Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.


  Kiedy czytasz ulubioną książkę, przenosisz się do świata jej bohaterów. To dlatego to taka przyjemność. Pewnie najczęściej wybierasz lektury w rodzimym języku? Czasem warto zmienić przyzwyczajenia i sięgnąć po literaturę anglojęzyczną. Co zyskasz?

  Pierwsza darmowa lekcja angielskiego przez Skype – do odebrania w zaledwie kilku krokach!

  Zapraszamy do przetestowania naszej wysokiej jakości nauczania języka angielskiego przez Skype za pomocą darmowej lekcji. Aby z niej skorzystać wystarczy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się powyżej lub zadzwonić pod numer +48 606 426 870. Zdajemy sobie sprawę, że z pewnością masz sporo zajęć i jak wszystkim brakuje Ci czasu. Dla Twojej wygody przy telefonie dyżurujemy całą dobę we wszystkie dni tygodnia, możesz zatem zadzwonić o dowolnie wybranej przez siebie godzinie w dowolny dzień (również podczas weekendu)!

  Sprawdź również naszą stronę z nauką języka angielskiego przez skype


  Rozwiniesz się intelektualnie i językowo

  Do zalet czytania książek nie trzeba nikogo przekonywać. Jeśli dodatkowo robisz to w języku angielskim, zwiększasz możliwości swojego mózgu. Poprawiasz swój intelekt, jednocześnie jeszcze bardziej angażując swój umysł. Oczywiście napotyka on wiele przeszkód, które są dla niego sygnałem, aby pracować na zwiększonych obrotach. 

  Wraz z upływem czasu, czytanie w języku angielskim stanie się coraz mniej problematyczne, a zacznie sprawiać więcej przyjemności. Twój wysiłek się opłaci – przede wszystkim zaowocuje większą wiedzą i lepszymi kompetencjami językowymi. 

  Staniesz się otwarty na świat

  Kiedy czytasz w języku angielskim, masz szansę poznać mentalność autora. Tym samym otwierasz się na świat i kulturę. Dostrzegasz te aspekty, których do tej pory nie zauważałeś. Wbrew pozorom narodowość piszącego ma znaczenie. Anglicy mają zupełnie inną mentalność niż Polacy, dlatego czytając angielską literaturą, patrzysz na świat ich oczami. Przyznaj, że to interesujące, prawda?

  Poszerzasz horyzonty

  Literatura w języku angielskim to nieprzebrana ilość książek. Kiedy czytasz anglojęzyczne pozycje, otwierają się przed Tobą niezliczone możliwości – poznajesz nie tylko sam sposób myślenia innych autorów, ale jeszcze wzbogacasz się o nowe doświadczenia. Treść jest przedstawiona w zupełnie inny sposób niż w języku polskim, więc czytając ją, stajesz się niejako dwujęzyczny. To jednak nie wszystko. Rozszerzasz swoje horyzonty, ponieważ możesz sięgnąć po książki, które jeszcze nie mają przekładu – po literaturę faktu, opracowania naukowe i wiele innych pozycji. Pomyśl, jak wspaniale byłoby zaskoczyć innych swoją wiedzą z różnych dziedzin. Zatem czytaj po angielsku to, co aktualnie wpadnie Ci w ręce. Mogą to być książki, gazety, a nawet zabawne stwierdzenia w tym języku. 

  Rozszerzasz słownictwo

  Anglojęzyczne książki to prawdziwa skarbnica słownictwa. Kiedy czytasz po angielsku, zawsze sięgaj do słownika, aby wyjaśnić niezrozumiałe słowo czy zwrot. Ma to wiele plusów – poznajesz nowe wyrazy, ale i uczysz się ich w konkretnym kontekście. 

  Każda lektura, którą przeczytasz w języku angielskim, wzbogaca Cię o kilkaset nowych zwrotów i wyrazów. Jeśli trafisz na nie w kolejnej książce, z łatwością przetłumaczysz zdanie. To nie tylko sposób na naukę angielskiego, ale i wspaniała zabawa. 

  Kształtujesz kompetencję językową

  Mówienie i czytanie w języku angielskim to podstawa. Oczywiście warto jednocześnie rozwijać jedno i drugie. Czytając anglojęzyczne książki, zwiększasz kompetencje językowe. Co za tym idzie, mówisz płynniej i więcej rozumiesz. Łatwiej Ci również przełamać barierę językową, ponieważ masz bogaty zasób słów, których nie boisz się użyć w obawie przed tym, że popełnisz gafę. 

  Przyjemnie spędzasz czas

  Czytanie w języku angielskim to po prostu frajda. Poznajesz różnych bohaterów i przenosisz się w ich świat. Twoja wyobraźnia podsuwa Ci obrazy, sceny i … nietuzinkowe rozwiązania problemów. Tak, uwierz, bohaterowie książek mają nieraz takie same rozterki jak my w codziennym życiu. Niezależni od tego, czy wymyślił je autor anglojęzyczny, czy Polak. 

  Wypełnij sobie zatem czas lekturą, niekoniecznie w rodzimym języku. Po angielsku czyta się tak samo przyjemnie. Można zaryzykować stwierdzenie, że nawet bardziej, ponieważ uczysz się i relaksujesz zarazem. 

  Co jeszcze przemawia za tym, by czytać po angielsku? Wyobraź sobie, że Twój ulubiony anglojęzyczny autor napisał właśnie kontynuację zajmującej powieści. Na pewno upłynie kilka lat, zanim ktoś przetłumaczy dzieło na polski. Naprawdę chcesz czekać tak długo, czy już dzisiaj wolisz poznać losy bohaterów sagi? Nie zwlekaj, po prostu sięgnij po wersję w języku angielskim.