Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.

  Nowy rok, nowe postanowienia. A tam między innymi i to, że nauczysz się języka angielskiego. Niestety mija parę tygodni i zapał tak jak się pojawił, tak osłabł. Zadajesz sobie pytanie „co poszło nie tak, gdzie jest błąd?”. Czy jednak wyznaczyłeś sobie realne cele językowe? Nie? Zatem koniecznie przeczytaj ten artykuł.   Pierwsza darmowa lekcja angielskiego przez Skype – do odebrania w zaledwie kilku krokach!

  Zapraszamy do przetestowania naszej wysokiej jakości nauczania języka angielskiego przez Skype za pomocą darmowej lekcji. Aby z niej skorzystać wystarczy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się powyżej lub zadzwonić pod numer +48 606 426 870. Zdajemy sobie sprawę, że z pewnością masz sporo zajęć i jak wszystkim brakuje Ci czasu. Dla Twojej wygody przy telefonie dyżurujemy całą dobę we wszystkie dni tygodnia, możesz zatem zadzwonić o dowolnie wybranej przez siebie godzinie w dowolny dzień (również podczas weekendu)!

  Sprawdź również naszą stronę z nauką języka angielskiego przez skype
  Realne cele językowe

  To podstawa, aby utrzymać motywację do nauki języka angielskiego. Jeśli zakładasz, że po prostu nauczysz się języka, jesteś w błędzie. Dlaczego? Ponieważ nigdy nie opanujesz go na 100%, nawet kiedy będziesz dobry z angielskiego. Język ewoluuje, zmienia się i po prostu dostosowuje do naszych czasów. Powstają nowe słowa i związki frazeologiczne. 

  Zanim ogarnie Cię frustracja, wyznacz sobie realne cele językowe. Realne, to znaczy jakie? Takie, które jesteś w stanie osiągnąć. Jeśli uczysz się słówek, niech na początku będą to słówka z danej dziedziny na przykład gotowania, kuchni. 

  Nie ogarniesz też wszystkich 12 angielskich czasów w jeden miesiąc. Tak, zdarzają się geniusze, jednak większość ludzi do nich nie należy. Poszczególne zagadnienia z gramatyki angielskiego „rozbij” sobie na mniejsze partie i systematycznie się ucz. 

  Kilkudziesięciodniowe wyzwania językowe

  Znowu jesteśmy przy wyznaczaniu sobie celów językowych. Teraz jednak chodzi bardziej o to, by nie ogarnęło Cię znużenie, bo stąd tylko krok do tego, aby porzucić naukę. Nuda jest wrogiem kreatywnego myślenia. A język angielski można przecież opanować w sposób kreatywny!

  Na przykład co 30 dni wyznaczaj sobie nowe zadanie językowe. Nauka powinna wyzwalać w Tobie pozytywne emocje, a nie złość i niechęć. Przez pierwszy tydzień powtarzaj słówka z danej dziedziny, w kolejnym z innej. Potem przejdź do dialogów, a następnie do czasów. 

  Pamiętaj, aby uczyć się na przykładach, tylko w ten sposób poznasz język. 

  Regularna nauka połączona z ruchem

  Aby opanować język, musisz uczyć się go regularnie. I nie chodzi tu o kilkugodzinne ślęczenie nad podręcznikami. To zresztą nigdy nie wychodzi na dobre. Wystarczy 15-20 minut dzienne, aby po kilku miesiącach takiej nauki zobaczyć efekty. 

  Kluczem do sukcesu w nauce jest ruch. Jeśli będziesz siedzieć na kanapie z podręcznikami w ręce, szybko stracisz motywację. Twoje ciało zaprotestuje, kiedy zafundujesz mu tę samą pozycję przez ileś tam minut. Możesz włączyć podcast lub słuchać mp3 (oczywiście po angielsku) i spacerować po parku. Poprawisz pamięć i koncentrację, a poza tym ruch na świeżym powietrzu zawsze będzie Ci się kojarzył z czymś przyjemnym.   

  Nauka angielskiego w parze

  Nauka we dwoje jest o wiele bardziej efektywna! Nie musi to być osoba, z którą będziesz rozmawiać na żywo. Możesz znaleźć partnera do nauki angielskiego online. Razem słuchajcie podcastów, oglądajcie angielskie filmy i rozmawiajcie. 

  To, że nauka w parze poprawia motywację zostało udowodnione naukowo. Jedna osoba wspiera drugą i pobudza do działania. Zatem jeśli odczuwasz spadek zainteresowania nauką angielskiego, popatrz na swojego językowego partnera. Jego chęci na pewno Ci się udzielą i na odwrót. 

  Korzyści związane ze znajomością angielskiego

  Kiedy Twoja motywacja do nauki angielskiego słabnie, wróć do powodów, dla których chcesz opanować język. Na pewno bez problemu porozumiesz się z obcokrajowcami na zagranicznych wakacjach, szef doceni Twoje umiejętności (ewentualnie zmienisz pracę na lepszą), zyskasz większą pewność siebie. To jednak nie wszystko – znając angielski możesz sięgnąć po prasę w tym języku, literaturę, filmy, słuchać muzyki ze zrozumieniem. 

  Warto wizualizować swoją przyszłość z perfekcyjną znajomością angielskiego. Usiądź na kanapie i wyobrażaj sobie, że świetnie porozumiewasz się z obcokrajowcem, czytasz angielską książkę i wszystko rozumiesz. Teraz pora tylko pokonać ten most dzielący Cię od Twoich marzeń.