Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.

  Tylko wtedy opanujesz angielski, kiedy zaczniesz w nim myśleć. Łatwiej jednak powiedzieć, trudniej zrobić. Spokojnie. Są sposoby, aby budować zdania jak rodowity Anglik, a nawet myśleć po angielsku. Nawet jeśli jesteś dopiero na etapie początkowym, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyrabiać sobie dobre nawyki w nauce języka. 

  Pierwsza darmowa lekcja angielskiego przez Skype – do odebrania w zaledwie kilku krokach!

  Zapraszamy do przetestowania naszej wysokiej jakości nauczania języka angielskiego przez Skype za pomocą darmowej lekcji. Aby z niej skorzystać wystarczy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się powyżej lub zadzwonić pod numer +48 606 426 870. Zdajemy sobie sprawę, że z pewnością masz sporo zajęć i jak wszystkim brakuje Ci czasu. Dla Twojej wygody przy telefonie dyżurujemy całą dobę we wszystkie dni tygodnia, możesz zatem zadzwonić o dowolnie wybranej przez siebie godzinie w dowolny dzień (również podczas weekendu)!

  Sprawdź również naszą stronę z nauką języka angielskiego przez skype


  Myśleć po angielsku? To nie takie proste! 

  Zgadza się. Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Twój umysł ma tendencję do tego, żeby chodzić na skróty i myśleć schematami. Pewnie nie raz zauważyłeś, że najlepiej czujesz się, kiedy wkraczasz na znajome sobie terytorium? Podobnie jest z Twoimi myślami. Mózg przywykł do używania języka polskiego, dlatego niełatwo mu przestawić się na inne tory. Zwłaszcza gdy rzucisz się na głęboką wodę i będziesz chciał od razu uczyć się angielskiego na wyższym poziomie. Myśleć w tym języku nauczysz się dzięki metodzie małych kroków. To wymaga cierpliwości, ale naprawdę się opłaca. 

  Ucz się jak dziecko

  I nie chodzi tu o to, żebyś ćwiczył tylko na prostych przykładach i nieskomplikowanych tekstach. Z językiem po prostu trzeba się osłuchać. Czy kiedy uczyłeś się polskiego jako dziecko, od razu sięgałeś po podręcznik do czytania? Nie. Najpierw zaczynałeś rozumieć znaczenie prostych wyrazów, a dopiero potem składałeś całe zdania. Podobnie jest w języku angielskim. Staraj się podejść do niego rozumowo. Słuchaj podcastów i oglądaj filmy bez napisów. Im więcej wyrażeń i zdań do Ciebie dociera, tym szybciej uczysz się konstrukcji gramatycznych. To właśnie jest klucz do tego, aby myśleć po angielsku (nawet jeśli jesteś początkujący). 

  Zanurz się w języku

  Zanurzenie się w języku to metoda, którą polecają lingwiści. Polega ona po prostu na tym, aby otaczać się angielskim na co dzień. Jeśli masz taką możliwość, wybierz się do anglojęzycznego kraju.
  Tam zanurzenie w języku jest czymś naturalnym. Angielskie słowa i zdania usłyszysz na ulicy, w sklepie i w miejskich środkach transportu. 

  Kiedy nie możesz pozwolić sobie na podróż, skorzystaj z obfitości wirtualnego świata. Znajdziesz w nim mnóstwo filmów, nagrań, podcastów i piosenek w języku angielskim. Skorzystaj z tego bogactwa – to wspaniała przygoda językowa. 

  Dopasowuj słowa do kontekstu zdania

  Co z tego, że znasz połowę wyrazów ze słownika angielskiego, skoro nie potrafisz ich użyć w kontekście? Nowe słownictwo zawsze poznawaj w kontekście zdania. Nigdy nie ucz się oderwanych słówek, ponieważ jest duże prawdopodobieństwo, że nie będziesz wiedział, jak dopasować je do wypowiedzi. 

  Kiedy znasz kontekst, nauka idzie o wiele szybciej. Kształtujesz także myślenie w języku angielskim. Plusów jest jednak znacznie więcej. Przede wszystkim unikasz językowych kalek, które prowadzą do wielu gaf. Od razu poznajesz prawidłowe użycie danego wyrazu, więc nie utrwalasz błędnych schematów. A to przecież podstawa, aby opanować język. 

  Mów po angielsku

  Jeśli masz się z kim uczyć, to świetnie. Jednak samodzielne mówienie po angielsku też jest możliwe. Grunt to słyszeć samego siebie i ćwiczyć angielską wymowę na głos. To także świetna zabawa, ponieważ możesz:

  • opracowywać scenki i dialogi po angielsku,
  • powtórzyć po angielsku rozmowę, która miała miejsce w Twoim codziennym życiu, 
  • powtarzać anglojęzyczne kwestie wypowiedziane przez bohaterów filmu lub serialu, 
  • opowiedzieć po angielsku przebieg swojego dnia, 
  • przetłumaczyć teksty ulubionych piosenek i… zaśpiewać je razem z wokalistą. 

  Zmień słownik angielsko-polski na angielsko-angielski

  Dlaczego to dobry sposób, aby zacząć myśleć po angielsku? Ponieważ czytasz definicję angielskiego wyrazu po angielsku i uczysz się języka niezależnie od polskiego. Możesz to zrobić nawet jeśli jesteś początkujący. Oczywiście wtedy wybierasz słownik, który, oprócz definicji, ma jeszcze obrazki. Dzięki temu nie masz problemu ze zrozumieniem tłumaczenia. 

  To także uczy Cię poznawać kontekst użycia wyrazów. Z czasem przekonasz się, że łatwiej jest skorzystać z tego rodzaju słownika, niż samodzielnie głowić się, jak użyć danego słowa w angielskiej wypowiedzi.  

  Jak widzisz, tylko codzienny kontakt z angielskim sprawi, że zaczniesz myśleć w tym języku. Otaczaj się anglojęzycznymi książkami, gazetami, słuchaj angielskich stacji radiowych. W ten sposób nabierzesz językowej pewności siebie i nie będziesz mieć problemu z komunikowaniem się po angielsku.  

  Codziennie znajdź sobie jakąś frazę, cytat lub motto w języku angielskim i naucz się jej na pamięć. Dzięki temu łatwiej przestawisz swój mózg na anglojęzyczne tory. To wcale nie takie trudne, jak myślisz!