Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.

  We współczesnych czasach, w których dostęp do internetu coraz bardziej jest potrzebny, aby normalnie funkcjonować, nauka angielskiego i umiejętności komunikatywnego wykorzystania go nie jest już przydatna, a wręcz konieczna. Szczególnie wśród młodych ludzi, którzy najliczniej i najlepiej wykorzystują zasoby internetu.

  Hello World!

  W kontekście internetu trudno o lepszy, uniwersalny język, za pomocą którego osoby na całym świecie mogą ze zrozumieniem się komunikować. Wszystkie platformy społecznościowe, fora, czaty, serwisy, gry i wszelkie formy umożliwiające globalną komunikację domyślnie nastawione są na posługiwanie się językiem angielskim. Dzieje się tak poniekąd ze względu na dość niski poziom skomplikowania oraz łatwość jego nauki, co umożliwia „dogadanie” się nawet osobom o początkujących umiejętnościach językowych. Jest to niewątpliwa zaleta, która bardzo często sprawia, że wraz ze stażem udzielania się w takich formach komunikacji, większość osób chce mówić na coraz wyższym poziomie, a łatwe początki z pewnością są argumentem przemawiającym za rozwijaniem się w tym kierunku.

  Nauka angielskiego i lepsze jego zrozumienie pozwala brać udział w wielu dyskusjach oraz lepiej sobie radzić w przeróżnych sytuacjach. Wystarczy przywołać temat zakupów online. Osoba o znajomości języka angielskiego będzie mogła w swobodny sposób napisać do sprzedawcy i zapytać o interesujące ją szczegóły oferty lub poszczególne parametry techniczne danego produktu, co pozwoli jej upewnić się, że kupując go, podejmuje dobrą decyzję. Oczywiście dla współczesnej młodzieży bardzo istotne jest komunikowanie się, dlatego zaawansowanie w posługiwaniu się językiem angielskim otwiera im drzwi do przeróżnych kanałów społecznościowych, a także rozwijaniu swoich pasji i poszerzaniu światopoglądu wykraczając poza granice swojego kraju. Nowy punkt widzenia, który można uzyskać poprzez rozmowę z mieszkańcem innego kraju może być ciekawym doświadczeniem oraz wzbogacić młodego człowieka o wiedzę, której normalnie by nie zdobył.

  Nauka angielskiego w Effectiva Katowice to profesjonalny sposób na ułatwienie młodym ludziom dostępu zarówno do informacji, jak i bogactwa świata, które poznać można na więcej sposobów niż tylko książki.

  Podbij rynek pracy

  W wielu ofertach pracy znajdziesz wymagania co do znajomości języka angielskiego. To niejako wymusza na Tobie, aby zacząć się go uczyć. Dzięki umiejętności posługiwania się tym językiem stajesz się atrakcyjnym pracownikiem. To jednak nie wszystko. Kariera stoi przed Tobą otworem, otwierasz sobie także drzwi do zagranicznych kursów i szkoleń. Możesz też zacząć pracę w międzynarodowej korporacji. Jednym słowem nieustannie się rozwijasz. Pewnie nie byłoby to możliwe, gdybyś nie znał języka angielskiego. 

  Jeśli będziesz się nim sprawnie posługiwał, wyróżnisz także swoje CV. Radzimy, abyś nie wpisywał do życiorysu nieprawdziwych informacji na temat stopnia zaawansowania języka- pracodawca zweryfikuje Twoje możliwości już na rozmowie kwalifikacyjnej. 

  Znajomość języka angielskiego w połączeniu z wyższym wykształceniem to niesamowite atuty na rynku pracy.  

  Postaw na studia za granicą

  Nic tak nie motywuje do nauki języka angielskiego, jak studia za granicą. To wymarzone rozwiązanie dla młodych osób. Ze znajomością języka angielskiego możesz studiować w Londynie lub w Stanach Zjednoczonych. Kto wie, może weźmiesz udział w wymianie zagranicznej? Większość krajów stanie przed Tobą otworem. Nawet jeśli nie zdecydujesz się na zagraniczne studia, możesz kształcić się w Polsce, na przykład wybierając kierunki MBA. 

  Nawiązuj przyjaźnie

  Jak już wspominaliśmy, dla znających język angielski praktycznie nie ma ograniczeń w podróżowaniu, studiach i znalezieniu dobrej pracy. To jednak nie wszystko. Umiejętność posługiwania się angielskim przyczyni się do poznania wielu osób z całego świata. 

  Będąc za granica, możesz nawiązać przyjaźnie na całe życie. Wiemy, jakie znaczenie ma to dla młodzieży. Możesz mieć znajomości w Anglii, Hiszpanii, a nawet Tajlandii. Czy to nie cudowne? 

  Poznajesz świat

  To kolejny argument przemawiający za tym, że warto uczyć się języka angielskiego. Podróże kształcą i z tym się zgodzimy, jednak znajomość angielskiego pozwoli Ci uniknąć wydeptywania znanych szlaków. Wreszcie będziesz mógł poznać te zakątki świata, które do tej pory były dla Ciebie niedostępne. 

  Miło jest porozmawiać z rodowitym Anglikiem lub obywatelem innego kraju. Daje to ogromną satysfakcję i zadowolenie. Sprawne posługiwanie się angielskim pomoże Ci zrozumieć kulturę wielu państw. Wreszcie obejrzysz wiadomości BBC i stwierdzisz, że wiesz, o czym mówi spiker. 

  Masz też nieograniczony dostęp do dorobku kulturalnego całego świata. Możesz oglądać filmy bez lektora, czytać anglojęzyczne książki lub słuchać podcastów w tym języku. 

  Trenujesz mózg

  Być może o tym nie wiesz, ale nauka języka angielskiego (lub jakiegokolwiek innego języka) zwiększa możliwości Twojego mózgu. Dzięki systematycznemu uczeniu się poprawisz pamięć i koncentrację. Kolejne partie słówek i reguł gramatycznych będziesz przyswajać szybciej. 

  Na tym jednak nie kończą się dobrodziejstwa takiego treningu. Udowodniono, że osoby posługujące się nie tylko językiem rodzimym są bardziej kreatywne i podejmują lepsze i bardziej przemyślane decyzje. Wiemy, że jesteś młody, ale pomyśl o późniejszych latach już teraz. Jak wpłynie na nie nauka angielskiego? Opóźni chorobę Alzheimera lub inne choroby neurodegeneracyjne. 

  Znajomość języka angielskiego daje poczucie własnej wartości, ogromną satysfakcję i niezależność. Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię do nauki. Możesz tylko zyskać.