Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.

  Pewnie wielu z Was przegląda obecnie oferty biur podróży lub od dawna marzy o tym, by odwiedzić Hiszpanię. Niewątpliwie, pod względem wypoczynkowym jest to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc na świecie. Słoneczna pogoda, gorący temperament mieszkańców i imprezy do rana to znaki rozpoznawalne tego kraju, a zarazem idealne warunki do wypoczynku. Dlaczego więc nie rozpocząć przygotowywań i już w przyszłym roku spełnić swoje marzenie i przeżyć rewelacyjne wakacje?

  Prostota języka hiszpańskiego

  Język hiszpański czerpie z łaciny, podobnie jak język polski i tu już mamy pierwsze pole do wyróżnienia podobieństw konkretnych wyrazów i zwrotów. Znacznie prostsze są także zasady gramatyczne – już sam brak deklinacji brzmi jak marzenie dla każdego adepta tego języka. Załóżmy, że poznaliśmy wyraz kuchnia, czyli cocina. Gotować to cocinar, a kucharz to cocinero. Prawda, że rewelacyjnie proste?

  Warto pamiętać o tym, że język „hiszpański”, który znamy między innymi z rozmówek, to tak naprawdę język kastylijski, a na terenie Hiszpanii znajdziemy jeszcze baskijski, kataloński oraz galicyjski. Na szczęście coraz więcej Hiszpanów biegle posługuje się co najmniej dwiema odmianami tego języka, więc nie jest to zbyt wielkim problemem.

  Fantastyczną cechą języka hiszpańskiego jest też fakt, że jest on bardzo żywiołowy, i nie sposób zachować pełnego spokoju, korzystając z niego. Zawsze trochę się pokrzykuje, unosi ton głosu, wchodzi w głębszą interakcję z rozmówcą. Język ten jest także bardzo emocjonalny, dlatego zawsze znajdzie się jakiś wyraz, który idealnie opisze nasz nastrój czy wrażenia.

  Dzięki nauce hiszpańskiego nie tylko lepiej poznamy zwyczaje ludności południowo-zachodniej Europy, lecz także całej Ameryki Łacińskiej, co daje ogromne możliwości, nie tylko wypoczynkowe. Język hiszpański nie jest trudny w opanowaniu, lecz jeśli zależy Państwu na czasie, to serdecznie zapraszamy na kurs „Hiszpański przez Skype”.