Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.

  Nauka języka angielskiego z filmów jest bardzo przyjemna, jednak pod warunkiem, że uda Ci się zrozumieć większość dialogów. Bo może być też tak, że od razu rzucisz się na głęboką wodę i zaczniesz oglądać ambitne kino w wersji anglojęzycznej… wtedy niestety nici z nauki, za to Ty możesz poczuć się sfrustrowany.

  Jak zatem uczyć się angielskiego z filmów, aby jak najwięcej przyswoić i jeszcze dobrze się bawić?  Pierwsza darmowa lekcja angielskiego przez Skype – do odebrania w zaledwie kilku krokach!

  Zapraszamy do przetestowania naszej wysokiej jakości nauczania języka angielskiego przez Skype za pomocą darmowej lekcji. Aby z niej skorzystać wystarczy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się powyżej lub zadzwonić pod numer +48 606 426 870. Zdajemy sobie sprawę, że z pewnością masz sporo zajęć i jak wszystkim brakuje Ci czasu. Dla Twojej wygody przy telefonie dyżurujemy całą dobę we wszystkie dni tygodnia, możesz zatem zadzwonić o dowolnie wybranej przez siebie godzinie w dowolny dzień (również podczas weekendu)!

  Sprawdź również naszą stronę z nauką języka angielskiego przez skype  Co daje nauka angielskiego z filmów?

  Nauka języka angielskiego przez oglądanie filmów sprawi, że wreszcie będziesz mówić w tym języku. I o to nam chodzi. Warunkiem jest jednak to, że zaczniesz od prostych w odbiorze filmów i seriali. Uczyć się angielskiego możesz na różne sposoby, jednak filmy i seriale to zdecydowanie coś, co jest bardzo przydatne. Twój mózg połączy obraz oraz tekst z dialogu i w ten sposób więcej zapamiętasz. Przyznaj, w szkole rzadko kiedy (o ile w ogóle) nauczyciele językowi stosowali tę metodę. Ucząc się sam lub z native speakerem możesz znacznie poprawić swoje umiejętności językowe.

  Jak oglądać filmy w języku angielskim?

  Oglądanie filmów po angielsku ma sens, kiedy już większość rozumiesz. Co jednak mają zrobić początkujący? Dobrym pomysłem może okazać się włączenie filmu z polskimi napisami. Jest to znacznie lepsze niż oglądanie filmu z dubbingiem, kiedy tracisz cenny akcent i sposób wymawiania wyrazów (a to on między innymi świadczy o emocjach bohaterów).

  A jeśli już jesteś mocno „osłuchany” z językiem angielskim? Wtedy dobrym sposobem nauki angielskiego będzie włączanie filmów i seriali z angielskimi napisami. Jeśli nie nadążasz za mową, napisy przyjdą Ci z pomocą. Oczywiście wymaga to skupienia, ale wszystko można przecież wypracować.

  Plusem jest to, że większość filmów nie ma zbyt rozbudowanych dialogów, dlatego jesteś w stanie zrozumieć większość z nich. Czego natomiast nie zrozumiesz, to dopowie Ci obraz.

  Dzięki temu, że wybierzesz ten sposób nauki angielskiego, znacznie poszerzysz swoje słownictwo. Na pewno nie znasz wszystkich słów i wyrażeń użytych przez bohaterów. Teraz możesz nauczyć się ich w konkretnym kontekście.

  A jakie jeszcze są sposoby nauki angielskiego z filmów?

  Słuchanie dialogów, czy czytanie napisów? Co jest lepsze?

  Jeśli zdecydujesz się oglądać filmy z angielskimi napisami, po pewnym czasie złapiesz się na tym, że uczysz się, czytając, a nie słuchając. Rozleniwiasz się i nie zwracasz już takiej uwagi na dialogi. Pewnym rozwiązaniem może okazać się dwukrotne obejrzenie filmu. Najpierw włącz film z angielskimi napisami, a potem oglądaj go w oryginale. Być może, jeśli widzisz film już drugi raz, tracisz do niego zapał, jednak taki sposób nauki jest bardzo skuteczny.

  Opóźnione napisy

  To jedna z opcji, którą możesz zastosować. Dzięki temu zrozumiesz nie tylko, o czym rozmawiają bohaterowie, ale też poćwiczysz pisownię. A jeśli nie zrozumiesz? Absolutnie nic. Czy myślisz, że lektorzy doskonale rozumieją wszystkie dialogi? Odpuść więc i skup się na słownictwie i akcencie. Gwarantujemy, że wtedy o wiele więcej wyniesiesz z filmu.

  Zwolnione tempo

  Inną metodą nauki angielskiego jest oglądanie filmów w zwolnionym tempie. Możesz dzięki temu dłużej cieszyć się pewnymi scenami i dokładniej usłyszeć różne zwroty i wyrażenia. Fakt, może to być trochę nużący sposób, ale za to niezwykle efektywny.

  Praca ze słownikiem

  Zabawa zabawą, ale Ty przecież chcesz poznać nowe słówka i zrozumieć sens użytych w filmie angielskich zwrotów. Zatem bez słownika się nie obejdzie. Na bieżąco zapisuj słowa, których nie rozumiesz i sprawdzaj je potem w słowniku. Nie zapomnij dopisać ich tłumaczenia.

  Interesujący film

  Prawdą jest, że z nudnego filmu niewiele wyniesiesz, ponieważ nie będzie Cię zachęcał do nauki. Możesz na nim tylko zasnąć. Jeśli jednak wybierzesz interesujący film, od razu zmotywuje Cię to do pracy. Przede wszystkim nauka będzie napędzana ciekawością.

  Tylko nie porywaj się na kino akcji z gangsterskimi pościgami i slangiem. Na pewno niewiele zrozumiesz. Zdecyduj się na prosty film z dobrą akcją i lekkimi dialogami. Ma przede wszystkim wciągać.

  Nauka angielskiego z filmów jest przyjemna, pozwala poznać „żywy” język, zrozumieć słowa w danym kontekście i nauczyć się akcentu. Same plusy.