Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.

  Nie zawsze przyswajanie nowego języka idzie tak pomyślnie, jakbyśmy sobie tego życzyli. Na szczęście, przy współczesnych możliwościach, każdy może za pomocą metody małych kroków skutecznie i regularnie zwiększać swoje umiejętności językowe. Wystarczy zastosować się do paru poniższych wskazówek.

  Prosty sposób na naukę angielskiego

  Bardzo często bywa tak, że za nasze wyniki w nauce nie odpowiadają żadne osobiste predyspozycje czy tak zwany „leń”, a opory lub niekomfortowe uczucie podczas testowania swoich umiejętności w prawdziwej rozmowie. Po pierwsze musimy tutaj wyraźnie zaznaczyć, że dla przytłaczającej większości cudzoziemców, sam fakt, że próbujemy nauczyć się ich języka, stawia nas w niezwykle przychylnym świetle. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie jest to język, którym posługujemy się na co dzień i wszelkie ewentualne błędy traktują bardzo pobłażliwie.

  Mając takie nastawienie, możemy skupić się na części właściwej – nie należy unikać okazji do sprawdzenia swoich umiejętności! Każda taka okazja pozwala przede wszystkim na wykorzystanie naszej wiedzy w praktyce. Sprawdzimy, czy jesteśmy w stanie dostosować nasze słownictwo do poziomu rozmowy, czy potrafimy ciekawie opowiadać oraz jak operujemy gramatyką. Co ważniejsze, nabieramy psychicznej swobody oraz komfortu, co niejednokrotnie jest kluczową kwestią w porozumiewaniu się w obcym języku. Nadmierny stres potrafi utrudnić rozmowę nawet tym, którzy sprawnie posługują się drugim językiem, więc wcześniejsze opanowanie go może okazać się niezwykle przydatne.

  Co robić w przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie przekonać się do wyprawy na tak zwany English Couch Meeting? Oczywiście poprośmy przyjaciół o pomoc! Rozmowy po angielsku z osobą, z którą czujemy się komfortowo, mogą okazać się nie tylko dobrą zabawą, a jednocześnie skutecznym treningiem. Innym wyjściem jest wykorzystanie umiejętności dydaktycznych profesjonalnego lektora na kursach językowych lub podczas rozmowy na Skype. Kontakt z żywym językiem daje o wiele więcej niż teoria z książek, dlatego nauka angielskiego w ten sposób jest bardzo efektywna.

  Jeżeli nasz wpis zachęcił Was do takiego sposobu nauki angielskiego, serdecznie zachęcamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych z miasta Katowice i bezpośrednich okolic!