Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.

  Uczysz się angielskiego od jakiegoś czasu, ale nie widzisz postępów? Nie przejmuje się, wiele osób tak ma. Grunt to znaleźć przyczynę. Są sposoby na to, aby nauka szła szybciej, sprawniej i dawała lepsze efekty. 

  Pierwsza darmowa lekcja angielskiego przez Skype – do odebrania w zaledwie kilku krokach!

  Zapraszamy do przetestowania naszej wysokiej jakości nauczania języka angielskiego przez Skype za pomocą darmowej lekcji. Aby z niej skorzystać wystarczy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się powyżej lub zadzwonić pod numer +48 606 426 870. Zdajemy sobie sprawę, że z pewnością masz sporo zajęć i jak wszystkim brakuje Ci czasu. Dla Twojej wygody przy telefonie dyżurujemy całą dobę we wszystkie dni tygodnia, możesz zatem zadzwonić o dowolnie wybranej przez siebie godzinie w dowolny dzień (również podczas weekendu)!

  Sprawdź również naszą stronę z nauką języka angielskiego przez skype

  Ustal nowy plan działania

  Być może jest tak, że w Twój plan działania, który obrałeś na początku wcale nie jest taki rewelacyjny? Warto stanąć z boku i przyjrzeć się swojej nauce angielskiego. Taka szybka refleksja potrafi naprawdę wiele zmienić, oczywiście na lepsze. 

  Zrób podsumowanie tego, co lubisz robić w obcym języku. Może stosujesz metody, które tak naprawdę nie przynoszą efektów? Nie zostawiaj takich przemyśleń w głowie, tylko spisz je na kartce. Ważna jest jednak szczerość. Nie skupiaj się tylko na tym, co Ci nie wychodzi, ponieważ na swoim koncie masz na pewno też jakieś sukcesy w nauce języka. Takie poszukiwanie przyczyn może Cię naprowadzić do źródła problemu. A to, co nazwiesz, łatwiej będzie zwalczyć. 

  Skutecznie motywuj się do nauki języka angielskiego

  Nie chodzi tu o to, że nie masz motywacji. Na pewno chcesz opanować język, ponieważ jest Ci potrzebny w pracy, chcesz poznawać kulturę innych krajów, czytać książki po angielsku… sporo można wymienić, prawda? Tylko nie do końca o taką motywację tu chodzi. Dlaczego? Ponieważ masz świadomość, że „coś musisz” i po prostu przerabiasz kolejne lekcje. A nauka, która nie sprawia przyjemności jest mało efektywna. Co zatem zrobić? Spróbuj powiązać język angielski ze swoją pasją, z tym, co najbardziej lubisz robić. Kochasz swój ogród? Zacznij szukać inspiracji na anglojęzycznych blogach. Możesz też dołączyć do zagranicznego forum o pielęgnacji kwiatów i roślin. 

  Zobaczysz, że jeśli w ten sposób podejdziesz do nauki angielskiego od razu stanie się ona przyjemniejsza. Wręcz zaczniesz czekać na tę godzinkę dziennie, którą poświęcasz językowi.  

  Nie ucz się angielskiego w sposób bierny

  Owszem, możesz się uczyć języka, jednak rób to w sposób przemyślany. Planuj, monitoruj swoje postępy i nie zdawaj się tylko na nauczyciela (w przypadku, kiedy zdecydowałeś się uczyć z lektorem lub w szkole językowej). 

  Twoja nauka angielskiego to ciągłe rozstania i powroty? Musisz w końcu uwolnić się z tego błędnego koła! Nauczanie szkolne znacznie różni się od samodzielnego lub z nauczycielem. Przede wszystkim w szkole mało jest przestrzeni na samodzielność. Teraz masz szansę to zmienić. Nie bądź uczniem biernym, tylko działaj, angażuj się i wyznaczaj cele. 

  Uważaj na pułapkę samozadowolenia

  Co to oznacza? Być może już pewien etap w nauce języka angielskiego jest za Tobą. Częściowo opanowałeś słownictwo, gramatykę, potrafisz budować poprawne wypowiedzi. I nagle trafiasz na mur. Wydaje Ci się, że w ogóle nie robisz postępów. Dzieje się tak dlatego, że wpadłeś w pułapkę samozadowolenia. Sporo umiesz, więc nie czujesz potrzeby, aby iść dalej i pokonywać kolejne etapy. Jednak to, że doskonale znasz język może być tylko ułudą, ponieważ posługujesz się tylko schematami. 

  Tutaj z pomocą przychodzi wyznaczanie konkretnych celów. Z każdej lekcji i każdego filmiku na YouTube powinieneś wynieść coś nowego. Zacznij komentować rzeczywistość, używając wyrażeń z angielskiego serialu, który akurat oglądasz. Zapisz 5 nowych słówek i naucz się je stosować. Czytając książkę, zwracaj uwagę na nowe zwroty, struktury gramatyczne i słownictwo. Przestań działać rutynowo, a zacznij dostrzegać to, co nowe i nieznane. 

  Nie przesadzaj z ambicjami. Naturalnie, świetnie je mieć, ale nadmierne ambicje to miecz obosieczny. Powodują, że szybciej się frustrujesz, ponieważ narzucasz sobie zbyt duże tempo. W konsekwencji Twoje wyniki Cię rozczarowują i masz ochotę rzucić w kąt naukę angielskiego. 

  Każdy, kto zdecydował się uczyć języka, prędzej czy później dojdzie do fazy zastoju. Dzięki przedstawionym w tym artykule poradom możesz zrewidować swoje oczekiwania, przyjrzeć się własnemu sposobowi nauki i uniknąć głównych błędów, które powodują, że nie widzisz postępów.