Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.

  Pytanie dość retoryczne, jednak bardzo wiele osób często je sobie zadaje, gdyż nie mają odpowiedniej wiedzy na temat tego, jak takie kursy językowe wyglądają i jak wiele można z nich wyciągnąć, oczywiście przy zaangażowaniu ze swojej strony. Mamy nadzieję, że po tym tekście będziecie wiedzieć czego się spodziewać i wykorzystacie okazję na zdobycie umiejętności sprawnego posługiwania się językiem obcym.

  Korzyści płynące z kursów językowych

  Wiele osób obawia się nauki w grupie ze względu na nikły stan swojej wiedzy i niechęć do publicznej kompromitacji. To przeczucie bardzo często zniechęca do choćby zdobycia podstawowych informacji o kursach i tak takie osoby tkwią pomiędzy swoją niepewnością a chęcią nauki. Zupełnie niepotrzebnie. Wystarczy chwila researchu i już wiadomo, że grupy są niewielkie, a poziomów zaawansowania mnóstwo. Tak więc nawet osoby początkujące nie muszą się niczym martwić, ponieważ inne osoby w grupie będą na takim samym albo bardzo zbliżonym poziomie umiejętności.

  Jeżeli chodzi natomiast o korzyści, jakie dają kursy językowe, to na pewno warto zauważyć, że wspomniane wcześniej obawy tak naprawdę często szybko zmieniają się w grupową naukę, porównanie postępów, a także czerpanie wiedzy od swoich znajomych z grupy. Sympatyczna atmosfera wspomaga efektywność nauki oraz sprawia, że bardziej przykładamy się do niej, a jak wiadomo, zaangażowanie jest głównym czynnikiem, od którego zależą nasze wyniki. Niska liczba osób w grupie sprawia także, że w razie potrzeby prowadzący jest w stanie poświęcić dostatecznie dużo czasu jednej osobie, co jest nieocenione przy napotkaniu trudności z opanowaniem nowych zagadnień.

  Na korzyść kursów językowych przemawia także pewna systematyczność, którą cykl zajęć poniekąd wymusza. Częsty kontakt z językiem, którego chcemy się nauczyć, jest jedną z podstawowych i najbardziej potrzebnych rzeczy podczas podnoszenia naszych umiejętności. Kursy językowe Effectiva Katowice z pewnością pomogą Ci opanować pożądany język.

  Poznasz nowych ludzi

  Tak jest na każdym kursie językowym, ale zapewniamy cię, że w Effectiva oprócz tego, że nawiążesz przyjaźnie, poznasz także doświadczonych lektorów, z którymi wymienisz spostrzeżenia na temat języka i kultury danego kraju. Kto wie, może nawet zapragniesz odbyć podróż swojego życia? Niekoniecznie musisz wydeptywać przetarte ścieżki i podróżować tam, gdzie wszyscy. Znajomość języka obcego daje Ci tę przewagę, że możesz jeździć po świecie bez przewodnika i tłumacza. Wiesz, że w każdej sytuacji po prostu sobie poradzisz. A może spotkasz rodowitego Anglika, Australijczyka lub Niemca? Nie będziesz bał się swobodnej rozmowy, bo ta przyjdzie Ci z łatwością. 

  Zyskasz motywację

  W grupie jest lepiej! Czasami, jak podczas każdej nauki, przychodzi moment zwątpienia. Nazywa się spadkiem motywacji. Jeśli będziesz uczył się angielskiego na kursie, nigdy nie zabraknie Ci dobrych chęci. Po prostu udzieli Ci się pozytywna atmosfera kursantów. Zaobserwujesz, jak z zapałem odpowiadają na pytania lektora, jak rozwiązują kolejne ćwiczenia. Poza tym każdy z uczestników kursu ma swoje potrzeby związane z nauką języków obcych – ktoś chce odwiedzić rodzinę za oceanem, ktoś marzy o studiach zagranicznych. Może i Ty czegoś zapragniesz równie mocno? Od lektorów z Effectiva dostaniesz odpowiednie wsparcie merytoryczne i mnóstwo porad, jak dalej uczyć się w domu, by nie wyjść z wprawy. 

  Znajdziesz dobrą pracę

  To potężny argument przemawiający za kursami językowymi w Effectiva. Jeśli do tej pory nie mogłeś znaleźć pracy, bo nie znałeś języka obcego, pora to zmienić. Większość ofert pracy stawia na znajomość przynajmniej jednego języka obcego. Jeśli spełniasz te wymagania, podniesiesz swoją atrakcyjność na rynku pracy.  Poza tym otworzysz sobie drzwi do zagranicznych kursów i szkoleń, a te także są mile widziane przez pracodawców. Może nawet zdecydujesz się uzupełnić wykształcenie o studia MBA?

  Dobra znajomość języków obcych wyróżni Twoje CV. Zresztą nigdy nie poleca się wpisywania do życiorysu nieprawdziwych informacji, bo te prędzej czy później zostaną zweryfikowane (raczej prędzej, bo już na rozmowie kwalifikacyjnej). 

  Znajomość języków obcych, studia i zagraniczne kursy to ogromny atut, jeśli chodzi o szukanie pracy. Na pewno wiele osób go doceni. 

  Poszerzysz horyzonty

  Ucząc się języków obcych na kursach językowych, poszerzysz horyzonty. Będziesz mieć dostęp nie tylko do artykułów w języku polskim. Wreszcie przeczytasz New York Timesa, obejrzysz rosyjskie wiadomości czy po prostu wejdziesz na zagraniczne blogi. Wiesz, ile książek nie zostało jeszcze przetłumaczonych na nasz rodzimy język? Teraz przeczytasz większość z nich. 

  Znajomość języków obcych to również możliwość obcowania z kulturą innych krajów. Obejrzysz wiele filmów zagranicznych, poznasz twórczość muzyków z całego świata. Czy to nie fascynujące?  

  Mało tego. Nauka języków obcych angażuje dwie półkule, więc mózg pracuje wydajniej. A im więcej ćwiczysz i uczysz się, tym masz większe możliwości poznawcze. I na dodatek możesz zapobiec chorobom neurodegeneracyjnym, takim jak Alzheimer i Parkinson. 

  Jakich języków obcych warto się uczyć?

  Oczywiście, im więcej języków obcych znasz, tym lepiej. Wymienimy jednak najbardziej pożądane języki na świecie: 

  • angielski
  • niemiecki
  • francuski
  • hiszpański
  • rosyjski

  Coraz częściej ceni się także znajomość nietypowych języków obcych, takich jak japoński, chiński czy języki skandynawskie.