Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.

  dziewczyna przy laptopie

  Bardzo często można spotkać się z opinią, że lekcje angielskiego w szkole nie przynoszą zbyt dobrych efektów. Młodzież, która uczy się języka obcego tylko w szkole, zna go słabo i niechętnie się nim posługuje. Z czego to wynika? Jak pomóc swojemu dziecku w nauce angielskiego, aby opanowało go na wysokim poziomie?

  Co różni lekcje angielskiego w szkole tradycyjnej i prywatnej?

  O problemach związanych ze sposobem nauczania języków obcych w szkołach publicznych można by pisać bardzo długo, jednak skupimy się przede wszystkim na najważniejszych kwestiach. Przede wszystkim tradycyjne metody nauczania, które są stosowane na lekcjach angielskiego, często opierają się na zapamiętywaniu i gramatyce, co może być nieefektywne dla niektórych uczniów. Brak praktycznego zastosowania języka i możliwości komunikacji w rzeczywistych sytuacjach może ograniczać zdolności językowe młodych osób. To z kolei wiąże się z motywacją, która jest kluczowym czynnikiem w nauce języka. Uczniowie, którzy nie widzą bezpośredniego zastosowania nauki angielskiego w swoim życiu lub którzy nie są zainteresowani, mogą mieć trudności z zaangażowaniem się w naukę. Ponadto w tradycyjnych klasach często znajduje się duża liczba uczniów, co utrudnia nauczycielom dostosowanie tempa i stylu nauczania do indywidualnych potrzeb każdego ucznia.

  Nauka języka obcego w tradycyjnej szkole i prywatnej różni się także tym, że w wielu systemach edukacyjnych duży nacisk kładziony jest na przygotowanie do egzaminów. Może to prowadzić do skupienia się głównie na aspektach języka, które są łatwo mierzalne na egzaminach, kosztem umiejętności komunikacyjnych i praktycznego zastosowania języka.

  Dlaczego warto zapisywać młodzież na prywatne lekcje angielskiego?

  Zdecydowaną zaletą nauki angielskiego w prywatnej szkole językowej jest mniejsza ilość osób w grupach, co przekłada się na bardziej indywidualne podejście. Nauczyciel może dostosować tempo, styl nauczania oraz materiały do jednostkowych potrzeb i zainteresowań ucznia. Dzięki temu nauka może być bardziej efektywna i przyjemna. Istotne jest także skoncentrowanie na wybranych przez ucznia celach, a nie na narzuconych z góry. Angielski dla młodzieży może pomóc w poprawie ocen, przygotowaniu do egzaminów, polepszeniu umiejętności konwersacyjnych, czy nauce specjalistycznego słownictwa związanego z daną dziedziną.

  Czy kurs angielskiego online dla dziecka to dobry pomysł?

  Prywatne lekcje angielskiego odbywają się popołudniami, a czasem nawet w godzinach wieczornych. Dojazd do stacjonarnej szkoły językowej może zajmować sporo czasu, podczas gdy szkoła językowa online to rozwiązanie, które znacznie ułatwia naukę angielskiego. Niezależnie od pogody, czy samopoczucia można wziąć udział w zajęciach bez wychodzenia z domu, z kubkiem ulubionej herbaty w ręce. Jest to zarówno wygoda, jak i oszczędność czasu oraz pieniędzy, które bardzo często trzeba wydać na dojazd do stacjonarnej szkoły językowej.

  Jeśli zastanawiasz się nad zapisaniem dziecka na prywatne zajęcia z języka angielskiego, to koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. W razie pytań zapraszamy do kontaktu!