Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
(pełna treść klauzuli dostępna tutaj).


Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
Polityka prywatność.

Jakie cechy powinna mieć nowoczesna szkoła języków obcych? – Effectiva Katowice


Współcześnie w niemal każdej branży przedsiębiorcy stawiają na nowoczesne i najnowsze rozwiązania, które w znacznej większości przypadków świetnie funkcjonują i zastępują stare systemy. Dotyczy to także podejścia do klienta, a także sfery edukacji. Sprawdźmy, jakie innowacje wpływają na to, że szkoła języków obcych jest atrakcyjna w dzisiejszych czasach.

 

Podejście, metody i indywidualizm

Nie da się ukryć, że obecnie dominuje tendencja do coraz bardziej indywidualnego podejścia do klienta, a tym samym – nastawienie na pozyskanie go. W przypadku szkół językowych jest to kwestia stworzenia oferty i warunków, które są dla klienta jak najbardziej komfortowe. Dlatego też coraz częściej możemy się spotkać z zajęciami prowadzonymi z dojazdem, czy nawet za pomocą komunikatorów internetowych, takich jak Skype.

Korzyści płynące z takich zabiegów są rozmaite, do najważniejszych jednak z pewnością zaliczymy możliwość całkowitego skupienia się na prowadzonych zajęciach, a nauczyciel będzie mógł cały czas poświęcić wyłącznie uczniowi. Jest to bardzo ważne, gdyż w wyniku takich zajęć nie powstają braki i nie dochodzi do sytuacji, w której przechodzi się do następnego tematu bez zrozumienia poprzedniego.

Nowoczesnym podejściem jest także współpraca z native speakerami, którzy w najlepszy sposób są w stanie nauczyć kogokolwiek języka, niezależnie od jego stopnia zaawansowania. Kontakt z żywym językiem jest obecnie jedną z najatrakcyjniejszych form nauki, dlatego nie może go zabraknąć w żadnej szkole języków obcych.