Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.


  Technologia zawładnęła naszym życiem i prawie nikt nie robi już ręcznych notatek. Czy to jednak dobrze? Neurobiolodzy i lingwiści podkreślają, że w nauce jakiegokolwiek języka obcego odręczne pisanie ma ogromne znaczenie. 

  Notatki z języka angielskiego to nie tylko zestaw wydrukowanych fiszek. To przykłady, słówka i idiomy, które sam zapiszesz. Przekonaj się jak je tworzyć i dlaczego są takie ważne.

  Pierwsza darmowa lekcja angielskiego przez Skype – do odebrania w zaledwie kilku krokach!

  Zapraszamy do przetestowania naszej wysokiej jakości nauczania języka angielskiego przez Skype za pomocą darmowej lekcji. Aby z niej skorzystać wystarczy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się powyżej lub zadzwonić pod numer +48 606 426 870. Zdajemy sobie sprawę, że z pewnością masz sporo zajęć i jak wszystkim brakuje Ci czasu. Dla Twojej wygody przy telefonie dyżurujemy całą dobę we wszystkie dni tygodnia, możesz zatem zadzwonić o dowolnie wybranej przez siebie godzinie w dowolny dzień (również podczas weekendu)!

  Sprawdź również naszą stronę z nauką języka angielskiego przez skype


  Ręczne notatki z angielskiego – usprawniają myślenie i wpływają na pamięć

  Dzięki ręcznym notatkom z języka angielskiego usprawniasz swoje myślenie. To nie wymysł, naukowców, na ten temat zostało przeprowadzonych wiele badań. Dzieci, które odręcznie pisały wypracowania, były bardziej kreatywne i myślały w sposób nieszablonowy. 

  Jeśli będziesz ręcznie notował słówka, idiomy czy nawet całe zdania, zobaczysz jak szybko „wchodzą Ci one do głowy”. I mimo że pisania maili, SMS-ów i wielu innych rzeczy nie unikniemy, warto poświęcić trochę czasu odręcznym notatkom. Pamiętaj, że języka angielskiego uczysz się nie tylko ze słuchu, ale też podczas pisania. No to, długopis w dłoń i do dzieła! 

  Podstawowy błąd podczas tworzenia notatek z angielskiego

  Dobre notatki to podstawa podczas nauki języka angielskiego. Głównie chodzi o zapisywanie słownictwa, ale także całych zdań i wyrażeń, które chcesz zapamiętać.  Zastanów się jednak, czy sposób notowania, jaki preferuje się w szkole rzeczywiście tak dobrze się sprawdza? 

  Większość osób nowe słownictwo wraz z jego tłumaczeniem zapisuje w słupku. Często można zobaczyć także notatki w podręczniku nad zdaniami z czytanki. Ta forma notowania nie sprzyja szybkiemu odnajdywaniu własnych zapisków. Nieraz musisz przekartkować cały zeszyt, aby odnaleźć interesujące Cię wyrażenie. 

  Jak notować, ucząc się angielskiego, czyli mapa koncepcyjna

  Na pewno lepiej niż zapiski od lewej do prawej sprawdzą się mapy koncepcyjne. Co to takiego? Przypominają one mapy myśli, jednak są od nich o wiele prostsze. Stworzysz je szybko, a co najważniejsze – dzięki nim o wiele łatwiej znajdziesz to, czego szukasz. 

  Podstawowy element mapy koncepcyjnej jest w centrum, czyli na środku kartki. Znajdzie się tam więc wyrażenie, którego dotyczy temat. Główne słowa warto wyróżnić lub zapisać w ramce. Od tego słowa możesz poprowadzić linie do innych powiązanych słów i wyrażeń. Potem dobrze jest tworzyć nowe kategorie i podkategorie, zaznaczając je odnośnikami tak, jak to robiłeś na początku. 

  Nie ograniczaj się tylko do rzeczowników, w swojej „grupie” słów możesz umieścić także czasowniki, przymiotniki i inne przydatne wyrażenia. 

  Oczywiście każdy nowy temat będzie wymagał tego, aby stworzyć nową mapę koncepcyjną. 

  Co zyskasz, dzięki mapie koncepcyjnej?

  Dzięki mapie koncepcyjnej od samego początku sporządzania notatek organizujesz i porządkujesz słownictwo i wyrażenia. To jednak nie wszystko, jak już wspomniano, pisząc ręcznie, od razu więcej zapamiętujesz (i na dłużej). 

  Taka forma notatek sprawia, że szybciej odnajdziesz wybrane słowa. Zapisując je, tworzysz w kategorii, do której należą, relacje z innymi słowami i wyrażeniami, a to także sprzyja zapamiętywaniu (nie są już dla Ciebie pojęciami abstrakcyjnymi). W końcu tego rodzaju notatki są przejrzyste, więc chętniej do nich wracasz. 

  Zmiana liniowych notatek na mapy koncepcyjne, wymaga tego, aby wypracować sobie własny sposób pracy. Nie poddawaj się, z czasem usprawnisz ten proces. Szybko zauważysz, że nauka angielskiego idzie Ci o wiele lepiej.