Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.

  Mimo tego, że kierują nami przeróżne pobudki do rozpoczęcia nauki języka francuskiego, to bardzo często początki każdego z przyszłych adeptów są łudząco podobne. Nauka języka francuskiego nie musi przychodzić opornie. Poniżej zamieszczamy użyteczne wskazówki, które z pewnością pomogą wszystkim, którzy zdecydowali się nauczyć tego języka.

  Szukaj inspiracji poza szkołą

  Nauka języków obcych nieodłącznie kojarzy nam się z okresem szkolnym i związanymi z nim przymusowymi lekcjami. Ze względu na różne czynniki, wiedza przekazywana przez nauczycieli nie zawsze jest zadowalająca i rzadko kiedy pozwala na swobodne posługiwanie się językiem. Często też dwie godziny w tygodniu to wymiar czasu, w którym ilość przyswojonego materiału pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście możemy przejąć inicjatywę i niezależnie od naszego wieku wybrać francuski przez Skype, co jest ostatnimi czasy jedną z najbardziej skutecznych metod nauki języka obcego. Dzięki rozmowie z osobą biegle posługującą się językiem francuskim nauczymy się o wiele więcej niż z samego podręcznika. Nie zapominajmy także o kursach językowych, które prezentują zupełnie odmienne podejście do nauczania niż szkoła.

  Korzystaj z zasobów internetu

  Wbrew pozorom, to właśnie internet posiada obecnie największy potencjał do rozwoju naszych umiejętności językowych. Dzięki niemu mamy dostęp do obcojęzycznej muzyki, filmu i literatury, a także do rozmów z osobami z całego świata. Nauka języka francuskiego za pośrednictwem internetu ma zasadniczo dwie mocne zalety. Po pierwsze, inicjatywa wychodzi od nas, więc nauka nie przychodzi na zasadzie wkuwania i odhaczania zrobionych zadań, lecz na zaspokajaniu swojej niewymuszonej ciekawości, przez co o wiele łatwiej przyswaja się wiedzę i ją zapamiętuje. Drugą zaletą jest selekcja sposobu nauki wedle własnego uznania, dzięki czemu w najbardziej przystępny dla siebie sposób uczymy się kolejnych rzeczy.

  Wspomniane wcześniej rozmowy przez internet w formie przeróżnych komunikatorów to obecnie najlepszy sposób na naukę języka obcego. Francuski przez Skype przestaje być trudny, a dodatkowo pozwala nauczyć się języka, komunikacji i umożliwia rozwinięcie przyjaźni. Dzięki temu mamy także okazję do bycia na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami we Francji, co zawsze jest dodatkowym atutem i tematem do rozmowy.