Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.

  Muzyka łagodzi obyczaje, relaksuje i przywraca dobry nastrój. Dlaczego zatem nie wykorzystać jej do nauki języka angielskiego? Piosenki po angielsku nie tylko łatwo wpadają w ucho, ale uczą też poprawnej wymowy.  Jak zatem zacząć i wreszcie opanować język?  Pierwsza darmowa lekcja angielskiego przez Skype – do odebrania w zaledwie kilku krokach!

  Zapraszamy do przetestowania naszej wysokiej jakości nauczania języka angielskiego przez Skype za pomocą darmowej lekcji. Aby z niej skorzystać wystarczy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się powyżej lub zadzwonić pod numer +48 606 426 870. Zdajemy sobie sprawę, że z pewnością masz sporo zajęć i jak wszystkim brakuje Ci czasu. Dla Twojej wygody przy telefonie dyżurujemy całą dobę we wszystkie dni tygodnia, możesz zatem zadzwonić o dowolnie wybranej przez siebie godzinie w dowolny dzień (również podczas weekendu)!

  Sprawdź również naszą stronę z nauką języka angielskiego przez skype  Sposób na naukę języka angielskiego? Piosenki!

  Jak już wiesz, słuchanie piosenek po angielsku ma wiele plusów, a jednym z nich niewątpliwie jest to, że poznasz język.  Już starożytni myśliciele i filozofowie twierdzili, że muzyka to potężne narzędzie, ponieważ pochodzi z głębokich zakamarków duszy. My wiemy, że coś w tym na pewno jest.

  Jednym ze sposobów nauki angielskiego jest słuchanie pewnych utworów do znudzenia. Po co? Aby pewne słówka zapadły głęboko w Twój umysł i przeszły z pamięci krótkotrwałej do długotrwałej.

  Oczywiście na początku nauka angielskiego z tekstu wybranej piosenki może nie być łatwa. Jednak nie zapominaj, że to trening czyni mistrza.  Dokładnie wsłuchaj się w słowa, ćwicząc jednocześnie rozumienie ze słuchu.  Jeśli kilku słówek nie zrozumiesz, przyjdzie Ci z pomocą tekst pisany (na pewno znajdziesz go w internecie). Metoda łączona – słuchania i czytania sprawdza się najlepiej.

  Co ci w duszy gra, czyli piosenki po angielsku

  Często jest tak, że budzisz się i już masz w głowie jakąś melodię, szczególnie tę, która przypadła Ci do gustu.  Możesz zrobić z tego użytek i na przykład spisać sobie wszystkie słówka z piosenki. Wtedy bez problemu przetłumaczysz tekst i już będziesz wiedzieć, o czym śpiewają Twoi ulubieńcy.  Piosenki wzbudzają emocje, więc nauka angielskiego w takim przypadku przestaje być nudna i obowiązkowa, nowe słownictwo przyswajasz mimochodem.

  Tekst piosenki osadzony w kontekście

  Wiele piosenek po angielsku ma trudne słowa. Zgoda. To jednak niejedyne wyzwanie. Pomyśl o tych wszystkich idiomach, które musisz opanować, aby zrozumieć język angielski.  Języka obcego możesz się nauczyć tylko wtedy, kiedy zaczniesz go rozumieć.  Zatem dobrym sposobem ćwiczeń językowych jest „rozkładanie” piosenek na czynniki pierwsze. Jeśli weźmiesz na warsztat niektóre piosenki The Beatles, dowiesz się na przykład o istnieniu takiego idiomu jak walk out on somebody, który oznacza  porzucać kogoś.  Kiedy samodzielna nauka angielskiego staje się dla Ciebie za trudna, pomyśl o lekcjach z lektorem, na przykład na Skypie.

  Jaki rodzaj piosenek sprawdzi się w nauce angielskiego?

  Nauka angielskiego przez słuchanie piosenek to jedna z przyjemniejszych form nauki. Jednak nie każdy rodzaj muzyki będzie się nadawał do tego, aby go zanucić.  Są piosenki po angielsku, które zdzierają gardło i dodatkowo dręczą sąsiadów. Zaliczają się tu gatunki, jakim są heavy metal, emo czy punk rock. Oczywiście możesz być miłośnikiem takiego brzmienia, ale nie polecamy go do nauki angielskiego. Dlaczego? Bo jest ono ciężkie dla ucha, a teksty piosenek są mocno złożone. Artyści często wylewają swój gniew, żal, ból i tęsknotę opowiadając o tym w niełatwej formie. Jaki zatem gatunek idealnie nada się do nauki angielskiego? POP.  Słuchanie tego rodzaju piosenek jest łatwe i przyjemnie. Zostały one stworzone po to, aby wszyscy mogli je zanucić i by wpadały w ucho.

  Słowa, słowa, słowa… w piosence po angielsku

  W piosence po angielsku najważniejsze są oczywiście słowa. Gdy od rana będziesz sobie nucić pod nosem, tekst sam utrwali Ci się w głowie. Ani się spostrzeżesz, kiedy opanujesz słownictwo. Jednak praca ze słuchu czy z wydrukowanym tekstem to nie wszystko. Swojej nauce możesz nadać charakter bardziej zabawowy. Świetnie sprawdzi się karaoke po angielsku. Szczególnie w piątkowy wieczór po pracy, taka forma rozładowania emocji jest wręcz wskazana.

  Możesz wybrać temat takich muzycznych spotkań. Raz mogą to być anglojęzyczne piosenki o miłości, wieczór z angielskim rock and rollem, muzyka lat 90. Wszystko zależy od nastroju towarzystwa i chęci do zabawy. Naukę warto połączyć z przyjemnością, wtedy przynosi najlepsze efekty.

  A co my polecamy do słuchania? Na przykład piosenkę troszkę już zapomnianego Elvisa Presleya Always on My Mind, piosenkę lubianego zespołu U2 Beautiful Day oraz utwór The Beatles Yesterday.

  Oczywiście słuchaj tego, co lubisz, na początek jednak nie może to być zbyt rozbudowany tekst.