. 

    Dobra wiadomość jest taka, że nie ma osób opornych na wiedzę. Są tylko te, które nie znalazły swojego sposobu nauki. Teraz masz już klucz (można powiedzieć wytrych) do zgłębiania wiedzy językowej. Pora go użyć i przekonać się, że angielski wcale nie jest taki trudny.