Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.

  Nie od dziś wiadomo, że języki obce są kluczem do sukcesu. Otwierają przed nami wiele możliwości, zarówno tych na gruncie zawodowym, naukowym, jak i towarzyskim. Co jednak najczęściej decyduje o tym, że podejmujemy się nauki, która jest przecież czasochłonna i niełatwa?

  Pieniądze – perspektywa lepszych zarobków kusi prawie każdego. Dzięki znajomości języków obcych otwiera się przed nami wiele lepiej płatnych stanowisk, na które normalnie nie mamy szans się dostać. Pieniądz to bardzo konkretna motywacja, którą jako główną przy nauce podaje wielu z nas. Pamiętajmy, że znajomość jednego lub kilku języków może być dodatkowym atutem, dzięki któremu pracodawca zaproponuje nam lepsze zarobki.

  Praca – oprócz kwestii materialnych związanych z pracą dla wielu osób ważna jest także perspektywa rozwoju na polu zawodowym. Znajomość języka obcego umożliwia nam często objęcie stanowiska w prestiżowej firmie, a co za tym idzie – możliwość udziału w różnego rodzaju wyjazdach oraz innych ciekawych wydarzeniach.

  Podróże – znajomość języków obcych otwiera nam wiele możliwości związanych z podróżami. Znając angielski, porozumiemy się z mieszkańcami większości europejskich państw. Pozwala to nam na zapoznanie się z kulturą oraz tradycjami regionów, które odwiedzamy, bezpośrednio od osób je zamieszkujących. Oczywiście po angielsku nie porozmawiamy wszędzie. Jeśli marzy nam się poznawanie Ameryki Łacińskiej, powinniśmy uczyć się hiszpańskiego. Z kolei w większości państw afrykańskich przyda się nam francuski. W przypadku gdy chcemy wybrać się na wyprawę do jednej z byłych republik radzieckich, musimy zapoznać się z językiem rosyjskim.

  Przyjemność – dla niektórych z nas nauka języków obcych to po prostu ogromna przyjemność. Możliwość samokształcenia oraz czerpania z tego satysfakcji to jedna z silniejszych motywacji. Warto zaznaczyć, że osobom, którym poznawanie języków obcych sprawia radość, nauka idzie najlepiej i najszybciej.

  Komunikacja – znajomość podstawowych języków obcych, takich jak angielski, niemiecki, francuski czy rosyjski, przydaje się także w Polsce. Dzięki ich znajomości uzyskamy możliwość komunikacji z turystami czy studentami odwiedzającymi nasz kraj. Możemy w ten sposób zapoznać ich z naszymi obyczajami oraz poznać nieco kulturę naszych przybyszów.

  Miłość – w świecie przenikających się kultur coraz częściej zdarzają się związki pomiędzy użytkownikami różnych języków. Aby móc komunikować się w wystarczającym stopniu, musimy znacznie podszkolić swoją znajomość języka obcego. Oczywiście rozmowy z partnerem stanowią najlepszą naukę. Warto jednak przyspieszyć uczenie, oglądając filmy, czytając książki lub zapisując się na kurs językowy. To ostatnio rozwiązanie z pewnością przyniesie najszybsze efekty. Zobacz także oferowane przez naszą szkołę rozwiązanie wykorzystujące popularny komunikator: francuski przez skype, hiszpański przez skype.

  Przyczyn, które skłaniają nas do nauki języków obcych jest wiele. Pamiętajmy jednak, że uczenie się jest najbardziej skuteczne wtedy gdy robimy to z własnej woli, a nie pod wpływem presji. Oczywiście nie ma nic złego w nauce języków dla pieniędzy. Jednakże w takim wypadku warto zastanowić się też nad innymi korzyściami, które związane są z rozwojem w tym kierunku. Jeśli je dostrzeżemy, nauka z pewnością będzie łatwiejsza i przyjemniejsza.