Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.

  Hiszpański przynależy wraz z włoskim, portugalskim, francuskim oraz rumuńskim do romańskiej grupy językowej. Ze względu na ogromną liczbę użytkowników na całym świecie uznawany jest za drugi język – zaraz po angielskim – używany w komunikacji międzynarodowej. Swoją popularność zawdzięcza oczywiście podbojom kolonialnym, których początek przypada na wiek XV. Przyczyn jego rozsławienia z pewnością należy doszukiwać się także w twórczości hiszpańskich pisarzy.

  Gdzie mówi się po hiszpańsku?

  Języka hiszpańskiego jako ojczystego używa ponad pół miliarda ludzi. Co więcej, liczba jego użytkowników stale rośnie. Hiszpańskim – oprócz, rzecz jasna, mieszkańców Hiszpanii – posługują się także ludzie zamieszkujący Amerykę Południową, Północną, a nawet Afrykę. Do państw, których językiem urzędowym jest hiszpański, zaliczają się przede wszystkim Meksyk, Argentyna, Kolumbia czy Kuba. Jednak na liście hispanojęzycznych krajów znajdziemy także mniej oczywiste pozycje takie jak Gwinea Równikowa. Hiszpański jest językiem urzędowym w aż 22 krajach, lecz posługują się nim także mieszkańcy innych państw. Należą do nich między innymi Stany Zjednoczone (ponad 45 milionów użytkowników) i Brazylia, którą ze względu na otoczenie krajami hispanojęzycznymi błędnie uznawana za jeden z nich. Hiszpański stanowi także język oficjalny lub pomocniczy w wielu organizacji międzynarodowych takich jak ONZ czy UNESCO.

  Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego?

  Oczywiście hiszpańskiego warto się uczyć ze względu na jego popularność czyniącą go jednym z największych języków świata. Ponadto w wielu krajach nauczany jest on w szkole – w Polsce w ciągu ostatnich lat widać trend wskazujący na jego rosnącą popularność. Oczywiście pierwszym nauczanym językiem pozostaje angielski, lecz coraz więcej gimnazjów i liceów wprowadza do swojej oferty drugiego nauczanego języka właśnie hiszpański. Jego nauka nie powinna przysporzyć nam specjalnych trudności – podobnie jak większość języków w Europie należy on bowiem do grupy indoeuropejskiej, znajdziemy w nim więc wiele podobieństw leksykalnych czy gramatycznych. Aby jego nauka była jeszcze szybsza oraz efektywniejsza, można skorzystać z rewelacyjnej oferty, którą bez wątpienia jest hiszpański przez Skype. Znając omawiany język, możemy w pełni rozkoszować się poznawaniem kultury oraz zwyczajów mieszkańców Hiszpanii oraz Ameryki Południowej i Środkowej, które nie byłoby możliwe jedynie ze znajomością angielskiego. Będziemy mogli także porozmawiać z ludźmi w ich języku ojczystym, co z pewnością należy do największych plusów znajomości mowy mieszkańców kraju, który odwiedzamy. Znajomość hiszpańskiego otwiera także wiele drzwi na rynku pracy. Jego znajomość może okazać się dodatkowym atutem, który znacznie wpłynie na wysokość naszej pensji. Hiszpańskiego warto uczyć się także ze względu na muzykę oraz wspaniałe filmy, których treść najlepiej oddaje oczywiście oryginalna wersja językowa.