Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.

  Poziomy języka angielskiego

  Zastanawiasz się, na jakim poziomie znajomości języka angielskiego jesteś? Wyróżniamy poziom podstawowy, średnio zaawansowany i zaawansowany. Jednak w języku angielskim jest to mało jasne i szczegółowe. Być może, starając się o pracę czy aplikując na zagraniczną uczelnię, będziesz musiał dokładniej określić poziom znajomości języka angielskiego. Jakie zatem mamy poziomy w języku angielskim i jak precyzyjnie się je nazywa?

  Skala CEFR — określi Twój poziom znajomości języka angielskiego

  Poziomy zaawansowania języka angielskiego określa skala CEFR (z ang. Common European Framework of Reference of Lanuages). Jest to po prostu najbardziej znany system, który stosuje się, aby ocenić znajomość języka angielskiego i języków nowożytnych. Owa skala składa się z 6 stopni: A1, A2, B1, B2, C1, C2. Ułożono je od najniższego do najwyższego.

  Gdzie CEFR znajduje zastosowanie? W europejskich szkołach, uczelniach, wydawnictwach oraz instytucjach, które wydają certyfikaty językowe. Zaraz dowiesz się, co musisz umieć, aby uzyskać konkretny certyfikat.

  Język angielski na poziomie A1, czyli Beginner

  A1 to pierwszy stopień znajomości języka angielskiego. Jeśli jesteś na tym poziomie, zwanym także Beginner, rozumiesz i potrafisz układać proste wypowiedzi związane z życiem codziennym. Podczas nauki angielskiego na poziomie A1 uczysz się formułować pytania, które dotyczą życia prywatnego i zawodowego rozmówcy. Bez problemu potrafisz się przedstawiać, a proste wypowiedzi ustne nie stanowią dla Ciebie problemu. Potrafisz zorientować się, o co chodzi Twojemu rozmówcy (z danego kontekstu wypowiedzi), o ile ów rozmówca mówi wolno i wyraźnie.

  Poziom angielskiego A2, czyli Pre-Intermediete

  Będąc na poziomie A2 z angielskiego, rozumiesz wypowiedzi związane z ogólnymi tematami dotyczącymi pracy, zakupów, rodziny i przyjaciół. Zakładamy, że uczeń na tym poziomie potrafi wypowiadać mniej złożone zdania, dokonując podstawowej wymiany informacji. Twoje wypowiedzi ustne są zrozumiałe dla rozmówcy, który dowiaduje się o Twoich potrzebach życia codziennego. Bez problemu używasz zwrotów związanych z podstawowymi kwestiami (znasz około 1500 słów).

  Angielski na poziomie B1 – Intermediate

  Na tym poziomie opanowałeś około 2500 słów. Osoba o takim stopniu zaawansowania językowego potrafi porozumiewać się w znanych sobie obszarach tematycznych. Poradzi sobie także w podróży do krajów anglojęzycznych. Nawet szczegółowe wypowiedzi ustne nie sprawiają jej problemu, ponieważ umie uzasadniać swoje zdanie na dany temat. Jeśli jesteś na tym poziomie, wiele rozumiesz z wypowiedzi Twojego rozmówcy, nawet jeśli mówi dość szybko.

  Poziom angielskiego B2 – Upper Intermediate

  Na poziomie angielskiego B2 dobrze radzisz sobie nawet w złożonych wypowiedziach. Potrafisz argumentować swoje poglądy, jak również wartościować wypowiedzi innych osób. Znasz około 3000-4000 słów, więc czytasz teksty, gdzie porusza się tematy techniczne, abstrakcyjne i takie, gdzie występuje specjalistyczne słownictwo. Twoje spójne wypowiedzi ustne pozwalają Ci swobodnie rozmawiać z przedstawicielem krajów anglosaskich (bez specjalnego wysiłku podczas bezpośredniej wymiany zdań).

  Umiejętności językowe na poziomie angielskiego C1 -Advanced

  Poziom średnio zaawansowany już za Tobą. Dobrze władasz językiem angielskim — nic jednak dziwnego, ponieważ znasz 4000-6000 słów. Swobodnie wypowiadasz się prawie na każdy temat i nie masz problemu z tym, aby znaleźć odpowiednie słowo czy użyć danego wyrażenia. Po prostu komunikujesz się w każdej sytuacji — oficjalnej, jak i nieoficjalnej. Bez problemu formułujesz rozbudowane wypowiedzi ustne i pisemne na dany temat. Rozumiesz wypowiedzi, nawet te, które zawierają w sobie ukryte znaczenia.

  Angielski na poziomie C2 – Proficient

  Gratulacje! Doskonale władasz językiem angielskim (tak dobrze jak native speaker). Rozumiesz wszystko, co czytasz i słyszysz bez względu na temat. Mało tego. Streszczasz to, co przeczytałeś i potrafisz uargumentować swoje stanowisko w danej sprawie. Słownictwo, jakim się posługujesz, jest adekwatne do danego kontekstu i tematu.

  O zaawansowaniu języków wiesz już wszystko. A jak podnieść swój poziom angielskiego? Pomogą w tym nasze kursy, zarówno stacjonarne, jak i online. Zanim jednak wybierzesz lektora lub zakwalifikujesz się do grupy, określisz poziom znajomości języka w skali, którą przedstawiliśmy. Pomoże Ci w tym specjalny test. Powodzenia!

  Pierwsza darmowa lekcja angielskiego przez Skype – do odebrania w zaledwie kilku krokach!

  Zapraszamy do przetestowania naszej wysokiej jakości nauczania języka angielskiego przez Skype za pomocą darmowej lekcji. Aby z niej skorzystać wystarczy wypełnić formularz kontaktowy na stronie https://effectiva.pl/angielski-przez-skype/ lub zadzwonić pod numer +48 606 426 870. Zdajemy sobie sprawę, że z pewnością masz sporo zajęć i jak wszystkim brakuje Ci czasu. Dla Twojej wygody przy telefonie dyżurujemy całą dobę we wszystkie dni tygodnia, możesz zatem zadzwonić o dowolnie wybranej przez siebie godzinie w dowolny dzień (również podczas weekendu)!