Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.

  Język włoski uchodzi za jeden z tych, które w ostatnim czasie zdobywają największe grono wielbicieli, co przekłada się na ilość osób, które chcą się go uczyć. Nie można zaprzeczyć temu, że Włochy to wyjątkowy kraj, a jego język bardzo często jest uznawany za najpiękniejszy na świecie. Poniżej przedstawiamy parę powodów, dla których warto rozpocząć naukę tego języka.

  1.Szeroki zasięg

  Wbrew pozorom, język włoski jest używany w wielu miejscach na świecie. To nie tylko teren Włoch, lecz także Szwajcaria, Francja (szczególnie Malta i Korsyka), a także wiele dawnych kolonii włoskich, takich jak Etiopia, Somalia czy Albania. Dodajmy do tego społeczności włoskie na emigracji w różnych miejscach na całym świecie, a przekonamy się, że zasięg języka włoskiego jest naprawdę pokaźny.

  2. Łatwość nauki

  Tym, co może być dodatkową motywacją do nauki języka włoskiego, jest jego prostota. Wiele osób rozpoczynających kurs włoskiego jest zadziwiona, z jaką łatwością i w jakim tempie osiągają postępy. Wynika to z niezwykle prostych zasad gramatyki oraz specyficznych dla tego języka właściwości. Na przykład, aby zadać pytanie, nie zmieniamy ani szyku zdania, ani nie korzystamy ze specjalnych wyrazów, a posługujemy się zmienną intonacją. To od niej będzie zależeć czy pytamy czy oznajmiamy. Język ten posiada także tylko dwa rodzaje – męski i żeński oraz brak deklinacji. Dodatkową zaletą jest łatwa wymowa. Nauka prawidłowego wymawiania wyrazów przychodzi szybko ze względu na brak trudnych głosek oraz fakt, że włoski wywodzi się z łaciny.

  3. Sztuka i moda

  Nie bez powodu Włochy są uważane za centrum kulturowe Europy. To właśnie w tym kraju gromadzą się projektanci, architekci i graficy. Oczywiście nie tylko po to, by podziwiać wspaniałą włoską architekturę i sztukę, lecz po to, by pracować nad najnowszymi trendami i najlepszymi rozwiązaniami technologicznymi w wyżej wymienionych branżach. Warto wspomnieć o tym, że Włochy są światowym liderem w tych dziedzinach, więc jeżeli planujecie powiązać swoją przyszłość z tymi kręgami lub poszukujecie sposobu na awans, lub lepszą pracę, nauka języka włoskiego może otworzyć wiele ciekawych dróg rozwoju.

  4. Większy zasób słów

  Na pewno wiecie o tym, że kuchnia we Włoszech traktowana jest jak świętość. Nie dziwi nikogo to, jak popularne na całym świecie są włoskie dania oraz z jakim zachwytem podchodzą do niej krytycy kulinarni. Język włoski posiada znacznie więcej określeń dotyczących produktów spożywczych niż na przykład język polski. Podobnie jak wymienione we wcześniejszym akapicie branże – także posiadają swoje unikalne określenia, które na pewno pomogą nam lepiej władać naszym ojczystym językiem.

  5. Melodyjność

  Tak, Włochy nieodłącznie kojarzą nam się z romantycznymi momentami, gondolami, ulicznymi restauracyjkami o niepowtarzalnym klimacie, pogodzie ducha ludzi oraz fantastycznym klimatem. Jednak śmiało można postawić tezę, że język włoski żyje i posiada wielką zasługę w budowaniu tego klimatu. Jego śpiewność i melodyjność wynika z wielkiego nacisku na akcenty i intonację, ton głosu, jego głośność oraz barwę, te wszystkie elementy razem wzięte wpływają na wspaniały wydźwięk tego języka.

  Jeżeli chcecie rozpocząć naukę języka włoskiego, serdecznie zachęcamy do kontaktu z nami! Zapraszamy osoby z miast: Katowice, Orzesze, Mikołów, Łaziska Górne na nasze kursy językowe, które z pewnością pomogą Wam w nauce i ułatwią początki.