Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.

  Podczas nauki angielskiego zdarzają się chwile zniechęcenia. Nie martw się, nie tylko Ty tak masz, to normalne zjawisko. Grunt to jednak przełamać się i dalej ćwiczyć słownictwo, wymowę, czytanie i rozumienie. Wydaje Ci się to bardzo trudne na etapie, na jakim jesteś? Przedstawiamy skuteczne sposoby jak poradzić sobie z chwilowym brakiem motywacji.  

  Pierwsza darmowa lekcja angielskiego przez Skype – do odebrania w zaledwie kilku krokach!

  Zapraszamy do przetestowania naszej wysokiej jakości nauczania języka angielskiego przez Skype za pomocą darmowej lekcji. Aby z niej skorzystać wystarczy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się powyżej lub zadzwonić pod numer +48 606 426 870. Zdajemy sobie sprawę, że z pewnością masz sporo zajęć i jak wszystkim brakuje Ci czasu. Dla Twojej wygody przy telefonie dyżurujemy całą dobę we wszystkie dni tygodnia, możesz zatem zadzwonić o dowolnie wybranej przez siebie godzinie w dowolny dzień (również podczas weekendu)!

  Sprawdź również naszą stronę z nauką języka angielskiego przez skype

  Przedstaw sobie cel nauki angielskiego

  Kiedy dopada Cię zniechęcenie do nauki angielskiego, na nowo przedstaw sobie cel, dla którego zacząłeś przyswajać język. Być może chcesz wybrać się w podróż dookoła świata i poradzić sobie bez tłumacza? A może masz zamiar zmienić pracę na bardziej ambitną, taką, w której kontakt z zagranicznymi klientami jest na porządku dziennym? Niezależnie od tego, jaka jest Twoja odpowiedź, wiesz już, do czego dążysz. 

  To jasne, że nauce angielskiego musisz poświęcić czas. Nie ma nic za darmo, wszystko wymaga wysiłku. Pomyśl jednak o nagrodzie, o tym, co możesz zyskać, kiedy już opanujesz język. To pomaga. 

  Dziel zadania na mniejsze części

  Każde zadanie podziel sobie na mniejsze części. Jeśli od razu rzucisz się na głęboką wodę i zaczniesz równocześnie przyswajać słownictwo, gramatykę i idiomy, możesz wpaść w pułapkę własnej nadgorliwości. Szybko dopadnie Cię frustracja i zniechęcenie. Natomiast gdy zaplanujesz naukę i wyznaczysz sobie małe cele, łatwiej je zrealizujesz. Prędko też sobaczysz postępy. A nic tak nie motywuje, jak świadomość tego, że wreszcie ruszyłeś i zaczynasz rozumieć to, co czytasz i to, czego słuchasz po angielsku. 

  Kolejnym sposobem, który może Ci pomóc pokonać zniechęcenie, jest notowanie własnych osiągnięć językowych. Dzięki temu z łatwością porównasz, na jakim etapie nauki byłeś jeszcze kilka miesięcy temu, a na jakim jesteś teraz. 

  Przestań działać rutynowo

  Jeśli do tej pory uczyłeś się angielskiego tylko przez zapamiętywanie słówek i przyswajanie reguł gramatycznych, nic dziwnego, że dopadło Cię zniechęcenie. Zastanów się, czy metoda, jaką obrałeś jest naprawdę dobra. Być może do Twojej nauki wkradła się rutyna. A ta, jak pewnie wiesz, zabija wszelką motywację i chęć do dalszych ćwiczeń. 

  Co zatem możesz zrobić? Potrzebujesz urozmaicenia. 

  Oglądaj filmy po angielsku bez napisów, ucz się słówek z kolorowych, obrazkowych fiszek, słuchaj angielskich podcastów na tematy, które Cię najbardziej interesują. Spraw, aby czas, który poświęcisz językowi był jak najlepiej wykorzystany. Wprowadź zatem kreatywność i nie poprzestawaj na szkolnych metodach. W nauce języka wszystkie chwyty są dozwolone, ogranicza Cię tylko własna pomysłowość. 

  Może potrzebujesz partnera do nauki języka? 

  Nie wszystkie osoby potrafią uczyć się języka samodzielnie. Być może Ty właśnie do nich należysz. Jeśli wiesz, że tak jest, konieczne znajdź partnera do wspólnych ćwiczeń lub nawet całą grupę. Język przyswaja się łatwiej, kiedy ktoś słyszy naszą wypowiedź i na nią reaguje własną wypowiedzią. Ważne jest jednak to, by do wspólnej nauki szukać osób na tym samym poziomie zaawansowania językowego. 

  Wprowadź zasadę 5 – minutowej powtórki

  Zawsze zaczynasz naukę angielskiego od kolejnej lekcji? To błąd! Najpierw poświęć 5 minut na powtórkę wcześniejszego materiału. W ten sposób utrwalisz sobie te partie, które „przerabiałeś” kilka dni temu. 

  Tylko dzięki regularnym powtórkom jesteś w stanie zrobić postępy. Dlaczego? Ponieważ ćwicząc poprzednie lekcje, przenosisz swoją wiedzę z pamięci krótkotrwałej do długotrwałej. Masz więc gwarancję, że wybrane zagadnienia przyswoisz sobie na dobre. 

  Połącz naukę angielskiego ze swoimi zainteresowaniami

  Nauka angielskiego nie powinna być oderwana od Twoich zainteresowań. Zawsze łatwiej przyswoisz coś, co akurat Cię interesuje. Zatem jeśli jesteś zapalonym ogrodnikiem, czytaj anglojęzyczne blogi o pielęgnacji kwiatów i roślin. A może interesujesz się sztuką? Tu także możesz poszperać za wartościowymi filmikami i artykułami. Pomyśl, realizujesz dwa cele w jednym – uczysz się angielskiego i pogłębiasz swoją pasję. 

  Wiesz już, jak na nowo polubić angielski. Wyrób sobie nawyk codziennej nauki przynajmniej przez 15 minut dziennie. Systematyczność popłaca, ponieważ masz kontakt z językiem każdego dnia. Próbuj przyswajać go w sposób kreatywny. Do wyboru masz wiele materiałów, więc pomysłów na pewno Ci nie zabraknie. Przy takim podejściu zniechęcenie Ci nie grozi. A nawet, gdy się pojawi, skutecznie je zwalczysz.