Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
  (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

  Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
  Polityka prywatność.

  Słówka to bardzo istotny element nauki każdego języka obcego. Wielu z nas kojarzy się on z nudnym powtarzaniem długiej listy. Oczywiście to od nas zależy, jak będzie wyglądała nauka. Istnieją dziesiątki sposobów nauki słówek. My przedstawimy Wam dziś najlepsze z nich.

  1. Nauka języka, w tym oczywiście słówek, najszybsza jest w jego naturalnym środowisku. Najlepsze wyjście to wyjazd do kraju, w którym ludność językiem nas interesującym posługuje się na co dzień. Z wielu względów takie rozwiązanie często jest niestety nierealne. Jednakże dzięki internetowi istnieje możliwości komunikacji z osobą w praktycznie każdym zakątku świata. Dobrym wyjściem może być oferowana przez nas nauka angielskiego i kilku innych języków przez Skype. Lekcje z profesjonalnym lektorem pozwolą na unikanie błędów oraz szybką korektę tych, które wkradły się już do naszego słownictwa.

  2. Pamiętajmy, że przy nauce słówek ważna jest także wymowa. Oczywiście nie musimy mówić sami do siebie. Umówmy się z kolegą lub koleżanką na wspólne powtarzanie albo poprośmy o taką możliwość naszego lektora, jeżeli uczęszczamy obecnie na jakiś kurs.

  3. Dobrym sposobem na naukę słówek jest także używanie karteczek lub tablic korkowych. Dzięki nim słówka będziemy widzieć w naszym domu każdego dnia. Pozwoli to oczywiście na lepsze ich zapamiętanie. Słówek możemy także słuchać – możemy przygotować sobie playlistę lub nawet nagrać nasz własny głos i korzystać z nagrań w drodze do pracy czy szkoły.

  4. Bardzo skutecznym sposobem jest także nauka przez asocjację. Jeśli chcemy przykładowo nauczyć się słówka „żółw” w dowolnym języku, wyobraźmy sobie to zwierzę, a z pewnością zapamiętamy jego nazwę. Jeżeli uczmy się przymiotników, możemy od razu łączyć je z jakimś rzeczownikami – w ten sposób lepiej je sobie utrwalimy.

  5. Bez wątpienia skutecznym rozwiązaniem jest nauka słówek z obrazków. Najlepiej korzystać z prostych rysunków, które nie będą nas rozpraszać ilością niepotrzebnych szczegółów.

  6. Przy nauce słówek niezwykle ważna jest powtórka materiału. Aby nie powtarzać wielokrotnie tego samego sposobu nauki, możemy umówić się ze znajomymi na powtórki lub skorzystać z ofert szkół językowych oferujących naukę nie tylko angielskiego, lecz także języków takich jak francuski czy niemiecki przez Skype.

  7. Od „suchej” nauki słówek dużo bardziej efektywna jest nauka słownictwa osadzona w kontekście. Wykorzystując znane już nam słówka, możemy tworzyć zdania – mogą to być także nawet całe scenki – i umieśćmy w nich jedno lub dwa nowe słowa. Symulacja tego typu pozwoli nam na dużo szybsze i długotrwałe zapamiętanie nowo poznanych wyrazów. Dobrym pomysłem będzie także wymyślanie śmiesznych czy absurdalnych scenek lub tworzenie definicji słówek, które chcemy dodać do naszego wokabularza.