Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.

  Dzieci uwielbiają bajki. Zresztą przykłady kreskówkowych bohaterów można by mnożyć. Wykorzystaj do nauki języka angielskiego to, że Twoja pociecha w nieskończoność ogląda ten sam film animowany. Każdy język obcy wymaga bowiem powtórek. Bajki po angielsku zwiększą motywację do nauki Twojego dziecka. A dlaczego ich oglądanie pomoże przyswajać nowe słówka i zwroty?  Pierwsza darmowa lekcja angielskiego przez Skype – do odebrania w zaledwie kilku krokach!

  Zapraszamy do przetestowania naszej wysokiej jakości nauczania języka angielskiego przez Skype za pomocą darmowej lekcji. Aby z niej skorzystać wystarczy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się powyżej lub zadzwonić pod numer +48 606 426 870. Zdajemy sobie sprawę, że z pewnością masz sporo zajęć i jak wszystkim brakuje Ci czasu. Dla Twojej wygody przy telefonie dyżurujemy całą dobę we wszystkie dni tygodnia, możesz zatem zadzwonić o dowolnie wybranej przez siebie godzinie w dowolny dzień (również podczas weekendu)!

  Sprawdź również naszą stronę z nauką języka angielskiego przez skype  Twoja pociecha robi to, co lubi, więc szybciej zapamiętuje

  Nauka angielskiego przez oglądanie bajek to nie tylko sposób, aby przyswoić język obcy, ale jeszcze wyzwolić pozytywne emocje. Udowodniono, że kiedy robimy coś, co lubimy, wtedy lepiej się skupiamy i więcej zapamiętujemy.

  To działa też w drugą stronę – stres i przemęczenie powodują obniżenie pamięci i koncentracji.

  Jeśli więc Twoja dziecko ogląda bajki po angielsku z przyjemnością, na pewno wiele się z nich nauczy. Co więcej, kiedy zaczniesz angażować je w zabawy związane z ulubioną kreskówką, nawet nie zauważy, że przyswaja nowe słownictwo. Musisz przyznać, że ten sposób mocno odbiega od szablonowego nauczania języka angielskiego w szkole.

  Jak powinna wyglądać nauka języka angielskiego przez oglądanie bajek?

  Właściwie to nie ma reguły, jednak warto zastanowić się przede wszystkim nad tym, jakie anglojęzyczne bajki wybrać. Muszą się one podobać dziecku w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Co na początek? Sprawdzą się krótkie kreskówki. Nie wybieraj dłuższych form, aby nie znudzić swojej pociechy. Najpierw powinna ona przywyknąć do angielskiej mowy. W miarę jak dziecko osłuchuje się z językiem, możesz wybierać coraz dłuższe bajki. Znajdziesz je na kanałach telewizyjnych przeznaczonych dla dzieci. Kiedy mimo wszystko nie uda Ci się znaleźć krótszej bajki, podziel kreskówkę na 20 lub 30-minutowe sesje.

  Dzieci mają swoje zapatrywania na świat i oczywiście mają swój gust. Bajka, którą wybierzesz, może wcale nie przypaść do gustu Twojej latorośli. Nie zrażaj się i szukaj dalej – bajek jest naprawdę sporo!

  Bajki z napisami czy bez?

  Na pewno chciałbyś, aby Twoja pociecha oglądała bajki z napisami w ojczystym języku i z głosem w języku angielskim. Czy jednak jest to takie korzystne dla nauki nowych słów? Dziecko zaczyna bardziej skupiać się na napisach i w końcu oglądanie bajek po angielsku przestaje być efektywne. Co zatem zrobić? Najlepsza opcja to taka, aby wyświetlać kreskówki z angielskimi napisami. Dzięki temu mózg Twojej pociechy łączy dźwięk z obrazem i lepiej zapamiętuje to, co widzi i słyszy. Oczywiście wiele zależy od wieku Twojego dziecka. Pociecha w wieku wczesnoszkolnym może mieć problem ze zrozumieniem tekstu. Jednak jeśli w pobliżu znajduje się dorosły, który ma odpowiednie umiejętności językowe może wszystko przetłumaczyć i wyjaśnić.

  Jakie bajki wybrać?

  Warto oglądać bajki, które poruszają dobrze dziecku znane zagadnienia. Są to na przykład te związane z emocjami, nazywaniem uczuć. Sprawdzą się także filmy, które Twoje dziecko już widziało. Możesz włączyć znaną i lubianą „Krainę lodu”, „Shreka” czy „Toy Story”. Pomysłów jest naprawdę wiele.

  Jak efektywnie uczyć dziecko języka obcego, wykorzystując bajki?

  Samo oglądanie bajek nie nauczy dziecko języka. Warto dlatego włączyć się do wspólnej zabawy z wykorzystaniem kreskówek.

  Pomocne może okazać się wspólne oglądanie bajek. Nie tylko będziesz kontrolować to, czy Twoje dziecko uważnie słucha tego, co mówią bohaterowie, ale też upewnisz się, że wszystko (lub większość) zrozumiało.

  Bajki uczące angielskiego mają to do siebie, że po wymówieniu słówek przez postaci, następuje pauza. Wykorzystaj ją do powtórki. Niech Twoje dziecko zacznie wymawiać słówka, które pojawiły się w kreskówce. Na razie nie przejmujcie się wymową, na szlifowanie jej przyjdzie jeszcze czas.

  Włącz ruch do oglądania bajek, tym bardziej że wielu bohaterów w kreskówkach tańczy i śpiewa. Ten sposób nauki jest dobry szczególnie dla małego kinestetyka, który uczy się przez aktywność.

  Kolejna metoda to odgrywanie ról. Jeśli przy okazji Ty i Twoja pociecha będziecie wplatać w dialogi angielskie słówka, taka zabawa na pewno zapadnie dziecku w pamięć.

  Warto też używać angielskiego, wykonując z dzieckiem rutynowe, codzienne czynności. Wplataj do rozmów poznane słówka i zwroty. Tylko nie stresuj malucha, kiedy czegoś nie zapamięta. Nauka na tym etapie powinna kojarzyć się tylko z zabawą.

  Nauka angielskiego przez oglądanie bajek na pewno przypadnie Twojemu dziecku do gustu. Pamiętaj tylko o tym, by to raczej Twoja pociecha decydowała o tym, czy chce obejrzeć konkretną kreskówkę.