Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.

  Życzenia świąteczne po angielsku składamy w najważniejszych momentach w roku. Brytyjczycy, podobnie jak i my, najczęściej życzą sobie „Wesołych Świąt Bożego Narodzenia”. Życzenia składają w formie tradycyjnych kartek świątecznych, przesyłają sobie sms-y lub piszą na Facebooku i innych mediach społecznościowych.

  Jak wyglądają zatem życzenia świąteczne po angielsku? Przekonaj się.

  Popularne życzenia świąteczne po angielsku

  Jak już wspomnieliśmy, Anglicy w czasie Bożego Narodzenia najczęściej życzą sobie „Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku”. Jak to zatem wygląda? Napiszemy: „Merry Christmas and a Happy New Year”.

  Oprócz tej najpopularniejszej formy życzeń, ktora obejmuje formułę „Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku” możemy napisać: Have a magical holiday season, co oznacza, że życzymy komuś magicznego świątecznego czasu. Ale powiemy także: May your wish list come true. Xmas, życząc, aby lista życzeń się spełniła i na końcu dodając – „wesołych”.

  „Merry Christmas and a Happy New Year” — to niejedyna forma świątecznych życzeń

  Wiesz już (a może pamiętasz ze szkoły), że formuła „Merry Christmas and…” jest najbardziej popularna, jednak życzenia świąteczne mogą być bardziej rozbudowane. Anglicy także życzą swoim bliskim świąt wypełnionych magią, miłością i spokojem. Jak zatem zacząć, pomijając klasyczne „Merry Christamas and a Happy New Year”? Spójrz na przykłady:

  • I wish you peace in your soul, glow in your eyes, a smile on your face, love in your heart and happiness in life — życzę Ci spokoju w duszy, blasku w oczach, uśmiechu na twarzy i szczęścia w życiu;
  • best wishes for — tak zwykle kończymy swoje życzenia, formuła ta oznacza właśnie „z najlepszymi życzeniami”;
  • May your home be filled with peace and bliss. Merry Christmas! — niech Twój dom wypełniony będzie pokojem i błogosławieństwem. Wesołych Świąt!
  • I am dreaming of white Christmas with every Christmas card I write…- możesz też zacząć własnie tak: marzę o białych Świętach Bożego Narodzenia z każdą świąteczna karką, jaką wypełniam;
  • very Merry Christmas and… – najlepsze życzenia z okazji Bożego Narodzenia;
  • Make it a Christmas that will delight. Merry Christmas — uczyńmy te święta wyjątkowymi. Wesołych Świat.

  Życzenia bożonarodzeniowe po angielsku w wersji biznesowej

  Życzenia bożonarodzeniowe Anglicy składają sobie nie tylko w gronie rodzinnym, ale także w obszarze zawodowym. Oprócz tradycyjnej formuły „wesołych świąt” warto dodać coś, co wyróżni właśnie nasze życzenia. Przede wszystkim musimy uważać, aby nie popełnić faux-pas. Zwrot „Happy Christmas” może być tu nie na miejscu, ponieważ nie wszyscy współpracownicy są chrześcijanami. Zdecydowanie lepiej jest użyć formy „Happy holidays”, która oznacza po prostu „wesołych dni świątecznych”. Możemy tam jeszcze „dorzucić” „and a Happy New Year”. Jednak i tu trzeba uważać, ponieważ takie życzenia mogą być odebrane jako zbyt kolokwialne.

  Formalny styl angielskich życzeń świątecznych

  Kiedy Anglicy składają sobie życzenia w pracy, nie używają stwierdzeń typu „Knowing what Christmas means” (wiedząc, co oznaczają święta), ponieważ dla każdego współpracownika czy klienta mogą one mieć inny charakter. Nie na miejscu jest także pisanie „Christmas full of love” lub „Christmas spells out love” (Świąt wypełnionych miłością oraz miłości zaklętej w Świętach), ponieważ pojęcia takie jak miłość i pokój u każdego mogą wywoływać inne skojarzenia.

  Anglicy jako naród ostrożny i dyplomatyczny, wiedzą, jak dobierać słowa. Ty także kieruj się tym, co wypada. Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, jednak każdy przeżywa je na swój sposób. Warto to uszanować, składając życzenia. 

  Pierwsza darmowa lekcja angielskiego przez Skype – do odebrania w zaledwie kilku krokach!

  Zapraszamy do przetestowania naszej wysokiej jakości nauczania języka angielskiego przez Skype za pomocą darmowej lekcji. Aby z niej skorzystać wystarczy wypełnić formularz kontaktowy na stronie https://effectiva.pl/angielski-przez-skype/ lub zadzwonić pod numer +48 606 426 870. Zdajemy sobie sprawę, że z pewnością masz sporo zajęć i jak wszystkim brakuje Ci czasu. Dla Twojej wygody przy telefonie dyżurujemy całą dobę we wszystkie dni tygodnia, możesz zatem zadzwonić o dowolnie wybranej przez siebie godzinie w dowolny dzień (również podczas weekendu)!