Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
    (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

    Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
    Polityka prywatność.


    Angielskie słówka to temat rzeka. Oczywiście wydaje Ci się, że musisz przyswoić ich jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Nie jest to błąd, ale taka metoda może Cię tylko zapędzić w kozi róg. Jak zatem uczyć się angielskiego słownictwa, aby przyniosło to spodziewany efekt? 

    Pierwsza darmowa lekcja angielskiego przez Skype – do odebrania w zaledwie kilku krokach!

    Zapraszamy do przetestowania naszej wysokiej jakości nauczania języka angielskiego przez Skype za pomocą darmowej lekcji. Aby z niej skorzystać wystarczy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się powyżej lub zadzwonić pod numer +48 606 426 870. Zdajemy sobie sprawę, że z pewnością masz sporo zajęć i jak wszystkim brakuje Ci czasu. Dla Twojej wygody przy telefonie dyżurujemy całą dobę we wszystkie dni tygodnia, możesz zatem zadzwonić o dowolnie wybranej przez siebie godzinie w dowolny dzień (również podczas weekendu)!

    Sprawdź również naszą stronę z nauką języka angielskiego przez skype


    Jak szybko zapamiętywać nowe słówka?

    Metoda tak naprawdę nie ma znaczenia, ale warto wypracować sobie jakąś strategię. Pewnie pierwsze, co przychodzi Ci do głowy to pytanie „skąd masz zdobywać nowe słówka?” Na pewno uczenie się na pamięć całego słownika nie jest dobrym sposobem. Poza tym mamy XXI wiek, więc metody, które były powszechne jeszcze kilkadziesiąt lat temu można trochę unowocześnić. Oczywiście nie oznacza to, że starsze sposoby są gorsze, ale na pewno nie są tak angażujące, jak obecne. 

    Na rynku jest wiele aplikacji do nauki słówek. Warto także skorzystać z fiszek. To małe karteczki, gdzie zapisane jest słówko, jego wymowa i przeważnie użycie go w danym kontekście. Dobrym sposobem zapamiętywania angielskich słówek jest nauka z wirtualnych fiszek. Wtedy od razu wiesz, jak wymawiać dane słowo. 

    Jest jedna zasada dotyczące przyswajania angielskiego słownictwa. Aby dobrze opanować język, musisz się nim otaczać. I nie chodzi tu tylko o nieustanne powtórki, ale o to, by korzystać angielskiego w codziennych życiu. Przeglądaj strony po angielsku, wchodź na anglojęzyczne konta na Instagramie, słuchaj podcastów i oglądaj filmiki. To prawdziwa kopalnia nowych słówek i wyrażeń.

    Wypowiadanie angielskich słówek na głos

    Na nic nauka angielskich słówek, jeśli nie będziesz umiał ich wypowiedzieć. Dlatego zawsze podczas zapamiętywania nowego słówka, musisz wiedzieć, jak je wymawiać. Po prostu sprawdź wymowę w wirtualnym słowniku i tak długo powtarzaj za lektorem, aż przyswoisz prawidłowy akcent i brzmienie danego słowa. 

    Wyobraź sobie, że  jesteś w obcym kraju i chcesz posługiwać się językiem angielskim. Narażasz się jednak na niezrozumienie, ponieważ Twoja wymowa jest nie do końca taka, jak być powinna. Wystarczy, że „połkniesz” końcówkę lub nieprawidłowo zaakcentujesz dany wyraz i błąd gotowy. Dlatego warto jeszcze raz podkreślić, że nauka słówek bez wymowy nie ma najmniejszego sensu. 

    Angielskie słówka w kontekście

    Jeśli uczysz się angielskich słówek, musisz osadzić je w konkretnym kontekście. Jak to zrobić? Dobrym sposobem jest wyobrażenie sobie jakiejś scenki z użyciem danego słowa. Ułóż kilka zdań z nowo poznanym słówkiem – wcale nie muszą być skomplikowane czy wyszukane. 

    Podczas czytania angielskiej książki czy oglądania filmu na pewno napotkasz nowe słowa. Zapisz je, przetłumacz i spróbuj wykorzystać w konkretnym kontekście. Zdanie oczywiście wypowiedz na głos, a w razie potrzeby nagraj. 

    Dlaczego nauka słówek w kontekście jest taka ważna? Ponieważ tak, jak w języku polskim, różne słowa mogą odnosić się do różnych sytuacji. Weźmy na przykład słówko „resist” (oznacza ono opierać się). Jednak nie użyjesz go, mówiąc, że opierasz się o ścianę, tylko że opierasz się na kimś (jak na opoce).      

    Praktyczny aspekt angielskich słówek

    To coś, o czym często zapominają osoby uczące się języka angielskiego. Czy naprawdę musisz znać wszystkie słówka? O ile nie zamierzasz zdawać egzaminu państwowego z języka angielskiego, to nie. Wybieraj zatem tylko te wyrazy, których użyjesz w praktyce. Bo nie wszystko się przydaje, prawda? Po co Ci lista słówek, których nigdy nie wykorzystasz. Zrób miejsce w swojej pamięci na przydane wyrazy. 

    Kiedy przestaniesz naukę angielskiego traktować jako typowe „uczenie się”, zauważysz, że słownictwo przyswajasz o wiele szybciej. Twój mózg po prostu buntuje się przeciwko „wkuwaniu”, natomiast domaga się kreatywnego podejścia. Nie spinaj się, aby przyswoić jak najwięcej wyrazów. Po prostu otaczaj się językiem, używaj słów w kontekście i mów, mów i jeszcze raz mów.