Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.

  Historia Skype, czyli komunikatora internetowego sięga 2003 roku. Dzięki niemu możesz za darmo prowadzić rozmowy lub wideorozmowy przez internet. 

  Pandemia zmusiła wiele osób do pozostania w domu. Czy jednak oznacza to, że mają zrezygnować z kontaktu z innymi? Wręcz przeciwnie – za pomocą Skype porozmawiasz z osobami nawet na drugiej półkuli. Jak zatem używać komunikatora?

  Pierwsza darmowa lekcja angielskiego przez Skype – do odebrania w zaledwie kilku krokach!

  Zapraszamy do przetestowania naszej wysokiej jakości nauczania języka angielskiego przez Skype za pomocą darmowej lekcji. Aby z niej skorzystać wystarczy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się powyżej lub zadzwonić pod numer +48 606 426 870. Zdajemy sobie sprawę, że z pewnością masz sporo zajęć i jak wszystkim brakuje Ci czasu. Dla Twojej wygody przy telefonie dyżurujemy całą dobę we wszystkie dni tygodnia, możesz zatem zadzwonić o dowolnie wybranej przez siebie godzinie w dowolny dzień (również podczas weekendu)!

  Sprawdź również naszą stronę z nauką języka angielskiego przez skype

  Skype – co jest potrzebne, aby z niego korzystać?

  Skype jest bezpiecznym i darmowym narzędziem do przeprowadzania rozmów i wideorozmów. Tak naprawdę, aby porozmawiać przez komunikator potrzebujesz tylko kilku elementów:

  • aplikacji Skype, 
  • stabilnego połączenia internetowego, 
  • komputera/laptopa/smartfona i zestawu słuchawkowego. 

  Oczywiście, aby używać Skype trzeba najpierw go zainstalować. To wcale nie jest takie trudne, jak może się na początku wydawać. Z programu możesz korzystać na komputerze, laptopie lub smartfonie. Kiedy już zainstalujesz Skype, załóż swoje konto. To warunek konieczny, aby zyskać dostęp do funkcji komunikatora. 

  Jak przeprowadzić rozmowę przez Skype?

  Rozmowy przez Skype są bezpłatne. Aby połączyć się z konkretną osobą, najpierw znajdź ją na liście „kontakty”. Następnie wybierz przycisk oznaczony słuchawką lub kamerką. Ten pierwszy umożliwi połączenie głosowe, ten drugi – wideorozmowy. Kiedy chcesz zakończyć rozmowę, po prostu naciskasz ikonkę odłożonej słuchawki. 

  Czy wiesz, że rozmawiając przez Skype, możesz w każdej chwili przejść na wideorozmowę lub na połączenie głosowe? Wystarczy, że klikniesz odpowiednią ikonkę. 

  Jak rozmawiać grupowo przez Skype?

  Przez Skype możesz rozmawiać nie tylko z jedną osobą, ale z grupą osób. Jak to zrobić? Z listy „rozmowy” wybierz przycisk „nowej rozmowy”. Zaznacz tych użytkowników, z którymi chcesz się połączyć głosowo lub przeprowadzić wideorozmowę. Tu także możesz przełączać się między opcjami połączenia głosowego i wideorozmowy. 

  Jeśli prowadzisz rozmowę z więcej niż 25 uczestnikami spotkania, nie zostanie wywołany dzwonek połączenia. Kolejne osoby mogą dołączyć jedynie dzięki opcji „dołącz do rozmowy”. 

  Telefoniczne połączenie przez Skype

  Na telefon (stacjonarny i komórkowy) także możesz zadzwonić przez Skype, jednak połączenie nie będzie darmowe. Aby je zrealizować jednorazowo doładuj konto Skype lub wykup abonament. A jak zadzwonić ze Skype na telefon? To proste. Wystarczy, że otworzysz klawiaturę numeryczną i wybierzesz odpowiedni kontakt (lub wpiszesz numer ręcznie). Potem rozpoczynasz połączenie tak, jak z innymi użytkownikami Skype. 

  Jakie zalety ma Skype?

  Przede wszystkim Skype umożliwia Ci rozmowy i wideorozmowy z osobami, które są oddalone nawet i o kilkaset tysięcy kilometrów. Zaletą komunikatora jest to, że rozmawiając, widzisz twarz i gesty osoby po drugiej stronie ekranu. Komunikacja przez Skype jest bardziej żywa niż w przypadku zwykłego połączenia telefonicznego. 

  Przed rozmową przez Skype zadbaj o otoczenie, w którym się znajdujesz. Jeśli ma ona charakter bardziej oficjalny, przeprowadź ją w biurze. Niech Twój rozmówca zobaczy poukładane segregatory z dokumentacją. 

  Na co uważać, podczas rozmowy przez Skype?

  Zanim rozpoczniesz rozmowę przez Skype, sprawdź tło. W tym celu musisz obejrzeć własne zdjęcie. Kliknij zatem „ustawienia”, potem „dźwięk i obraz”. Uważaj, aby nie kliknąć symbolu z dwoma ekranami – wtedy rozmówca zobaczy Twój monitor (a co za tym idzie może na przykład przeczytać maile, które wysyłasz do klientów). Czasami taki pokaz monitora jest uzasadniony – wtedy, gdy uczysz kogoś obsługi programu. 

  Masz zamiar rozmawiać przez Skype? Świetnie, tylko zaplanuj na to więcej czasu. Zamiast łączyć się z konkretną osobą stricte o określonej godzinie, zrób to 10 minut wcześniej. Sprawdzisz jakość łącza i odpowiednio ustawisz się do kamery, tak, aby Twój rozmówca mógł Cię widzieć jak najlepiej. Staraj się, aby kamerka znajdowała się na wprost Twoich oczu. Wtedy rozmowa będzie bardziej osobista.