Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.

  Czy istnieje sposób, aby uczyć się języka angielskiego i jednocześnie dobrze bawić? Oczywiście. Oglądnie seriali to świetny relaks i przy okazji ćwiczenie swojego umysłu. Tylko jak zrobić maraton serialowy i jeszcze przyswoić nowe słówka i zwroty?  Pierwsza darmowa lekcja angielskiego przez Skype – do odebrania w zaledwie kilku krokach!

  Zapraszamy do przetestowania naszej wysokiej jakości nauczania języka angielskiego przez Skype za pomocą darmowej lekcji. Aby z niej skorzystać wystarczy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się powyżej lub zadzwonić pod numer +48 606 426 870. Zdajemy sobie sprawę, że z pewnością masz sporo zajęć i jak wszystkim brakuje Ci czasu. Dla Twojej wygody przy telefonie dyżurujemy całą dobę we wszystkie dni tygodnia, możesz zatem zadzwonić o dowolnie wybranej przez siebie godzinie w dowolny dzień (również podczas weekendu)!

  Sprawdź również naszą stronę z nauką języka angielskiego przez skype  Nauka angielskiego przez oglądanie filmów i seriali

  To jeden z przyjemniejszych sposobów nauki. Obecnie, w dobie mody na serwisy telewizyjne, Netfliksa, VOD i wiele innych, przyswajanie angielskich zwrotów i słówek naprawdę nie jest problematyczne. Wykorzystując ulubione seriale do nauki języka obcego, pieczesz dwie pieczenie przy jednym ruszcie – uczysz się i jednocześnie relaksujesz.

  Jakie seriale wybierać?

  Nieśmiertelna zasada przyswajanie języka angielskiego mówi o jego powtarzaniu, otaczaniu się nim i życiu nim. Na co dzień jednak może to okazać się bardzo żmudne, a co najgorsze – trudne do zrealizowania. Jednak języka angielskiego nauczysz się między innymi z rozumienia ze słuchu, a właśnie w tym pomogą Ci anglojęzyczne seriale. Które z nich jednak wybrać i jak dokonać selekcji?

  Warto przygotować sobie spis filmów i seriali do nauki języka angielskiego. Wybierz to, co lubisz. Oglądanie filmu powinno sprawiać Ci radość, a nie nużyć i denerwować. Akcja musi być wartka, a dialogi ciekawe. W przeciwnym razie zaśniesz szybciej niż serial dobiegnie końca. A chyba nie wierzysz w naukę języka angielskiego przez sen?

  Możesz też zdecydować się na serial, który już znasz i po prostu jeszcze raz obejrzeć go w języku angielskim. Będziesz wprawdzie wiedzieć, co będzie dalej, ale to tylko pozwoli Ci poznać kilka nowych wyrażeń stosowanych w Wielkiej Brytanii.

  Jeśli nie jesteś na zaawansowanym etapie nauki angielskiego, oglądanie seriali zacznij od czegoś banalnie prostego. Dialogi mają być łatwe i zrozumiałe, a akcja niezbyt rozbudowana. Oczywiście to tylko na początek. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc ani się spostrzeżesz, kiedy sięgniesz po produkcje nakręcone z większym rozmachem.

  Przykładowe produkcje serialowe

  The Crown – to zdecydowana królowa Netfliksa. Serial o Elżbiecie II i jej rządach to prawdziwa kopalnia ciekawostek historycznych. Poza tym absolutnie nie można tu mówić o nudzie – są intrygi, podstępy, zdrada i miłość. Wszystko to, co powinien mieć dobry serial.

  Love actuallyTo właśnie miłość, czyli netfliksowy serial, który zdobył rzesze fanów. Świetna obsada, która posługuje się piękną angielszczyzną i mnóstwo brytyjskich bożonarodzeniowych tradycji na pewno zachęcą Cię do obejrzenia.

  Sherlock – znowu pozostajemy w kręgu Netfliksa. Kto nie zna Sherlocka? Ten lubiany bohater powraca w wersji współczesnej, a do tego świetnie mówi w języku angielskim. Co więcej, oglądając Sherlocka, poznasz także Londyn i jego zakamarki. To więc nie tylko świetna zabawa i nauka, ale też podróż.

  Jak uczyć się angielskiego przez oglądanie seriali?

  Początkujący powinni wybrać serial z polskimi napisami i językiem angielskim. Jeśli dopiero zaczynasz, nauka języka w taki sposób będzie o wiele łatwiejsza. Przede wszystkim poznasz nowe słownictwo i dodatkowo będziesz wiedzieć, co dzieje się na ekranie i dokąd zmierza akcja.

  Jeśli jesteś osobą na poziomie zaawansowanym, wybierz oryginalny język i angielskie napisy. To nieco trudniejsze niż wcześniejsza wersja, ale zapewniamy, że i sama nauka języka jest o wiele bardziej efektywna.

  Sposób dla zaawansowanych to oglądanie filmów i seriali bez napisów, w języku angielskim. Dzięki temu uczysz się ze słuchu. Imituje to trochę pobyt za granicą, gdzie stykasz się z prawdziwym brzmieniem języka. Twój umysł działa na wysokich obrotach i wiesz, że przyswajasz większość słownictwa.

  Co daje oglądanie seriali po angielsku?

  Oglądając angielskie seriale, uczysz się rozumieć ze słuchu. Im więcej będziesz mieć styczności z językiem mówionym, tym łatwiej będzie Ci też rozmawiać po angielsku.

  To także dobry sposób, aby poznać słownictwo w kontekście. Wiele wyrażeń nabierze właściwego znaczenia i wreszcie nauczysz się nimi poprawnie posługiwać. W angielskim jest wiele idiomów, które są trudne do przyswojenia, a dzięki serialowi stają się prostsze.

  Poprzez angielskie seriale poprawisz swoją wymowę. Nareszcie zaczniesz dobrze akcentować, ponieważ osłuchasz się z brzmieniem języka.

  Co więcej, nauczysz się także slangu i wyrażeń potocznych, co jest raczej niemożliwe, kiedy korzystasz z klasycznego podręcznika.

  Dzięki serialom zaczniesz myśleć w języku angielskim, co jest jednym z ważniejszych kroków do jego opanowania.

  Jak widzisz, uczyć się angielskiego możesz w sposób przyjemny. Do oglądania filmu nie trzeba nikogo przekonywać. A jeszcze jak jest ciekawy i nakręcony z rozmachem, nauka staje się łatwiejsza.