Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.

  Rosnące zainteresowanie rosyjskim zaobserwować można już od kilku lat. Co sprawia, że popularność tak niegdyś nielubianego ze względu na polityczne i historyczne wydarzenia języka stale rośnie? Czy jego nauka może przynieść nam korzyści? Spróbujemy krótko odpowiedzieć na te pytania.

  Rosyjski jako język oficjalny

  Rosja jest ogromnym krajem, który rozpościera się od Morza Bałtyckiego aż po Morze Beringa. Rosyjski, którym posługują się jej mieszkańcy, stanowi najczęściej używany język słowiański. Szacuje się, że dla około 145 milionów jest on pierwszym językiem, a zna go łącznie około 250-300 milionów osób. Rosyjski to język urzędowy w państwach takich jak, oczywiście, Rosja, a także Białoruś, Kazachstan i Kirgistan. Ma on także status języka oficjalnego w ONZ i Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej. Znajomość rosyjskiego jest niezbędna przy kontaktach biznesowych w praktycznie każdej byłej republice radzieckiej.

  Gdzie możemy wykorzystać znajomość języka rosyjskiego?

  Rynki wschodnie to obecnie bardzo atrakcyjny kierunek działań wielu firm. Znajomość języka rosyjskiego – w dobie, kiedy zdecydowana większość osób zna angielski – to bardzo poważny atut na rynku pracy. Rosyjski przyda się także przy wielu podróżach – oczywiście tych odbywanych w kierunku wschodnim. Dzięki jego znajomości poradzimy sobie w krajach bałtyckich, czyli na Litwie, Łotwie i w Estonii, a także na Ukrainie i Białorusi. Jeśli interesują nas nieco bardziej odległe kierunki, nic nie stoi na przeszkodzie, aby znając rosyjski, udać się do jednego z państw kaukaskich. Dzięki jego znajomości będziemy mieli możliwość rozmowy z mieszkańcami Gruzji, Azerbejdżanu oraz Armenii, co oczywiście pozwoli nam na lepsze poznanie kultury tych państw. Rosyjski umożliwia także zwiedzanie jeszcze bardziej egzotycznych krajów, takich jak Uzbekistan, Tadżykistan czy nawet Mongolia.

  Szybki sposób na naukę rosyjskiego

  Oczywiście pomimo podobieństw, które łączą rosyjski z polskim – dzięki przynależności do tej samej grupy językowej – nauka rosyjskiego w mowie nie należy do najłatwiejszych zadań. Utrudnia je fakt, że znalezienie osoby, z którą można by rozmawiać w języku Puszkina i Tołstoja nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Na szczęście możecie skorzystać z naszej oferty – rosyjski przez Skype pozwoli Wam szybko i łatwo nauczyć się konwersować w języku używanym przez mieszkańców Rosji. Profesjonalny lektor przeprowadzi dla Państwa wysokiej jakości kurs, którego poziom dostosowany będzie do wymagań, a także obecnej wiedzy kursanta. Niezależnie od stopnia znajomości rosyjskiego, z którym przystąpią Państwo do kursu, nasze lekcje pozwolą Wam nauczyć się języka w takim stopniu, aby swobodnie móc konwersować z osobami rosyjskojęzycznymi.