Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.


  Za chwilę zadzwoni do Ciebie lektor języka obcego i będziecie rozmawiać przez Skype? Nie panikuj! Podpowiemy Ci jak krok po kroku odebrać połączenie i uniknąć popularnych problemów związanych z obsługą komunikatora. 

  Pierwsza darmowa lekcja angielskiego przez Skype – do odebrania w zaledwie kilku krokach!

  Zapraszamy do przetestowania naszej wysokiej jakości nauczania języka angielskiego przez Skype za pomocą darmowej lekcji. Aby z niej skorzystać wystarczy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się powyżej lub zadzwonić pod numer +48 606 426 870. Zdajemy sobie sprawę, że z pewnością masz sporo zajęć i jak wszystkim brakuje Ci czasu. Dla Twojej wygody przy telefonie dyżurujemy całą dobę we wszystkie dni tygodnia, możesz zatem zadzwonić o dowolnie wybranej przez siebie godzinie w dowolny dzień (również podczas weekendu)!

  Sprawdź również naszą stronę z nauką języka angielskiego przez skype

  Jak połączyć się z lektorem przez Skype?

  Kiedy podejmujesz decyzję o nauce języka obcego, masz dwie opcje do wyboru – kurs stacjonarny i lekcje przez Skype. Jeśli zdecydowałeś się na drugą możliwość, musisz opanować obsługę komunikatora. Przed zajęciami zadzwoni do Ciebie lektor, z którym będziesz musiał się połączyć. Spokojnie. Wystarczy, że klikniesz jeden z dwóch przycisków  – ikonę słuchawki lub kamerki. Ta pierwsza gwarantuje połączenia głosowe, druga – wideo. 

  Nie obawiaj się włączyć kamerę. W końcu chodzi o kontakt face to face (przynajmniej internetowy). Mimika jest ważna – niejednokrotnie na jej podstawie nauczyciel może się zorientować, czy naprawdę wszystko zrozumiałeś. 

  W czasie lekcji możesz włączać lub wyłączać dźwięk i kamerę. Głos wyłącz na przykład wtedy, kiedy chcesz coś powiedzieć do domownika, a niekoniecznie jest to przeznaczone dla lektora. 

  Kamerę wyłącz wtedy, gdy głos nauczyciela staje się głuchy lub „metaliczny”. Najczęściej świadczy to o słabym połączeniu. Oczywiście wyłączenie kamerki uzgodnij ze swoim lektorem. 

  Jak obsługiwać czat na Skypie?

  Jeśli uczysz się danego języka obcego, powinieneś opanować go nie tylko w mowie, ale także i w piśmie. Do tego przyda Ci się czat, ale nie tylko. Kiedy nagle zauważysz, że Twoje połączenie głosowe nie działa, napisz do lektora na czacie. Jak go włączyć? Po prostu klikasz „chmurkę” i piszesz. Czat na Skypie wykorzystasz także do przesyłania wiadomości pomiędzy lekcjami. Nie musisz od razu podawać swojemu lektorowi maila (z czasem może to zrobisz, ale kiedy jesteś początkujący nie jest to konieczne). 

  Jak przygotować się do lekcji na Skypie?

  Jeśli zależy Ci na tym, aby lekcja języka obcego przebiegała bez zakłóceń, wcześniej sprawdź wszystkie ustawienia Skype. 

  Kamera na Skype

  W „ustawieniach” znajdź sekcję „dźwięk i obraz”. Kiedy już to zrobisz, powinien pojawić się obraz Twojej kamery. Jeśli go nie widać, oznacza to, że nie działa ona tak, jak powinna (sprawdź wtedy ustawienia kamery na Twoim komputerze). 

  Skorzystaj z naszej rady i ustaw laptop lub komputer tak, aby kamerka znajdowała się na wysokości Twoich oczu. Będziesz mieć pewność, że lektor zobaczy Twoją twarz w całości (a nie tylko fragmentarycznie). 

  Mikrofon na Skype

  Przed lekcją sprawdź także mikrofon. Ilość niebieskich kropek, jaka się przy nim pojawia określa natężenie dźwięku. Im głośniej mówisz, tym więcej ich zobaczysz. Jeśli posługujesz się oddzielnym mikrofonem, zobacz czy na pewno to on nagrywa dźwięk (może się zdarzyć, że to jednak działa wewnętrzny mikrofon laptopa). Stuknij w mikrofon placem – kiedy ilość kropek wzrasta, oznacza to, że wszystko jest w porządku i Twój sprzęt jest bez zarzutu.

  Test głośności i połączenia

  Kiedy chcesz sprawdzić, czy słyszysz dźwięk, naciśnij „test dźwięku”. Co, jeśli nadal nie masz pewności, czy na lekcji nie wystąpią problemy techniczne? Najlepiej naciśnij „zacznij darmową rozmowę testową”. Jakość swojego połączenia poprawisz wtedy, gdy wyłączysz wszystkie inne obciążające komputer zadania – na przykład pobieranie plików i filmów. 

  Zdarza się, że „próba” się nie uda. To nie koniec świata, po prostu zaloguj się przez stronę internetową Skype. Połączenia działają tu tak samo, jak w aplikacji. 

  Jak widzisz, z łatwością skorzystasz z programu Skype. To naprawdę nie jest trudne. Schowaj zatem obawy do kieszeni i zacznij uczyć się języków obcych przez komunikator. I pamiętaj: po drugiej stronie jest lektor, który także może Ci pomóc przy ewentualnych problemach technicznych. Zatem głowa do góry i zaczynaj!