Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
    (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

    Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
    Polityka prywatność.


    Wkuwanie słówek i wyrażeń w języku angielskim jest żmudnym i nudnym zajęciem. Nie musisz jednak poświęcać długich godzin na ich zapamiętywanie. Są sposoby, aby angielskiego uczyć się szybciej, efektywniej i przyjemniej. Przeczytaj, jak to zrobić. 

    Pierwsza darmowa lekcja angielskiego przez Skype – do odebrania w zaledwie kilku krokach!

    Zapraszamy do przetestowania naszej wysokiej jakości nauczania języka angielskiego przez Skype za pomocą darmowej lekcji. Aby z niej skorzystać wystarczy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się powyżej lub zadzwonić pod numer +48 606 426 870. Zdajemy sobie sprawę, że z pewnością masz sporo zajęć i jak wszystkim brakuje Ci czasu. Dla Twojej wygody przy telefonie dyżurujemy całą dobę we wszystkie dni tygodnia, możesz zatem zadzwonić o dowolnie wybranej przez siebie godzinie w dowolny dzień (również podczas weekendu)!

    Sprawdź również naszą stronę z nauką języka angielskiego przez skype


    Zaangażuj dwie półkule mózgu podczas nauki angielskiego!

    Kiedy przyswajasz angielskie słówka i wyrażenia, pracuje Twoja lewa półkula mózgu. Nauka byłaby o wiele bardziej efektywna, gdybyś zaangażował w ten proces obie półkule. Jak to zrobić? Poprzez rysunki i grafikę. Rysując, uaktywniasz prawą półkulę mózgu odpowiedzialną za wyobraźnię i kreatywne myślenie. Jeśli dwie półkule pracują równocześnie, zwiększają się możliwości poznawcze Twojego mózgu. Zapamiętujesz szybciej i na dłużej. 

    To jednak nie wszystko. Kiedy prezentujesz informacje w formie graficznej, opierasz się na skojarzeniach. A to właśnie one pomagają powiązać ze sobą poszczególne elementy nauki i osadzić je głęboko w pamięci. Tworząc rysunki, jednocześnie dobrze się bawisz i przestajesz naukę wiązać z obowiązkiem. Dodatkowo wiesz, jak powstawały Twoje dzieła, więc łatwiej Ci jest przypomnieć sobie, czego dotyczył dany rysunek. Oczywiście nie chodzi tu o popisy artystyczne, ale o proste grafiki, które usprawnią proces zapamiętywania. Przydadzą się też kolory, które doskonale oddziałują na wyobraźnię. 

    Naucz się czegoś nowego po angielsku

    I nie chodzi tu o słówka (chociaż już wiesz, jak efektywniej je przyswajać). Czy myślałeś o tym, aby nauczyć się gry na gitarze, składania origami lub gotowania po angielsku? Nie? Pora to zmienić. Czytaj zatem angielskie instrukcje i staraj się je zrozumieć. Na pewno trafisz na mnóstwo nieznanych Ci dotąd słówek i wyrażeń. Skrupulatnie je notuj. 

    Pasję warto rozwijać i chwalić się osiągnięciami. Upiekłeś nowe ciasto według angielskiego przepisu? Zrobiłeś pięknego żurawia z papieru według instrukcji po angielsku? Zatem pokaż się w grupie tematycznej na Facebooku. Jeśli uczysz się języka, możesz dołączyć do społeczności anglojęzycznej – dostaniesz tam sporą dawkę motywacji do dalszych ćwiczeń. Ważne jednak, aby starać się zrobić coś nowego, coś, co jest zupełnie nieznane. Twój mózg lubi takie wyzwania. 

    Spisuj historie po angielsku

    Pamiętasz klasyczne, szkolne wypracowania? Nuda! Prawdopodobnie pisałeś na temat tego, jak spędziłeś wakacje, co lubisz czytać i tak dalej. O ile nie przeżywałeś fascynujących przygód i nie zwiedzałeś całego świata, nie było o czym snuć opowieści. Teraz to Ty jesteś sterem i żeglarzem, to Ty kierujesz swoją nauką angielskiego. Oczywiście możesz pobierać lekcje z native speakerem, ale to nie znaczy, że kreatywne myślenie nie jest dla Ciebie! Wręcz przeciwnie. Pod okiem doświadczonego lektora spod Twojego pióra mogą wyjść różne historie, oczywiście pisane po angielsku. Puść wodze wyobraźni – już nie musisz pisać szkolnych wypracowań. Podczas tworzenia zabawnych historyjek z fikcyjnymi bohaterami, uczysz się i rozwijasz kompetencje językowe. 

    Ucz się ulubionych anglojęzycznych piosenek

    Nauka anglojęzycznych piosenek może być niezwykle inspirująca. Pewnie słuchając ulubionych utworów nie zastanawiałeś się, o czym śpiewają wokaliści? Po prostu melodia wpadała w ucho i tyle. A jakby tak dowiedzieć się, o czym mówi tekst? Kiedy już nauczysz się słówek, angielskiej gramatyki i wielu popularnych wyrażeń, możesz sam tłumaczyć piosenki i je interpretować. To da Ci wiele radości i sprawi, że opanujesz sporo kolokwialnych powiedzonek, którymi Anglicy posługują się na co dzień.

    Ucząc się angielskiego, zrób coś inaczej niż zwykle. Pamiętaj, że rutyna nie jest wskazana, ponieważ zabija kreatywność, wyobraźnię i twórcze myślenie. Do pracy ze słówkami angażuj dwie półkule mózgu – lingwiści już od dawna podkreślają wagę tego sposobu nauki.

    Angielski nie jest łatwym językiem, ale dzięki wskazanym przez nas nieszablonowym metodom, możesz przyswoić go szybciej i przyjemniej.