Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.

  Wiele osób wychodzi z błędnego założenia, że to, czego nauczyły się w szkole, w zupełności im wystarczy. Niestety nie jest to prawdą, a z umiejętnościami językowymi jest dokładnie tak samo, jak z każdą inną umiejętnością – pogarsza się, gdy jej długo nie używamy. Chcemy Wam przedstawić 3 powody, dla których naprawdę warto dbać oraz rozwijać tę umiejętność.

  1. Aktywności w sieci

  Co prawda mamy polskie strony internetowe i wielu użytkowników posługuje się właśnie językiem polskim, jednak korzystanie z internetu tylko w jednym języku znacznie ogranicza jego możliwości. Dzięki sprawnemu posługiwaniu się językiem angielskim możemy brać udział w rozmowach, zarówno na chatach, forach, jak i wideo rozmowach z przedstawicielami innych krajów, poznawać nowych, ciekawych ludzi, a także wyszukiwać informacje, które w języku angielskim będą o wiele lepiej i obszerniej opisane. Swobodny dostęp do każdej informacji, której potrzebujemy, jest nieprzecenioną umiejętnością, jednak wiedza to nie jedyna opcja wykorzystania swoich umiejętności. Dzięki płynnemu posługiwaniu się językiem angielskim można także się świetnie bawić w sieci z innymi ludźmi.

  2. Podróże za granicę

  Nic nie ratuje tak sytuacji za granicą, jak możliwość sprawnego porozumiewania się z miejscowymi. Niezależnie od tego, czy jesteśmy w restauracji i mamy problem z lokalnymi nazwami potraw, czy zgubiliśmy się i musimy zapytać kogoś o drogę. Dzięki rozwijaniu swoich umiejętności językowych możemy uniknąć wielu nieprzyjemnych i kłopotliwych sytuacji, na przykład podczas rutynowej kontroli policji, czy wskazywania palcami na przedmioty za ladą sklepu. Każda wycieczka za granicę na pewno będzie przyjemniejsza, gdy wyeliminujemy takie drobne przeszkody.

  3. Poszukiwanie pracy

  Coraz częściej rozmaite firmy zakładają oddziały w innych krajach, a i sami ludzie poszukują pracy za granicą. Umiejętność bezbłędnej komunikacji oraz zasób słów branżowych to nieocenione atuty podczas ubiegania się o stanowisko w międzynarodowej firmie. Dzięki umiejętnościom komunikacji możliwe jest zdobycie pożądanej posady nawet mimo braku wymaganego doświadczenia, gdyż często to osobowość decyduje o przyjęciu pracownika, a umiejętność wyrażenia się w innym języku na pewno będzie tutaj pomocna.

  Effectiva Katowice – angielski w zasięgu Twojej ręki. Skontaktuj się z nami, aby otrzymać informacje o prowadzonych przez nas kursach.