Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
    (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

    Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
    Polityka prywatność.

    Francuski przez lata był najbardziej prestiżowym językiem, który używany był przez elity prawie wszystkich europejskich Państw. Oczywiście jego rola dziś jest dużo mniejsza, ponieważ jego pozycję zajął już dawno angielski. Jednakże francuskiego warto się uczyć. Chociażby dlatego, że ciągle używa się go w dziesiątkach Państw na całym świecie. Ponadto, jeśli w rozmowach z Francuzami będziemy używać ich języka, z pewnością będą patrzeć na nas przychylniej.

    Gramatyka

    Wbrew pozorom gramatyka języka francuskiego nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Co prawda występuje w nim niemający w języku polskim swojego odpowiednika tryb łączący, lecz z pewnością każdy może go po jakimś czasie opanować. Podobnie jak w angielskim także we francuskim występują rodzajniki określone i nieokreślone. Jeśli opanowaliśmy je podczas nauki tego pierwszego, nie będziemy mieli problemów przy okazji nauki francuskiego. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku zdań warunkowych oraz tworzenia pytań – zasady ich konstrukcji nie będą dla nas skomplikowane, jeżeli wiemy, w jaki sposób tworzy się je w angielskim. Warto zaznaczyć, że we francuskim mamy do przyswojenia mniej czasów niż w języku używanym za kanałem La Manche.

    Wymowa

    Wiele osób uważa, że francuski jest bardzo trudnym językiem ze względu na bardzo trudną wymowę. Oczywiście nie należy ona do najłatwiejszych, ale nie stanowi aż takiej przeszkody, jak wydaje się wielu osobom rozpoczynającym naukę. Przerazić może sytuacje, kiedy wyrazy zapisywane za pomocą 9 znaków czyta się, wymawiając jedynie 4 głoski. Wydaje się to bardzo skomplikowane – tak samo, jak wymowa e, ponieważ występuje ono w wersji standardowej oraz czterema różnymi znakami diakrytycznymi ë, é, è, ê. Jednakże, jeśli chodzi o wymowę, język francuski jest bardzo uporządkowany. Nie występują tu sytuacja często przytrafiająca się w angielskim, czyli odmienna wymowa podobnych do siebie pod względem zapisu słów, przykładowo oo w wyrazie blood czytamy jak a, a w wyrazie mood jak u.

    Słówka

    W każdym języku czeka nas do nauki mnóstwo słówek. Oczywiście dużo łatwiej będzie nam się nauczyć tych z francuskiego niż np. fińskiego czy tureckiego. Wynika to bowiem z faktu, że podobnie jak w polskim i angielskim w języku używanym przez mieszkańców kraju położonego nad Sekwaną, występuje mnóstwo zapożyczeń z łaciny. Znaczenia części słów będziemy mogli bardzo łatwo się domyślić, ponieważ będą bardzo podobne do tych występujących w naszej rodzimej mowie. Francuskich słówek nauczymy się jeszcze łatwiej, jeżeli wcześniej mieliśmy kontakt z jednym z języków romańskich, czyli hiszpańskim, włoskim, portugalskim czy rumuńskim. W szybkiej i efektywnej nauce z pewnością pomoże francuski przez Skype oferowana przez naszą szkołę językową.

    Język francuski – co warto o nim wiedzieć?

    Aby uczyć się języka francuskiego przez Skype, musisz być zmotywowany. A co da Ci tę motywację? Oczywiście informacje o kraju i samym języku. Francuski jest językiem indoeuropejskim. Rozwinął się w IX wieku w północnej Francji. Obecnie używa się go w 40 krajach i na różnych terytoriach –  w Afryce, Europie, Ameryce Północnej, Azji, Oceanii i na Antarktydzie. Jak widzisz, francuski jest bardzo przydatnym językiem, ale czy trudnym? Niekoniecznie. Wszystko zależy od sposobu, w jaki będziesz się uczyć. Francuski przez Skype oferuje Ci naprawdę wiele – naukę z własnego domu, nauczyciela tylko dla Ciebie, a w końcu, elastyczność, czas i wygodę.

    Nauka języka francuskiego – na co uważać?

    Twierdzisz, że język francuski jest trudny – to fakt, z którym trudno polemizować. Czy jednak język polski jest łatwy? Często można usłyszeć opinie obcokrajowców na jego temat, że jest „szeleszczący”. Francuski ma to do siebie, że wymawia się w nim charakterystyczne „r”.

    Kilka zasad wymowy

    Może sądzisz, że francuski jest trudny, ponieważ nie znasz dobrze zasad wymowy. Oto kilka z nich:

    • “eau” czyta się jako “o”

    • “c” czyta się jak “k”, jeśli nie występuje przed “e, i,y” –  w takiej sytuacji “c” czyta się jako “s”

    • “ou” czyta się jako “u”

    Musisz przyznać, że nie jest to zbyt skomplikowane. Kolejną kwestią jest to, że wiele dźwięków w języku francuskim, w języku polskim w ogóle nie jest słyszalna. Stąd właśnie wątpliwości, kiedy wyrazy zapisuje się zupełnie inaczej, a wymawia tak samo. I bądź tu człowieku mądry! Spokojnie. Francuski przez Skype to przede wszystkim nauka wymowy. Ta natomiast uzależniona jest w  dużym stopniu od kontekstu. Kluczem do sukcesu jest to, by się nie zniechęcać.  Owszem, francuski łatwy nie jest, na początku nie usłyszysz wielu dźwięków, ale kiedy już zaczniesz się z nim zaznajamiać, wszystko pójdzie gładko. Skąd to wiadomo? Ponieważ wielu ludzi było w takiej sytuacji, a teraz biegle władają francuskim.

    Nauka francuskiego przez Skype a rola native speakera

    Native speaker ma niebagatelną rolę do odegrania w Twojej nauce języka francuskiego. Najważniejsze oczywiście są początki. Nauczyciel na pewno uświadomi Ci, że czeka Cię długa i żmudna nauka, ale w końcu dostaniesz zasłużoną nagrodę. Musisz po prostu wytrwać do czasu, aż będzie już z górki.

    Jak native speaker uczący francuskiego przez Skype może zmotywować Cię do nauki? Na pewno przez Ciekawe materiały – artykuły po francusku, piosenki, filmy (tych ostatnich jest naprawdę sporo). Francuskie kino słynie z niebanalnych produkcji, więc warto zobaczyć je w oryginale, na przykład bez napisów.

    Jeśli zadasz pytanie, dlaczego warto uczyć się francuskiego przez Skype, odpowiemy, że jest mnóstwo wartościowych dzieł, piosenek i vlogów, które dobrze jest przeczytać i obejrzeć.

    Zdradzić Ci sekret?  Nauka francuskiego przez Skype nie ma nic wspólnego z lekcjami w szkole językowej. Materiały nauczyciel przygotowuje indywidualnie dla Ciebie i wskazuje najkorzystniejsze metody nauki. Jedną z nich jest przyswajanie całych zwrotów. Ucząc się w ten sposób, zaczniesz szybko budować całe zdania i …zdziwisz się, jak Twój akcent i wymowa są poprawne.