Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
(pełna treść klauzuli dostępna tutaj).


Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
Polityka prywatność.

Nauka języka angielskiego poprzez oglądanie seriali


Czy istnieje sposób, aby uczyć się języka angielskiego i jednocześnie dobrze bawić? Oczywiście. Oglądnie seriali to świetny relaks i przy okazji ćwiczenie swojego umysłu. Tylko jak zrobić maraton serialowy i jeszcze przyswoić nowe słówka i zwroty?

Nauka angielskiego przez oglądanie filmów i seriali

To jeden z przyjemniejszych sposobów nauki. Obecnie, w dobie mody na serwisy telewizyjne, Netfliksa, VOD i wiele innych, przyswajanie angielskich zwrotów i słówek naprawdę nie jest problematyczne. Wykorzystując ulubione seriale do nauki języka obcego, pieczesz dwie pieczenie przy jednym ruszcie – uczysz się i jednocześnie relaksujesz.

Jakie seriale wybierać?

Nieśmiertelna zasada przyswajanie języka angielskiego mówi o jego powtarzaniu, otaczaniu się nim i życiu nim. Na co dzień jednak może to okazać się bardzo żmudne, a co najgorsze – trudne do zrealizowania. Jednak języka angielskiego nauczysz się między innymi z rozumienia ze słuchu, a właśnie w tym pomogą Ci anglojęzyczne seriale. Które z nich jednak wybrać i jak dokonać selekcji?

Warto przygotować sobie spis filmów i seriali do nauki języka angielskiego. Wybierz to, co lubisz. Oglądanie filmu powinno sprawiać Ci radość, a nie nużyć i denerwować. Akcja musi być wartka, a dialogi ciekawe. W przeciwnym razie zaśniesz szybciej niż serial dobiegnie końca. A chyba nie wierzysz w naukę języka angielskiego przez sen?

Możesz też zdecydować się na serial, który już znasz i po prostu jeszcze raz obejrzeć go w języku angielskim. Będziesz wprawdzie wiedzieć, co będzie dalej, ale to tylko pozwoli Ci poznać kilka nowych wyrażeń stosowanych w Wielkiej Brytanii.

Jeśli nie jesteś na zaawansowanym etapie nauki angielskiego, oglądanie seriali zacznij od czegoś banalnie prostego. Dialogi mają być łatwe i zrozumiałe, a akcja niezbyt rozbudowana. Oczywiście to tylko na początek. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc ani się spostrzeżesz, kiedy sięgniesz po produkcje nakręcone z większym rozmachem.

Przykładowe produkcje serialowe

The Crown – to zdecydowana królowa Netfliksa. Serial o Elżbiecie II i jej rządach to prawdziwa kopalnia ciekawostek historycznych. Poza tym absolutnie nie można tu mówić o nudzie – są intrygi, podstępy, zdrada i miłość. Wszystko to, co powinien mieć dobry serial.

Love actuallyTo właśnie miłość, czyli netfliksowy serial, który zdobył rzesze fanów. Świetna obsada, która posługuje się piękną angielszczyzną i mnóstwo brytyjskich bożonarodzeniowych tradycji na pewno zachęcą Cię do obejrzenia.

Sherlock – znowu pozostajemy w kręgu Netfliksa. Kto nie zna Sherlocka? Ten lubiany bohater powraca w wersji współczesnej, a do tego świetnie mówi w języku angielskim. Co więcej, oglądając Sherlocka, poznasz także Londyn i jego zakamarki. To więc nie tylko świetna zabawa i nauka, ale też podróż.

Jak uczyć się angielskiego przez oglądanie seriali?

Początkujący powinni wybrać serial z polskimi napisami i językiem angielskim. Jeśli dopiero zaczynasz, nauka języka w taki sposób będzie o wiele łatwiejsza. Przede wszystkim poznasz nowe słownictwo i dodatkowo będziesz wiedzieć, co dzieje się na ekranie i dokąd zmierza akcja.

Jeśli jesteś osobą na poziomie zaawansowanym, wybierz oryginalny język i angielskie napisy. To nieco trudniejsze niż wcześniejsza wersja, ale zapewniamy, że i sama nauka języka jest o wiele bardziej efektywna.

Sposób dla zaawansowanych to oglądanie filmów i seriali bez napisów, w języku angielskim. Dzięki temu uczysz się ze słuchu. Imituje to trochę pobyt za granicą, gdzie stykasz się z prawdziwym brzmieniem języka. Twój umysł działa na wysokich obrotach i wiesz, że przyswajasz większość słownictwa.

Co daje oglądanie seriali po angielsku?

Oglądając angielskie seriale, uczysz się rozumieć ze słuchu. Im więcej będziesz mieć styczności z językiem mówionym, tym łatwiej będzie Ci też rozmawiać po angielsku.

To także dobry sposób, aby poznać słownictwo w kontekście. Wiele wyrażeń nabierze właściwego znaczenia i wreszcie nauczysz się nimi poprawnie posługiwać. W angielskim jest wiele idiomów, które są trudne do przyswojenia, a dzięki serialowi stają się prostsze.

Poprzez angielskie seriale poprawisz swoją wymowę. Nareszcie zaczniesz dobrze akcentować, ponieważ osłuchasz się z brzmieniem języka.

Co więcej, nauczysz się także slangu i wyrażeń potocznych, co jest raczej niemożliwe, kiedy korzystasz z klasycznego podręcznika.

Dzięki serialom zaczniesz myśleć w języku angielskim, co jest jednym z ważniejszych kroków do jego opanowania.

Jak widzisz, uczyć się angielskiego możesz w sposób przyjemny. Do oglądania filmu nie trzeba nikogo przekonywać. A jeszcze jak jest ciekawy i nakręcony z rozmachem, nauka staje się łatwiejsza.