Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.

  Wcale nie tak rzadko zdarza się, że nasze pociechy mają problem z przyswojeniem języka obcego. Na dodatkowe zajęcia uczęszcza średnio co trzeci uczeń, a z korepetycji prędzej czy później korzysta każdy z nich, zarówno dobry, jak i ten, który radzi sobie nieco gorzej.

  Korepetycje, które uczą i ciekawią

  Zdobywanie umiejętności językowych poza murami szkoły jest już zarówno powszechne, jak i konieczne. W dobie internetu i szerokich możliwości komunikacji z innymi narodowościami nauka języka angielskiego to konieczność. Nierzadko jednak zdarza się, że nauczyciel nie jest w stanie ani przekazać wiedzy w odpowiedni sposób, ani zainteresować ucznia, który z własnej inicjatywy pracowałby nad swoimi umiejętnościami. W takim przypadku, korepetycje z angielskiego na Skype to łatwy i skuteczny sposób na nadrobienie swoich braków, lub na rozwinięcie swoich już wysokich umiejętności. Niezależnie od naszych motywacji, konwersacja przez Skype z native speakerem daje znacznie więcej niż godziny spędzone nad teorią.

  Po pierwsze, oswajamy się z używaniem języka. Jak mawiają, praktyka czyni mistrza, a obcowanie z żywym językiem sprawia, że przyswajamy go w sposób naturalny, a nie teoretyczny. Bardzo dobrze widać tę zależność wśród uczniów – dni spędzone na nauce owocują słabymi ocenami. Dlaczego? Ponieważ książki przekazują tylko podstawy i nie wyjaśniają w dostateczny sposób, dlaczego musimy w danym momencie użyć danego sformułowania czy czasu. Dzięki korepetycjom przez Skype mamy także możliwość weryfikowania naszych poczynań na bieżąco, dzięki czemu ewentualne błędy nie będą się utrwalać. Jednak głównym atutem korepetycji przez Skype jest fakt, że są one ciekawe. Podczas rozmowy z drugą osobą zawsze dochodzi do interakcji, mogą wystąpić wspólne zainteresowania czy podobne poglądy, zawsze są to świetne tematy na rozmowę, a obustronne zainteresowanie sprawi, że komfort nauki będzie nieporównywalnie wyższy, a jej wyniki znacznie lepsze. To także okazja do poszerzenia światopoglądu oraz nauki swobodnego posługiwania się językiem angielskim, bez zbędnego zdenerwowania.

  Sposoby nauki angielskiego przez Skype

  Powiedzmy to szczerze. Nauka języka angielskiego w szkole pozostawia wiele do życzenia. Przede wszystkim nauczyciela ogranicza czas i napięty do granic możliwości program. Jak zatem wyglądają korepetycje z języka angielskiego przez Skype? Napisaliśmy, że są ciekawe. Na czym polega nauka? Native speaker wykorzysta wiele gier i zabaw słownych, aby przekonać Cię, że język angielski wcale nie jest taki straszny i można, przyswajając go, połączyć przyjemne z pożytecznym. Najlepiej jednak rozłożyć naukę angielskiego na etapy. 


  Angielski jak każdy język składa się z gramatyki, pisowni, słownictwa, mówienia, słuchania i czytania. 

  Gramatyka


  Łatwo wywnioskować, że najtrudniejsza w tym wszystkim jest nauka gramatyki i wielu uczniów po prostu ją demonizuje. Korepetycje z angielskiego przez Skype wcale nie muszą przypominać nauki w szkole. Najlepiej, jeśli gramatykę przyswoisz bez wkuwania regułek. Czy tak można? Oczywiście. Będziesz rozmawiać ze swoim native speakerem, a on w dyskretny sposób poprawi Twoje błędy. Nawet nie będziesz wiedzieć, że się uczysz. 

  Słownictwo


  Tu czeka Cię wiele pracy własnej, ale nie ominie także solidna dawka przyjemności. To właśnie ucząc się angielskiego słownictwa, Ty i Twój nauczyciel możecie grać w gry słowne. Wystarczy, że będziecie podawać definicje różnych przedmiotów codziennego użytku – takich jak komputer, stół, krzesła. To dobry sposób nauki, ponieważ native speaker od razu pozna, na jakim poziomie zaawansowania językowego jesteś. 

  Mówienie


  Korepetycje online z języka angielskiego nastawione są na mówienie. Tu nie wyjątków, czy chcesz, czy nie przełamiesz w końcu barierę językową i na dobre Ci to wyjdzie. Najlepsza jest oczywiście rozmowa na luźne tematy, ponieważ można w niej przemycić ważne reguły gramatyczne. To także dobry sposób, aby poznać swojego korepetytora. Jak wiadomo sympatia do nauczyciela także może wiele zdziałać, jeśli chodzi o przyswajanie wiedzy. 

  Pisanie 


  Wypracowania po angielski są dla Ciebie zbyt nudne? Nie ma problemu – Twój nauczyciel może z Tobą pisać na czacie. Opowiadajcie sobie o swoim dniu, swojej codzienności, pasjach marzeniach i znajomych. To bezstresowa forma nauki, która, jak wykazują liczne badania, jest najbardziej skuteczna. 

  Czytanie 


  Z tym uczniowie mają nierzadko problem. A dlaczego? Ponieważ zwykła szkolna czytanka kojarzy się tylko z serią pytań pod tekstem. Korepetytor przygotuje Ci materiały, które Cię zainteresują. Przeczytasz ciekawe artykuły, zapoznasz się z zagranicznymi blogami. I przede wszystkim przekonasz się, że otwierają się przed Tobą drzwi całego świata i już nie ogranicza Cię nieznajomość języka. 

  Nauczyciel tylko dla siebie


  Jedną z głównych zalet korepetycji z angielskiego przez Skype jest to, że nauczyciel jest tylko dla Ciebie. Nie rozprasza Cię klasa, możesz o wszystko zapytać, bezstresowo popełniać błędy i… wreszcie zacząć używać języka obcego. Uwaga native speakera skupia się tylko na Tobie, więc nareszcie możesz wyjaśnić, czego nie rozumiesz i co sprawia Ci kłopot. Native speaker zatrzyma się dłużej przy trudniejszych partiach materiału, dokładnie wytłumaczy, o co chodzi i co bardzo pomocne – przekaże Ci rzetelną opinię o Twoich postępach.  Korepetycje z angielskiego przez Skype pozwalają uzupełnić braki, dobrze zdać maturę oraz być może dostać się na wymarzone studia. Teraz już chyba nie masz wątpliwości, że warto wybrać taką formę nauki?