Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.


  Kiedy uczysz się angielskiego, musisz rozwijać umiejętność mówienia w tym języku. To pozwoli Ci swobodnie porozumiewać się z innymi ludźmi. Niestety, jest też tak, że przełamać barierę językową jest bardzo trudno, zwłaszcza gdy uczysz się sam w domu. Oczywiście nie jest to niemożliwe. Przedstawiamy sposoby, które pomogą Ci mówić po angielsku i opanować wymowę do perfekcji. 

  Pierwsza darmowa lekcja angielskiego przez Skype – do odebrania w zaledwie kilku krokach!

  Zapraszamy do przetestowania naszej wysokiej jakości nauczania języka angielskiego przez Skype za pomocą darmowej lekcji. Aby z niej skorzystać wystarczy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się powyżej lub zadzwonić pod numer +48 606 426 870. Zdajemy sobie sprawę, że z pewnością masz sporo zajęć i jak wszystkim brakuje Ci czasu. Dla Twojej wygody przy telefonie dyżurujemy całą dobę we wszystkie dni tygodnia, możesz zatem zadzwonić o dowolnie wybranej przez siebie godzinie w dowolny dzień (również podczas weekendu)!

  Sprawdź również naszą stronę z nauką języka angielskiego przez skype


  Czytaj głośno, nie w myślach

  Kiedy zaczniesz czytać na głos, poprawi się Twoja intonacja i akcent. Nauczysz się także wypowiadać często używane wyrażenia. Dzięki temu w rozmowie w języku angielskim nie będziesz się długo zastanawiać, co masz powiedzieć. 

  Od razu nie rzucaj się na głęboką wodę z czytaniem na głos. Na początek wystarczą krótkie i mało skomplikowane teksty. 10-15 minut dziennie odmieni Twój akcent i wymowę. Tylko śmiało, próbuj. 

  Powtarzaj za bohaterami filmu

  Już wiesz, że dobrym sposobem, aby opanować język jest oglądanie filmów i słuchanie podcastów. Kiedy śledzisz losy bohaterów ulubionego anglojęzycznego serialu, zatrzymaj na chwilę nagranie wideo i powtarzaj zasłyszane frazy. Ta technika nazywa się fachowo shadowing i polega na imitacji wypowiedzi postaci ze szczególnym uwzględnieniem intonacji. 

  Jeśli dostosujesz akcent, a nawet prędkość wypowiadanych przez Ciebie zdań do tempa wymowy bohaterów filmu, zapamiętasz wiele ciekawych zwrotów i… będziesz umiał je wypowiedzieć bez strachu! 

  Nagrywaj swój głos

  Skąd masz wiedzieć, czy dobrze wymawiasz dane zdania, czy nawet całe słowa? Świetnym pomysłem jest nagranie samego siebie. Możesz do tego celu użyć dyktafonu lub kamery w telefonie. Po prostu zarejestruj swoją wypowiedź i odtwórz. Porównaj brzmienie swojego głosu do brzmienia głosu osób anglojęzycznych. Na pewno na początku uchwycisz wiele błędów. Jednak z czasem zauważysz znaczne postępy. 

  Mów przez określony czas

  Kiedy znajdujesz się w obcym (anglojęzycznym) kraju, wydaje Ci się, że osoby, które w nim żyją mówią bardzo szybko. Tak szybko, że nieraz wyrazy zlewają Ci się w jeden długi. spokojnie. Wystarczy, że odwrócisz tę sytuację. Obcokrajowiec w Polsce również ma ten problem. 

  Wszystkiemu jednak można zaradzić odpowiednimi ćwiczeniami. Weź stoper i przez kilka minut mów po angielsku na dowolny temat. Za każdym razem możesz wydłużać czas swojej wypowiedzi. Staraj się mówić szybko, ale zarazem wyraźnie. W ten sposób uczysz się płynnie wypowiadać i przełamujesz barierę językową. Zobaczysz, lęk przed popełnianiem błędów minie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. 

  Ucz się zdań w konkretnym kontekście

  Kiedy powtarzasz po angielsku, staraj się, aby były to całe zdania, a nie oderwane słówka. Jeśli skupisz się tylko na słownictwie, trudniej będzie Ci przejść do płynnych wypowiedzi. Pamiętaj, że w języku angielskim pełno jest związków frazeologicznych, kolokacji, idiomów i wyrażeń potocznych. Zawsze ucz się żywego języka, czyli takiego, którym na co dzień posługują się Brytyjczycy. Nie przyswajaj wyrażeń wyrwanych z kontekstu, ponieważ w innym zdaniu mogą one znaczyć zupełnie coś innego. W ten sposób tylko łatwo o lapsus językowy. 

  Ćwicz do oporu i nie ułatwiaj sobie zadania

  Czasami pewnie aż Cię korci, żeby pójść na łatwiznę i wybrać najprostsze wyrażenia do wymawiania. Nie tędy droga. Jeśli chcesz opanować język, musisz zmierzyć się z językowymi łamańcami. W języku polskim trudno wymówić na przykład „chrząszcz brzmi w trzcinie”. W angielskim jest tak samo. 

  Po prostu znajdź listę trudno brzmiących wyrażeń w internecie i ćwicz. Do oporu. Tak długo, aż Twoja wymowa będzie perfekcyjna. Może nie jest to komfortowe, ale warto to zrobić dla późniejszego efektu. 

  Otaczaj się językiem angielskim – oglądaj anglojęzyczne webinary, ćwicz wymowę ze swoim lektorem, czytaj na głos książki i artykuły. Metod jest naprawdę sporo. Grunt to nie skupiać się na jednej, tylko próbować wielu. Dzięki temu pozbędziesz się bariery językowej i zaskoczysz swoich rozmówców. Oczywiście pozytywnie!